ÖZEL HABER Haberleri

ONLAR SUSUZ KALINCA BİZ SU VERMEYİNCE ÇAREYİ TEKLİKEDE BULUYORLAR
07 Ağustos 2018, 06:06 0
ONLAR SUSUZ KALINCA BİZ SU VERMEYİNCE ÇAREYİ TEKLİKEDE BULUYORLAR
Manisa’da sıcak havaların etkisiyle susayan sokak hayvanları, ya süs havuzlarındaki tehlikeli suları ya da yol kenarlarına bırakılan su kaplarında ki kirli suları içmek zorunda kalıyor.
KURBANLIKLAR GELDİ HAREKETLİLİK ARTTI
06 Ağustos 2018, 08:56 0
KURBANLIKLAR GELDİ HAREKETLİLİK ARTTI
Manisa Canlı Hayvan Borsası’nda, kurbanlıkların gelmesiyle beraber hareketlilik hız kazandı.
BİR SEPET İÇİN BİNLERCE HAYIT TOPLUYOR    
03 Ağustos 2018, 11:04 0
BİR SEPET İÇİN BİNLERCE HAYIT TOPLUYOR    
Ağustos sıcaklarında at arabasına binip, onlarca kilometre yol yaparak hayıt ağacı toplayan 60 yaşındaki Erdoğan Gezici, Roman kültüründe önemli bir geçim kaynağı olan sepetçiliği 50 yıldır sürdürüyor. Sepetçilik işinin eskisi gibi kazandırmadığını söyleyen Gezici, günümüzün zorlu hayat şartlarında ayakta durma mücadelesi veriyor.
iHRACATTA TL KULLANIMI AVRUPAYI RAHATSIZ ETTi
27 Temmuz 2018, 04:45 1
iHRACATTA TL KULLANIMI AVRUPAYI RAHATSIZ ETTi
Manisa Ziraat Odası eski Başkanı Mustafa Kaçire, üzüm ihracatı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kaçire,“Yetiştirdiğimiz Süperiol cinsi üzümlerin yurtdışına çıkışı 19 Temmuz itibarıyla resmen başladı. Rusya ve İran’la yapılan ikili ihracatta, bizim para birimimizin kullanılması öngörüldü. TL’nin kullanılması Avrupa’yı rahatsız etti.” şeklinde konuştu.
MANİSA’YA 2’NCİ GALERİCLER SİTESİ KURULACAK
25 Temmuz 2018, 06:03 0
MANİSA’YA 2’NCİ GALERİCLER SİTESİ KURULACAK
Manisa Galericiler Sitesi Başkan Yardımcısı Arif Diz, yetki belgesi olmayanların ikinci el araba satamayacakları ile ilgili kanun hakkında bilgiler verdi. Diz, bu kanunla birlikte ikinci el araba piyasasında ki satıcıların ayıklanacağını, yalnızca kaliteli satıcıların kalacağını ve böylece müşterileri memnuniyetinin daha fazla artacağını söyledi. Manisa’da ikinci el araba işiyle uğraşan 2 binden fazla kişinin olduğunu söyleyen Diz, kanunda gereken işyeri şartından dolayı, Manisa’ya ikinci Galericiler Sitesi açma ihtiyacı doğduğunu söyledi.
MEMURLUKTAN İSTİFA ETTİ   KURDUĞU DANS AKADEMİSİYLE   REKORLARI ALT ÜST ETTİ
23 Temmuz 2018, 07:54 0
MEMURLUKTAN İSTİFA ETTİ KURDUĞU DANS AKADEMİSİYLE REKORLARI ALT ÜST ETTİ
Manisa’nın parlayan yıldızlarını yetiştiren usta dansçı Can Polat Karayel’le dans ve hayatı üzerine konuştuk. Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) Salsa Hakemliğinin yanı sıra Manisa Dans Cafe Akademi Kurucu Eğitmeni olan Can Polat Karayel, geçtiğimiz günlerde Tekirdağ’da katıldığı eğitim sonrası bir başarıya daha imza attı. Eğitim sonrası Manisa’nın ilk 2’nci Kademe Sosyal Latin Dansları Antrenörü unvanını aldı. Manisa’da dans kültürünün oluşmasını sağlayan, ‘Dansın Şehzadesi’ olarak bilinen Can Polat Kareyel (29) devlet memurluğunu bırakarak kurduğu akademide, yetiştirdiği öğrencilerle bu yılda birçok başarıya imza attı. Bu yıl içerisinde 10 kupa ve 40 madalya kazandıklarını belirten Karayel, “ Bu yıl, tüm rekorları alt üst ettiğimiz bir yıl oldu. Şuan Türkiye 6’ncısıyız. En büyük amacımız, ilk 2’ye girebilmek.” dedi.
SOKAK ORTASINDA ÖLÜME TERK EDİLDİ  BU NASIL BİR İNSANLIKTIR?
21 Temmuz 2018, 12:18 0
SOKAK ORTASINDA ÖLÜME TERK EDİLDİ  BU NASIL BİR İNSANLIKTIR?
Zayıflıktan adeta bir deri bir kemik kalan at,  sahibi tarafından ölüme terk edildi. İddialara göre; yetkililer aranmasına rağmen herhangi bir girişimde bulunulmayınca, bir gün boyunca yerde can çekişen at hayatını kaybetti. Hayvanın cansız bedeni almak için mahalleye giden yetkililere, mahallelinin cevabı ise şu oldu; "Keşke cansız bedenini almaya değil yaşatmaya gelseydiniz."
ÇAPAÇARIK SOSYAL TESİSLERLE CANLANACAK
18 Temmuz 2018, 07:39 0
ÇAPAÇARIK SOSYAL TESİSLERLE CANLANACAK
Yunusemre Belediyesi, Çapaçarık Camii ve Çevre Düzenlemesi Projesi’nde çalışmalar hummalı şekilde sürdürülüyor.
BU MAĞAZADA ÇALIŞMANIN VE HATTA MÜŞTERİ OLMANIN BİRŞARTIVAR; HAYVANSEVER OLMAK
18 Temmuz 2018, 07:33 2
BU MAĞAZADA ÇALIŞMANIN VE HATTA MÜŞTERİ OLMANIN BİRŞARTIVAR; HAYVANSEVER OLMAK
Manisa’da son zamanlarda yaşanan hayvanlara şiddet olaylarının ardından, hayvanseverliği ile örnek bir esnaf olan Zafer Kahraman, adeta ‘insanlık ölmemiş’ dedirtiyor.
HER MESLEK GURUBUNDAN İNSANIN VAZGEÇİLMEZ NOKTASI
13 Temmuz 2018, 06:27 0
HER MESLEK GURUBUNDAN İNSANIN VAZGEÇİLMEZ NOKTASI
Manisalıların çay içmek için lezzet durağı haline gelen Vakıf Çay Ocağı, 17 yıldır Bayram Sağır tarafından işletiliyor. Çaycı Bayram, 10 kişilik ailesini çaycılık yaparak geçindiriyor. Yıllar önce Manisa’nın Çavuşoğlu köyünü bırakıp, Manisa Merkez’e iş kurmak için geldiğinde, köylüler ona ‘yapamazsın, gitme’dediler. Ama o köylüleri dinlemedi ve başardı. Manisa protokolünden, memurlara, gazetecilere, öğrencilere herkesin buluşup bir soluk aldığı, lezzetlive çok uygun fiyatla çay içtiği Vakıf Çay Ocağı’nın sahibi oldu.Manisa’ya ilk geldiğinde, abisinin yanında çaycı olarak çalışan Bayram Sağır (47), korumalık, tütüncülük, pamukçuluk gibi farklı işler denedikten sonra, Şehzadeler ilçesindeki Vakıf İş Hanı içerisinde kendi çay ocağını açtı.Aslen Urfa Siverekli olduğunu belirtenÇaycı Bayram’ın5 oğlu ve 3 kızı var. 3 oğluyla birlikte çay ocağını çalıştırıyor. 2 kızının okuduğunu belirten çaycı Bayram, 10 kişilik ailesini çaycılık yaparak geçindirdiğini,ayrıca hafta sonlarını da ovada çalışarak değerlendirdiğini kaydetti.