ÖZEL HABER Haberleri

MEHMETÇİK CADDESİ’NİN ÇÖP İSYANI!
07 Ağustos 2017, 09:13 0
MEHMETÇİK CADDESİ’NİN ÇÖP İSYANI!
Manisa’da, yerlere bilinçsizce atılan çöpler mahalle sakinlerine adeta isyan ettirdi. Etrafa yayılan ve çeşitli yerlerde biriken çöplerden şikayetçi olan mahalleliler; yetkililere seslenerek, çöplerin biran önce temizlenmesini istiyor.
YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ
07 Ağustos 2017, 08:41 1
YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ
Manisa’da yapılan baraj niteliğindeki göletin içler acısı durumu bir kez daha ortaya çıktı. 4 yıldır tamamlanamayan göletin ihalesi ikinci kez yapıldı, çalışmalar başladı. Bu kez de gölet tabanında çatlak olduğunu iddia eden Muhtar Osman Kabaklıoğlu ise “Sorun büyük. Bitmeyen gölete ‘bitti’ diyerek toplu açılışta, açılışını bile yaptılar” dedi.
BU KADARINA DA PES
05 Ağustos 2017, 10:37 0
BU KADARINA DA PES
Manisa’da ormanlık alanlar, doğa sevgisi olmayanlar tarafından kirletilip yok ediliyor.
KOLDERE OVA YOLU TOZ DUMAN
05 Ağustos 2017, 10:28 0
KOLDERE OVA YOLU TOZ DUMAN
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile stebize yapılan Koldere Ova yolu toz duman içinde. Binlerce dönüm tarım arazisinin içinden geçen bu yoldan yükselen tozun, yetiştirdikleri ürünleri olumsuz etkilediğini belirten çiftçiler, bu önemli yola bir an önce asfalt yapılmasını istedi.
KAVUN-KARPUZ ÜRETİCİLERİNİ  SICAK HAVA VE FİYATLAR YAKTI
05 Ağustos 2017, 09:40 0
KAVUN-KARPUZ ÜRETİCİLERİNİ SICAK HAVA VE FİYATLAR YAKTI
Manisa’da kavun ve karpuz üreticileri, sıcak hava nedeniyle ürünlerinin yanması ve mahsul fiyatının geçen yıla göre yarı yarıya düşmesi nedeniyle zor günler geçiriyor. Ürün satmakta sıkıntı çeken çiftçiler, zararlarının büyük olduğunu söyledi.
YILIN SON HASADI YAPILDI
04 Ağustos 2017, 10:43 0
YILIN SON HASADI YAPILDI
Manisa’da, Yuntdağı Bölgesi kırsalında tütün yetiştiricileri yılın son hasadını yapıyor. Tütüncülüğün adeta öldüğünü belirten üreticiler; “Artık tütün de para etmiyor. Tüccarın eline kaldık. Böyle giderse tütün işi de aynı pamuk gibi Manisa bölgesinde büyük ölçüde bitecek.” dediler.
HAYVANLARI HEDİYELİK EŞYA OLARAK GÖRMEYİN!
04 Ağustos 2017, 10:16 0
HAYVANLARI HEDİYELİK EŞYA OLARAK GÖRMEYİN!
Hayvan hakları savunucuları adeta ‘hayvanları hediyelik eşya olarak görmeyin’ diye bağırırken, sevdiklerine özel günlerde, kedi ya da köpek yavruları almalar devam ediyor. Tabi bu durum da sokağa terkedilen hayvan sayısını arttırıyor.
632 YILLIK TARİH ORTAYA ÇIKARILIYOR
04 Ağustos 2017, 09:03 0
632 YILLIK TARİH ORTAYA ÇIKARILIYOR
Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde bulunan Gülgün Hatun Dere Mescidi için restorasyon çalışmaları başlatıldı. Bir yıl sürecek olan restorasyon çalışması sonrası, 632 yıllık tarihi mescit asırlar sonra gün yüzüne çıkmış olacak.
MANİSA’DA YAPIMI BAŞLADI
04 Ağustos 2017, 00:00 0
MANİSA’DA YAPIMI BAŞLADI
Türkiye’de Türk Kızılayı tarafından 81 ile yapılacak olan 0-4 yaş gurubu anaokullarından biri de Manisa’da yapılıyor.
ŞEKER HAMURUNDAN HAYALLERİNİZE UZANAN BİR İSİM
03 Ağustos 2017, 12:58 0
ŞEKER HAMURUNDAN HAYALLERİNİZE UZANAN BİR İSİM
Doğum günü organizasyonlarında hazırlanan özel pastaların nasıl yapıldığı merak konusu olmuştur. Üzerindeki şeker hamurundan yapılan figürler, renkler, pastanın kreması… Manisa’da ‘Şeker Hamurundan Harikalar Yaratan İsimler’ diye birkaç kişiyi sıralarsak en başa oturacak isimlerden biri, sosyal medyada ‘Pastanın Aslı’ diye tanınan Aslı Yılmaz İşlek…