ÖZEL HABER Haberleri

MANİSALI ESNAF’TAN BİR DUYARLILIK ÖRNEĞİ
11 Ocak 2017, 09:27 0
MANİSALI ESNAF’TAN BİR DUYARLILIK ÖRNEĞİ
Manisa’da Pet Shop sahibi bir vatandaş, karlı havada soğuğa maruz kalan sokak hayvanları için önemli bir duyarlılık örneği gösterdi. Genç işletmeci Aydoğan Coşkunol, önce çalışan personeli ile parklara çuvallar dolusu mama dağıttı, ardından Hayvanları Koruma Derneği gönüllülerini arayarak, cadde ve sokaklara dağıtılması için istedikleri kadar ücretsiz mama vereceğini duyurdu.
İSTEDİĞİ KAHVEYİ İÇEBİLMEK İÇİN KAHVE DÜKKANI AÇTI
10 Ocak 2017, 10:30 0
İSTEDİĞİ KAHVEYİ İÇEBİLMEK İÇİN KAHVE DÜKKANI AÇTI
Manisa’da fotoğraf sanatçısı bir vatandaş, içmek istediği kahveyi yapabilecek bir kahve dükkanı bulamayınca kendisine kahve dükkanı açtı.
EMLAK DANIŞMANLARI YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ
10 Ocak 2017, 10:04 1
EMLAK DANIŞMANLARI YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ
Şehzadeler Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından ikincisi açılan Emlak Danışmanları kursuna katılan kursiyerler için akşam yemeği düzenlendi.
EMLAK KRİZİ OLUŞTU!
10 Ocak 2017, 08:51 0
EMLAK KRİZİ OLUŞTU!
Ülkede yaşanan terör olayları nedeniyle her geçen gün daha da durgunlaşan gayrimenkul sektörüne bir de savaştan kaçarak Manisa’ya gelen sığınmacılardan sonra uygulanan fırsatçı fahiş fiyat politikası da eklenince, bu zamana kadar görülmeyen bir emlak krizi baş göstermiş oldu.
KAN VERMELERİNDE ENGEL YOK!
07 Ocak 2017, 10:41 0
KAN VERMELERİNDE ENGEL YOK!
Manisa Kızılay Kan Merkezi, gerek il gerekse ilçe ve mahallelerde, kan bağışlarını sürekli olarak kabul ediyor. Kış aylarında kan bağışlarının düştüğünü belirten Kızılay yetkilileri, kan değerleri düzenli olan vatandaşların kan vermelerinde herhangi bir engel olmadığında dikkat çekti.
İYİLİĞE VAR MISIN?
07 Ocak 2017, 10:33 0
İYİLİĞE VAR MISIN?
Manisa İl Milli Eğitim Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan “İyiliğe Var mısın?” Projesinin tanıtımı Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Proje kapsamında Manisa İl milli Eğitim Müdürlüğü, Manisa İnsani Yardım Derneği (İHH) ve Genç Memur-Sen Manisa Temsilciliği tarafından Suriye’deki mağdur durumda olan insanlar için bebek bezi ve bebek maması yardım kampanyası başlatıldı.
VATANDAŞLAR KIŞ AYLARINDA HASTALANMAMAK İÇİN  AKTARLARA AKIN EDİYOR
07 Ocak 2017, 09:26 0
VATANDAŞLAR KIŞ AYLARINDA HASTALANMAMAK İÇİN AKTARLARA AKIN EDİYOR
Son günlerde soğuk havaların hakim olduğu Manisa’da, grip, nezle ve bronşit gibi hastalıklara yakalanmak istemeyen vatandaşlar aktarlara akın ediyor. Aktarlar, bu günlerde en fazla, kış hastalıklarına iyi gelen taze zencefil, ıhlamur, ada çayı, kabuk tarçın, havlucan, taran, papatya, nane, çörekotu ve keten tohumu satıyor.
PARAMOTOR UÇUŞ HEYECANI MANİSA’DA YAŞANACAK!
06 Ocak 2017, 09:28 0
PARAMOTOR UÇUŞ HEYECANI MANİSA’DA YAŞANACAK!
Manisa’da Şehzadeler Belediyesi Hava Sporları Tesisi Türkiye’de ilk defa düzenlenecek olan Paramotor yarışmasına hazırlanıyor. Türk Hava Yolları’ndan yetkili uçuş hocası Seçkin Aparı uçuş keyfi yaşamak isteyen Manisalılara eğitim vermeye devam ediyor.
ENGELLİLERİN ENGELİ; ENGEL TANIMAZLAR!
06 Ocak 2017, 09:18 0
ENGELLİLERİN ENGELİ; ENGEL TANIMAZLAR!
Manisa’da, engellilerin yaşamını kolaylaştırması için kaldırıma yapılan engelli geçiş rampalarının önüne, geçişi kapatacak şekilde park edilen otomobiller, engelli vatandaşlara mağdur etmeye devam ediyor.
‘GÖZLERİM BANA ENGEL OLAMADI’
06 Ocak 2017, 09:05 0
‘GÖZLERİM BANA ENGEL OLAMADI’
1993 yılında Güneydoğu’da vatani görevini gerçekleştirirken iki gözünü de kaybeden Altınokta Körler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Selami Pazar; üç yılın sonunda azmederek aldığı orta ve lise diplomasının ardından üniversite diplomasını alabilmek için sınavlara hazırlanıyor.