ÖZEL HABER Haberleri

ÖDÜLÜ DIŞ İŞLERİ  BAKANI VERDİ
17 Nisan 2017, 13:24 0
ÖDÜLÜ DIŞ İŞLERİ BAKANI VERDİ
Manisa’nın, meyve ve sebze ihracatında lider konumda olan firması, Uçak Kardeşler bir ödüle daha layık görüldü. ‘Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’ tarafından sektör birincisi seçilen Uçak Kardeşler Firması’nın sahibi Ali Uçak, Antalya’da düzenlenen törende, ödülünü Dış İşler Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun elinden aldı.
TERS SAAT  GÖRENLERİ  ŞAŞIRTIYOR
17 Nisan 2017, 11:25 1
TERS SAAT GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYOR
Manisa’da bir esnaf dükkanında bulunan duvar saati, görenleri adeta şaşkına çeviriyor. Ters istikamete doğru çalışan ve zamanı geri saran duvar saati, esnaf dükkanına gelenlerin ilgi odağı olurken aynı zamanda da subliminal mesaj veriyor.
SARIÇAM BARAJI AYNI TAS AYNI HAMAM
15 Nisan 2017, 10:37 1
SARIÇAM BARAJI AYNI TAS AYNI HAMAM
Manisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Sarıçam Mahallesi’nde, yıllar önce Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Paklıdere üzerine inşa edilmesi planlanan baraj niteliğindeki Gevenlik Göleti’nin, havza temizleme ve alan açma çalışmaları durduruldu. Alanda yıllardır tek bir çivi dahi çakılmıyor. Yıllar önce bitirilerek hizmete alınması gereken Sarıçam Gevenlik Göleti, ölü yatırım olarak kaderine terk edildi.
GÜNEŞ GÖZLÜKLERİNİN  UCUZU TEHLİKELİ!
15 Nisan 2017, 10:06 0
GÜNEŞ GÖZLÜKLERİNİN UCUZU TEHLİKELİ!
İlkbaharın gelmesi ile birlikte güneş gözlüğü sezonu da açıldı. Güneş ışınlarından gözü korumak ve daha iyi görmeyi sağlamak isteyenler,güneş gözlüklerini takmaya başladı.Peki güneş gözlükleriyle alakalı ne kadar bilgi sahibiyiz. Ucuzu da, pahalısı da aynı işlevi görüyor mu? Denge Gazetesi güneş gözlüğü ile ilgili merak edilenleri uzmanına sordu.
DEMİRYOLU GÜZERGAHLARINDA HUMMALI ÇALIŞMA
15 Nisan 2017, 09:54 0
DEMİRYOLU GÜZERGAHLARINDA HUMMALI ÇALIŞMA
Manisa’da yapılacak hızlı tren hattı için Demiryolu güzergahında bulunan ağaçlar kesildi. Bölgedeki yabani ot ve çalılar temizlendi. İzmir, Manisa, Akhisar, Kırkağaç, Soma, Savaştepe ve Balıkesir’e kadar olan güzergahın tümünde ise elektrikli tren için; hat döşeme çalışmaları sürdürülüyor. Çalışmaların 2017 yılı sonuna tamamlanması planlanıyor.
ALİ UÇAK’TAN ‘MARKALAŞMA YOLU’NDA ÖNEMLİ PROJE
15 Nisan 2017, 09:46 0
ALİ UÇAK’TAN ‘MARKALAŞMA YOLU’NDA ÖNEMLİ PROJE
Uçak Kardeşler firmasının sahibi Ali Uçak, Karasonya Köyü’nde ki üreticilerle bir araya geldi. Üreticinin desteklenmesine her zaman önem verdiğini belirten Uçak, Akhisarlı çiftçinin marka haline gelmesi için önemli bir anlaşma yaptıklarını açıkladı.
MANİSA’NIN SİMİTÇİ BABASI İSMAİL GÜLTEKİN HAYATINI DENGE’YE ANLATTI
15 Nisan 2017, 09:22 0
MANİSA’NIN SİMİTÇİ BABASI İSMAİL GÜLTEKİN HAYATINI DENGE’YE ANLATTI
Bir zamanlar Manisalıların sıcak simit almak için kuyruklarda beklediği, Kelleci Fırını simitlerinin lezzetini hatırlayan çoktur. Manisa Denge Gazetesi Kelleci Fırını’ndan başlayıp, bugün Manisa’nın bir markası haline gelen ‘Manisa Simit Dünyası’nın gelişim sürecini ve Simit ustası İsmail Gültekin’in hayatını, siz okurları için araştırdı.Çırak olarak başladığı simit ve fırıncılık mesleğine, bugün çocuklarıyla beraber devam eden İsmail Gültekin’in, günümüzde şubeleri olan ‘Simit Dünyası’ işletme zincirlerine nasıl sahip olduğunu merakla okuyacaksınız.
MANİSALILAR 45 PARK AVM’Yİ MERAKLA BEKLİYOR
14 Nisan 2017, 10:41 0
MANİSALILAR 45 PARK AVM’Yİ MERAKLA BEKLİYOR
Manisa’nın Yunusemre ilçesinde 8 dönüm arazi üzerine 16.200 m²’ye inşa edilen ve öngörülen açılış tarihi 30 Ağustos olan 45 Park AVM hızla Manisalılarla buluşacağı güne yaklaşıyor. Manisalılara sunacağı farklı organizasyonlarla dikkatleri üzerine çeken ve 45 ayrı işletmecisiyle 500 kişiye istihdam sağlayacak olan ‘Buluşma Noktası’ 45 Park AVM’yi Manisalılara sorduk. Manisalılar, yapılan yatırımın kalitesini takdir ederek, açılış gününde orada olacaklarını belirttiler.
'ÇİLEK PASTANESİ’ LEZZETİYLE KENDİSİNE HAYRAN BIRAKTIYOR
14 Nisan 2017, 10:24 0
'ÇİLEK PASTANESİ’ LEZZETİYLE KENDİSİNE HAYRAN BIRAKTIYOR
2013 yılından itibaren Güzelyurt Mahallesi’nde Manisalılara ekler, tartolet ve pastanın en lezzetlisini sunan Manisa Çilek Pastanesi’nin işletmecisi Ayhan Kuş işletmesinin ürünleri hakkında Denge Gazetesi’ne özel demeç verdi. Ayhan Kuş, “Yaklaşık 4 yıldır Çilek markasının şubesiyiz. Piyasaya göre kullandığımız malzemeler oldukça farklı. Mandıra kreması kullandığımız için 2 günden fazla tezgahta tutma imkanımız yok. Bu da bizim tazeliğimizin en büyük garantisidir” dedi.