ÖZEL HABER Haberleri

Açlıktan ve Hastalıktan Ölüyorlar!
24 Temmuz 2019, 16:43 1
Açlıktan ve Hastalıktan Ölüyorlar!
Manisa’nın Ahmetli ilçesinde sokaklarda hastalıktan tüyleri dökülmüş ve derileri kemiklerine yapışmış şekilde görülen uyuz köpeklerin görüntüsü yürek sızlatıyor. İlçede son zamanlarda giderek artan ‘uyuz köpek’ vakaları için hiçbir şey yapılmaması da hayvan dostu vatandaşların tepkisine neden oluyor.
BELEDİYE YAPMAYINCA VATANDAŞLAR YAPTI
23 Temmuz 2019, 15:11 0
BELEDİYE YAPMAYINCA VATANDAŞLAR YAPTI
Manisa’nın Demirci ilçesinde, belediye tarafından 4 yıl önce yıkılan hayvan pazarının yerine yenisi yapılmayınca, vatandaşlar kendi çabalarıyla hayvan pazarı kurup satışlara başladı.
Böbreğinde unutulan katater teli 10 yıl sonra fark edildi
22 Temmuz 2019, 11:58 0
Böbreğinde unutulan katater teli 10 yıl sonra fark edildi
Manisa’da 27 yaşındayken sezaryenle doğum yaptıktan sonra fenalaşan ve başka bir hastaneye sevk edilen Yasemin Özcan isimli kadın, böbreğine takılan ve en fazla 3 ay kalması gereken 50 santimetrelik kateter telinden habersiz 10 yıl boyunca büyük acılarla yaşadı. 10 yıl sonra fark edilen katater telinin 37 santimetrelik kısmı yapılan ameliyatla çıkarılırken 37 yaşındaki 4 çocuk annesi talihsiz kadın katateri vücudunda unutan doktor ve hastaneden şikayetçi oldu.   
TAHTA YOK  HACİZ VAR!
02 Temmuz 2019, 15:26 0
TAHTA YOK HACİZ VAR!
Okuma yazma bilmeyen 3 çocuk babası Cevdet Akış (42), geçtiğimiz yıl evinde oturduğu esnada çalan telefonu açtıktan sonra başına gelmeyen kalmadı. Baba Akış, MEB’den aradığını belirten kişi tarafından hayatında hiç görmediği ve ne olduğunu bilmediği ‘akıllı tahta’ vaadiyle kandırıldı.
TRAFİK SORUNU  OTOBÜS ŞOFÖRLERİNİ  ÇİLEDEN ÇIKARDI
01 Temmuz 2019, 11:19 2
TRAFİK SORUNU OTOBÜS ŞOFÖRLERİNİ ÇİLEDEN ÇIKARDI
Manisa’nın kanayan yarası olan trafik, şehir içi yolcu taşımacılığı yapan otobüs şoförlerini de çileden çıkardı. Özellikle dar yollar, yanlış park edilen araçlar ve duyarsız sürücülerden dolayı sıkıntı yaşayan otobüs şoförleri biran önce yetkililerin duruma çare bulmasını bekliyor.
GİTMEDİĞİ İSTANBUL’DAN TRAFİK CEZASI GELDİ
25 Haziran 2019, 14:45 1
GİTMEDİĞİ İSTANBUL’DAN TRAFİK CEZASI GELDİ
Manisa’da yaşayan Hasan Üzrek’e 2015 yılından beri hiç gitmediği İstanbul’dan trafik cezası kesildi.
ETV ‘YAYALARA ÖNCELİK’ KURALI KAPSAMINDA SOSYAL DENEY YAPTI MANİSA SINIFTA KALDI!
28 Mayıs 2019, 18:09 0
ETV ‘YAYALARA ÖNCELİK’ KURALI KAPSAMINDA SOSYAL DENEY YAPTI MANİSA SINIFTA KALDI!
İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılı yaya yılı olarak ilan edildi ve sürücülere ışıksız yaya geçitlerinde yayalara öncelik tanıma kuralı getirildi. Peki bu kural Manisa'da nasıl işliyor? İşte bu konuda ETV ekibinin yaptığı sosyal deneyle, Manisa'nın bu kuralda sınıfta kaldığı gözlemlendi. Deney sırasında kimi sürücüler yayalara öncelik tanırken kimileri hiç oralı olmadı  ve  yayaları ezmek pahasına da olsa geçitlerde gaza basmaya devam etti. Bir yayanın geçitten geçmeye çalışırken sürücünün durmaya yanaşmaması üzerine  tartışma çıkması kameralarımıza yansıdı. Deney için yollara çıkan muhabirimizde birkaç kez ezilme tehlikesi geçirdi.
MANİSALI SU ZAMMINA NE DEDİ ?
28 Mayıs 2019, 17:06 2
MANİSALI SU ZAMMINA NE DEDİ ?
Manisa’da, MASKİ Genel Müdürlüğü 2019 Yılı 1. Olağan Genel Kurulu toplantısında MHP ve AK Parti’nin oy çokluğuyla suya zam yapıldı. Manisalı vatandaşlar da yapılan zam sonrası düşüncelerini ETV’ye anlattı.
1 ASIRLIK HALISININ ALICISINI BEKLİYOR
10 Nisan 2019, 13:21 0
1 ASIRLIK HALISININ ALICISINI BEKLİYOR
Antika ve dokuma halı işiyle uğraşan Ömer Tüzün, 1 asırlık olduğunu belirttiği halının dokusunda kullanılan mavi rengin günümüzde üretilmediği için çok kıymetli bir halı olduğunu kaydetti.
İSTEDİKLERİ TEK ŞEY BAŞLARINI SOKACAKLARI BİR EV
08 Nisan 2019, 14:17 0
İSTEDİKLERİ TEK ŞEY BAŞLARINI SOKACAKLARI BİR EV
Manisa'da birbirini seven ve aileleri izin vermediği için evden kaçan gençler 7 aylık kız çocuklarıyla bir apartmanın yangın merdiveninde hayat mücadelesi veriyor. Çocuğuna mama bulamadığı için açlıktan ağladığını söyleyerek 'içim parçalanıyor' diyen genç baba, evleri olmadığı için yaklaşık bir yıldır yıkanamadıklarını söyledi. Çift, hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyor.