banner83

ÖRSELENEN MİLLİ AHLAKIMIZ

Türk Milletinin asırlardır tekâmül eden milli ahlakını korumak, bizi biz yapan ahlaki değerlerimizden kopmamak, Türk Devletinin ve Türk Milletinin ortak meselesidir.

Sürekli birbirini suçlayarak, hakaret ederek, bu hassas durumda ötekileştirerek konuşmak yerine, halkın dertlerini dinlemek, akılcı, mantıklı, yapıcı ve yapılabilir vaatler de bulunulmalıdır.

Hayat pahalılığı, giderek artan işsizlik, yolsuzluk ve yoksulluk, haklının hakkını vermek yerine haklıyı haklama çabaları, kin, nefret, tehdit, hakaret söylemleri giderek bozulan eğitim sistemi bireyleri yarından endişe eder hale getirmiştir

Merhum H. Nihal Atsızın anlatımıyla:

''Biz bu Türk ahlakına tam olarak sahip bulunduğumuz zamanlarda yükseldik. Yabancıların ahlakını alarak bozulduğumuz zaman düşüp geriledik. Yükseldiğimiz zamanlar bu toprak, büyük milli davalar için kendilerini feda eden; yalan, iki yüzlülük bilmeyen, vicdanını satmayan insanlarla dolu idi. Niğbolu "da 60.000 Türk, birleşik Avrupa'yı yenerken; Yavuz, korkunç çölleri aşarken; Kanuni, boy ölçüşmek için Charles-Quint"in ordusunu ararken böyle yıkılmaz ruhlu bir topluma dayanıyordu.

Ahlak, millet yapısının temelidir. O olmadan hiçbir şey olmaz.''

Hırsızların baş tacı edildiği, yalancıların aşırı toleransa tabi tutulduğu,  hortumcuların, soyguncuların affedildiği, kadınlarımızın siyasi ve ticari meta haline getirildiği, din adına sayısız yalanın söylendiği, toplumun mana ile maddeleştirildiği, Türklüğe düşman sayısız akım ve inancın sokaklarda kol gezdiği, milli olmayan yaklaşımların toplumca kopyalandığı, batının teknolojisi yerine ahlaksızlığını örnek alan gençliğin fütursuz ve sorumsuz halleri, komşu esnafın ekmeğini çalmaya çalışan ticaret sahipleri, dinen haram ve günah olan hallerin dört yanda korkusuzca işlendiği bir toplum... milli ahlaktan da yoksunlaşmaya başlamış demektir.

Bakınız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ne diyor?

"Çok namuskâr olmalıdır! Şimdiye kadar işlenen hataların en büyüğü, müteşebbislerimizin, aydınlarımızın, özellikle âlimlerimizin en büyük günahı namuskâr olmamaktır. Milletin karşısında namuskâr olmak ve namuskarane hareket etmek lâzımdır. Milleti aldatmayacağız! Millete, daima ve daima gerçeği söyleyeceğiz. Belki hata ederiz, yanlış şeyleri gerçek zannederiz; fakat millet onu düzeltsin. Kendimizi kimsenin üstünde görmeye de hakkımız yoktur Efendiler!''

Milli ahlakımızı korumak ve yeşertmek dileği ile esen kalınız.

YORUM EKLE

banner95

banner94