ÖZEL HABER Haberleri

SOĞANDA REKOR ZAM
02 Aralık 2018, 13:54 0
SOĞANDA REKOR ZAM
Türk mutfak kültürünün olmazsa olmazı soğan bu yıl yüzde yüzlük rekor bir zamla vatandaşın karşısına çıktı. Soğan fiyatının bu yıl inmeyeceğini ön gören manav Nazif Şıktaşlılar, kamuoyunda yankılanan 'stokçuluk' iddiasıyla ilgili konuştu.
Manisa emlak piyasası hakkında merak edilenler
27 Kasım 2018, 17:04 0
Manisa emlak piyasası hakkında merak edilenler
Manisa satılık daire fiyatları ne kadar? İşte detaylar… Ege Bölgesi’nde yer alan Manisa, Türkiye’nin en kalabalık on dördüncü şehri olarak dikkat çekiyor. Ekonomisi sanayi ve tarıma dayalı Manisa, İzmir’den sonra Ege Bölgesi’nin ikinci büyük ticaret merkezi olarak adından söz ettiriyor.
SOKAK HAYVANLARININ BU GÖRÜNTÜLERİ İSYAN ETTİRDİ!  
07 Kasım 2018, 14:52 0
SOKAK HAYVANLARININ BU GÖRÜNTÜLERİ İSYAN ETTİRDİ!  
Manisa’nın Ahmetli ilçesindeki sokak hayvanlarının içler acısı hali sosyal medyaya yansıdı. Hayvanlar için Türkiye'nin birçok yerinden hayvanseverler sosyal medyada örgütlenirken, Turgutlu Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Seyhan Sallıtepe, son yıllarda Ahmetli’de bu gibi manzaralarla sıkça karşılaştıklarını söyledi.
KAYIP KÖPEKLERİN KİLOLU OLMASI TEDİRGİN EDİYOR
09 Ekim 2018, 10:47 0
KAYIP KÖPEKLERİN KİLOLU OLMASI TEDİRGİN EDİYOR
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, son günlerde kaybolan sokak köpeklerin sayısı giderek artıyor. Esnaf ve hayvanseverlerin şefkatle bakıp beslediği kayıp köpeklerin özellikle besili, kilolu olması akıllara farklı soru işaretleri getiriyor.  
ARALARINDA PARA TOPLADILAR SOKAK HAYVANLARINI DOYURDULAR
05 Ekim 2018, 06:53 0
ARALARINDA PARA TOPLADILAR SOKAK HAYVANLARINI DOYURDULAR
Manisalı öğrenciler 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında aralarında topladıkları parayla mama alarak sokak hayvanlarına dağıttı.
PAZARDA ‘YARIM KİLO’ DÖNEMİ BAŞLADI
03 Ekim 2018, 07:21 0
PAZARDA ‘YARIM KİLO’ DÖNEMİ BAŞLADI
Sebze ve meyvenin bolca yetiştiği Manisa'da kurulan semt pazarlarında üzümün kilosu 7, taze fasulye 8 ve ıspanak 6 liradan alıcı buldu. Vatandaşın fiyatlardan korkup kaçtığını söyleyen pazarcılar vatandaşı daha fazla ürkütmemek için çareyi etikete 'yarım kilo' yazmakta buldu.
OTOBÜSÇÜLER İKİ SEÇENEK SUNDU; YA ZAM YA DA DESTEK  
28 Eylül 2018, 07:43 0
OTOBÜSÇÜLER İKİ SEÇENEK SUNDU; YA ZAM YA DA DESTEK  
Ocak ayından bu yana akaryakıt fiyatlarında yaklaşık yüzde 30-32’lik artış yaşanırken, Manisa Denetimli Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Erdoğan Akatmacı, ekonomide yaşanan dalgalanmalar nedeniyle otobüsçüleri zor duruma sokan ekonomik buhranın çözülebilmesi için çare söyledi. Akatmacı, biniş ücretleri için düşünülen zammın yanı sıra, halkın cebini yakmayacak alternatif bir çözümün daha olduğunu söyledi.  
17 BİN KÖK ZEYTİN AĞACINI SÖKTÜLER  “AĞAÇ DİKMEK SUÇ MU?” DİYE SORDU 
20 Eylül 2018, 18:04 1
17 BİN KÖK ZEYTİN AĞACINI SÖKTÜLER  “AĞAÇ DİKMEK SUÇ MU?” DİYE SORDU 
Manisa'nın Salihli ilçesine bağlı kral mezarlarının bulunduğu 1. derece sit alanlarının yoğunlukta olduğu Pazarköy Mahallesi, Bintepeler Mevkiinde, geçen yıl Ç.K’nin 17 bin kök zeytin ağacı devlet yetkilileri tarafından söküldü. Sit alanı gerekçesiyle sökülen ağaçlarının bulunduğu arazide hiçbir timülüs olmamasına karşılık, komşularının arazilerinde birçok tümülüslerin olduğunu belirten Ç.K, etnik kökeninden kaynaklı bir ayrımcılık yaşaması sonucu başına bunların geldiğini iddia etti. Arazisinin bir kaç metre uzağına, hazine arazisine inşaat dikildiğini belirten Ç.K " Hazine arazisine inşaat dikmek serbest. Zeytin ağacı dikmek yasak. Komşularımın zeytin ağaçları sökülmezken benim binlerce ağacımı, emeğimi söktüler. Adalet nerede? diye konuşarak yetkililerden yardım istedi. 
ÇEYİZ ALMAYA TRAKTÖRLE GİTTİLER 
17 Eylül 2018, 13:32 0
ÇEYİZ ALMAYA TRAKTÖRLE GİTTİLER 
Manisa’da ailesi çiftçilikle geçimini sağlayan İlker Güleç (25), çeyiz almaya traktörü gelin arabası gibi süsleyerek kız evine gitti. Eşi Binnur Güleç’in (24) çeyizliklerini Yunusemre ilçesindeki evinden traktörlerle almaya gitmesi görenlerin büyük ilgisini çekti. 
MİNİK SPORCU DURU MANİSA’YA BİR İLKİ YAŞATTI
14 Eylül 2018, 10:27 0
MİNİK SPORCU DURU MANİSA’YA BİR İLKİ YAŞATTI
Konya Selçuklu Belediyesi Uluslar Arası Spor Salonu’nda yapılan U10&U12& U14 ve Veteranlar Eskrim Turnuvasına Manisa ilini Temsilen 12 sporcu katıldı. 2 gün süren müsabakalar da minik Duru Kayalar(9), U10 Kızlar Kılıç Branşında Bronz Madalyayı ilk kez Manisa’ya getirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadı. Veteranlar Eskrim Turnuvasında ise Ethem Altan Ünsal (58) Manisa’ya 2. Kez şampiyonluğu getirdi.