ÖZEL HABER Haberleri

İLK DERS GÜNÜ BÜYÜK ŞOK!
10 Eylül 2019, 12:50 4
İLK DERS GÜNÜ BÜYÜK ŞOK!
2019-2020 eğitim-öğretim yılı dün heyecanla başladı. Ancak Manisa’da bir okul var ki; veliler ve öğrenciler okulun ilk günü karşılaştıkları manzara karşısında heyecan değil büyük bir şok yaşadı.
ESNAF ELİNDE AVUCUNDAKİNİ YOK PAHASINA SATIP AYAKTA KALMAYA ÇALIŞIYOR!
06 Eylül 2019, 18:52 2
ESNAF ELİNDE AVUCUNDAKİNİ YOK PAHASINA SATIP AYAKTA KALMAYA ÇALIŞIYOR!
Ülkedeki ekonomik kriz vatandaşın yanı sıra esnafa da büyük bir darbe vurdu.  Manisa da bir çok esnaf krize dayanamayıp kepenk indirirken; ayakta kalmaya çalışan bazı esnaflar da kira ve girdi maliyetlerini karşılayabilmek için elindeki ürünleri yok pahasına satarak ve şahsi yaşantısından tasarrufa giderek direniyor.
BAŞKAN KIRLI’DAN KORSAN BİLEYİCİLERE KARŞI UYARI! BIÇAĞINIZI İŞİN USTASINDAN BİLETİN
01 Ağustos 2019, 17:07 0
BAŞKAN KIRLI’DAN KORSAN BİLEYİCİLERE KARŞI UYARI! BIÇAĞINIZI İŞİN USTASINDAN BİLETİN
Manisa Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Halil Kırlı, Kurban Bayramı öncesi artan kayıt dışı bıçak bileyicilerine dikkat çekerek, vatandaşa kurban bıçaklarını seyyarlara biletmemeleri uyarısında bulundu.
GÖRDÜĞÜ RÜYA ONU TÜRBELERE YÖNELTTİ
31 Temmuz 2019, 17:19 1
GÖRDÜĞÜ RÜYA ONU TÜRBELERE YÖNELTTİ
İzmir’de yaşayan hayırsever iş insanı İshak Ekin, Manisa’da en son 50 yıl önce bakımı yaptırılan Saruhan Bey Türbesini restore ettirdi. Ekin, 15 yıl önce gördüğü rüya sonrası kendisini türbelere restore etmeye adadığını söyledi.
ÇOCUK PARKI YÜZÜNDEN  EVLERİ KARARDI
26 Temmuz 2019, 15:50 0
ÇOCUK PARKI YÜZÜNDEN EVLERİ KARARDI
Şehzadeler ilcesi Kazım Karabekir Mahallesi 403 sokak üzerinde Şehzadeler Belediyesi tarafından yapılan üçgen şeklindeki mini çocuk oyun parkı, bir evin pencerelerinin dibine inşa edilince vatandaş ve ev sahibi gürültüden camlarını suntayla kapattı.
Manisa, Volkswagen’e hazırlanıyor
26 Temmuz 2019, 13:13 1
Manisa, Volkswagen’e hazırlanıyor
1.3 milyar euroluk dev yatırım için Türkiye’yi seçen Alman otomotiv devinin Manisa’da kurmayı düşündüğü fabrikada 5 bin kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.Manisa’da fabrikanın kurulacağı alan belirlenirken, Volkswagen’in sosyal alan, konut, eğitim binaları gibi birçok talebinin olduğu belirtildi.Yatırım ile ilgili resmi açıklama yapılmasından kaçınılırken, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur’un Twitter hesabından Volkswagen’in logosuyla birlikte ‘Yükleniyor’ anlamına gelen İngilizce ‘Loading’ yazarak dikkat çekti.EGEİD Başkanı Ayberk Aloğlu: "Manisa’da ara elemana ihtiyaç olacak”.MÜSİAD Manisa Şube Başkanı Reşit Ürper: “Manisa’da hiçbir zorluk yaşanmadan üretim gerçekleşir”   
Açlıktan ve Hastalıktan Ölüyorlar!
24 Temmuz 2019, 16:43 1
Açlıktan ve Hastalıktan Ölüyorlar!
Manisa’nın Ahmetli ilçesinde sokaklarda hastalıktan tüyleri dökülmüş ve derileri kemiklerine yapışmış şekilde görülen uyuz köpeklerin görüntüsü yürek sızlatıyor. İlçede son zamanlarda giderek artan ‘uyuz köpek’ vakaları için hiçbir şey yapılmaması da hayvan dostu vatandaşların tepkisine neden oluyor.
BELEDİYE YAPMAYINCA VATANDAŞLAR YAPTI
23 Temmuz 2019, 15:11 0
BELEDİYE YAPMAYINCA VATANDAŞLAR YAPTI
Manisa’nın Demirci ilçesinde, belediye tarafından 4 yıl önce yıkılan hayvan pazarının yerine yenisi yapılmayınca, vatandaşlar kendi çabalarıyla hayvan pazarı kurup satışlara başladı.
Böbreğinde unutulan katater teli 10 yıl sonra fark edildi
22 Temmuz 2019, 11:58 0
Böbreğinde unutulan katater teli 10 yıl sonra fark edildi
Manisa’da 27 yaşındayken sezaryenle doğum yaptıktan sonra fenalaşan ve başka bir hastaneye sevk edilen Yasemin Özcan isimli kadın, böbreğine takılan ve en fazla 3 ay kalması gereken 50 santimetrelik kateter telinden habersiz 10 yıl boyunca büyük acılarla yaşadı. 10 yıl sonra fark edilen katater telinin 37 santimetrelik kısmı yapılan ameliyatla çıkarılırken 37 yaşındaki 4 çocuk annesi talihsiz kadın katateri vücudunda unutan doktor ve hastaneden şikayetçi oldu.   
TAHTA YOK  HACİZ VAR!
02 Temmuz 2019, 15:26 0
TAHTA YOK HACİZ VAR!
Okuma yazma bilmeyen 3 çocuk babası Cevdet Akış (42), geçtiğimiz yıl evinde oturduğu esnada çalan telefonu açtıktan sonra başına gelmeyen kalmadı. Baba Akış, MEB’den aradığını belirten kişi tarafından hayatında hiç görmediği ve ne olduğunu bilmediği ‘akıllı tahta’ vaadiyle kandırıldı.