ÖZEL HABER Haberleri

ÇÜRÜK RAPORU VERİLEN MUSLİH CAMİİ’NDE 2 YILDIR İBADET YAPILIYOR
06 Ekim 2017, 12:29 0
ÇÜRÜK RAPORU VERİLEN MUSLİH CAMİİ’NDE 2 YILDIR İBADET YAPILIYOR
Yunusemre ilçesi Yuntdağı bölgesinde bulunan Muslih Mahallesi’nin camisine 2015 yılında kullanılamaz raporu verilmesine rağmen, cami sürekli kullanılıyor. Tavanlarının çökmemesi için, direklerle desteklenen camide ibadetlerini yapan cemaatin hayatı tehlikede. Mahalle sakinleri camide tehlike ile burun buruna ibadet yaptıklarını, ancak muhtarın konuyla hiç ilgilenmediğini iddia etti.
KASAPLAR TEPKİLİ! "ÇİFTE STANDART"
04 Ekim 2017, 10:03 0
KASAPLAR TEPKİLİ! "ÇİFTE STANDART"
Manisa’da hizmet veren kasaplar, Et ve Süt Kurumu tarafından zincir marketlere et verileceği açıklamalarını çifte standart olarak değerlendirerek tepki gösterdi. Esnaflar, "Küçük esnafları yok etmeye mi çalışıyor?” diye sordu.
ÇANTALARI KENDİLERİNDEN AĞIR!
03 Ekim 2017, 14:45 0
ÇANTALARI KENDİLERİNDEN AĞIR!
Uzmanlar, sırt çantalarındaki ağırlığın bilinçsiz kullanımla birlikte kas-iskelet sistemi problemlerine neden olduğunu belirterek, öğrencilere ve velilerine ‘ağır sırt çantası’ uyarısı yapıyor. Veliler de bu konu hakkında Milli Eğitim’e sitem ediyor.
KIRTIK MEZARLIĞININ ÇEVRESİ KORUMA ALTINA ALINIYOR
03 Ekim 2017, 10:33 0
KIRTIK MEZARLIĞININ ÇEVRESİ KORUMA ALTINA ALINIYOR
Manisa Büyükşehir Belediyesi il genelindeki mezarlıkların çevre korumalarını yapmaya devam ediyor. İl genelinde toplamda 9100 metre istinat duvarı yapan Büyükşehir, Kırtık Asri Mezarlığı çevresi için de, 1413 metre uzunluğunda beton istinat duvarı ördü.
BÜYÜKŞEHİR GÜLBAHÇE’NİN YOLUNU ASFALTLADI
03 Ekim 2017, 09:15 1
BÜYÜKŞEHİR GÜLBAHÇE’NİN YOLUNU ASFALTLADI
Denge Gazetesi Gülbahçe Mahallesi yollarının toz ve duman halini gündeme getirdi, Büyükşehir Belediyesi mahallenin yollarını asfaltladı.
GİNSENG FİYATI DUDAK UÇUKLATIYOR
03 Ekim 2017, 09:00 0
GİNSENG FİYATI DUDAK UÇUKLATIYOR
Yalnız Kore’de yetişen Ginseng bitkisi, hem maddi hem manevi anlamda altın değerinde… Ginseng, daha çok fiziksel ve metalik dayanıklılığı artırmak, enerji düzeyini yükseltmek ve atletik yönünden performansı artırmak, stresten kurtulmak ve rahatlamak için kullanılıyor. Aktar Tolgahan Aydın,Ginseng’in kilogram fiyatının 600 Dolar olduğunu belirtti.
MOSB TAİDER İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI
02 Ekim 2017, 10:39 0
MOSB TAİDER İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI
Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgeleri arasında bulunan Manisa Organize Sanayi Bölgesi, sanayicileri için rekabetçi bir üretim ortamı oluşturmak amacıyla yürüttüğü çalışmaların yanı sıra; sanayinin sürdürülebilirliğini sağlama odaklı projeleri ile de örnek iş birliklerine imza atıyor. MOSB; bünyesindeki aile şirketlerinin kurumsallaşmasına katkı sağlamak amacıyla, TAİDER Aile İşletmeleri Derneği ile protokol imzaladı. Bu kurumsal sürece;Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Sarıgözoğlu firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sarıgözoğlu öncülük ediyor.
MOSB’UN 50 YILLIK ALTYAPISI YENİLENECEK
02 Ekim 2017, 09:46 0
MOSB’UN 50 YILLIK ALTYAPISI YENİLENECEK
MANİSA Organize Sanayi Bölgesi (MOSB), içme ve sulama suyu altyapılarını yenilemek üzere bölge firmaları ile işbirliği yapıyor. MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Cemal Türek ECETAŞ ve Doğuş Vana İle İşbirliği protokolü için masaya oturdu. Protokol ile MOSB’un 50 yıl önce döşenen, tüm alt yapısı yenilenecek.
MURADİYE KAMPÜSÜ’NÜN YOL VE ALTYAPI SORUNU BİTİYOR
02 Ekim 2017, 08:45 0
MURADİYE KAMPÜSÜ’NÜN YOL VE ALTYAPI SORUNU BİTİYOR
Manisa’nın Yunusemreilçesi’ne bağlı Muradiye Mahallesi’nde bulunan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi’ne giden caddede; Manisa Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 1 buçuk ay önce 1600 metrelik alanda duble yol çalışması başlattı. Çift gidiş ve çift geliş yönlü kullanılabilecek olan İlhan Varank Yerleşkesi’ne giden yol,tamamlandığında kampüse giden araç trafiğini oldukça rahatlatacak.
SELÇUK ÖZDAĞ CHP LİDERİNİ Tİ’YE ALDI
30 Eylül 2017, 10:24 0
SELÇUK ÖZDAĞ CHP LİDERİNİ Tİ’YE ALDI
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ önceki gün Alaşehir’de hükümete yüklenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na;Denge Gazetesi’ne verdiği özel demeç ile cevap verdi. Selçuk Özdağ Kılıçdaroğlu’nunmatematiğinin zayıf olduğunu iddia ettiği konuşmasında, CHP liderini ti’ye aldı. Kılıçdaroğlu’nun meseleyi istismar ettiği görüşünü savunan Özdağ, “Sayın Kılıçdaroğlu meseleyi istismar ediyor. “Devletin her çiftçiye 40’ar Bin TL. borcu vardır” diyen hesap uzmanı Sayın Kılıçdaroğlu’nu; hesap uzmanı olarak;yenidenmatematik dersi almaya davet ediyorum. Sayın Kılıçdaroğluilkokulda matematik dersi alsın”dedi.