ÖZEL HABER Haberleri

2018 HEDEFİ 64 BİN ÜNİTE KAN
23 Ocak 2018, 10:36 0
2018 HEDEFİ 64 BİN ÜNİTE KAN
Manisa Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. A. İsmet Nardal, geçen yıl Manisa’da kan bağışı hedefini yakaladıklarını belirtirken; bu yıl hedeflerinin ise 64 bin ünite kan olduğunu kaydetti. 1ünite kanın 3 can kurtardığına dikkat çeken Dr. Nardal, Manisalı vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet etti.
AFETLER MANİSA’DAN YÖNETİLECEK
19 Ocak 2018, 09:51 0
AFETLER MANİSA’DAN YÖNETİLECEK
Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanı Cemal Kahramanlar, Ege Bölgesi’nin en büyük Afet Yönetim ve Lojistik Merkezini Manisa’da inşa edeceklerini belirtti
EHLİYET İÇİN  SINAVLAR DEĞİL KATLANMAK ZOR
18 Ocak 2018, 11:01 0
EHLİYET İÇİN SINAVLAR DEĞİL KATLANMAK ZOR
Yağmurda çamurda, kışın soğuğunda, yazın kavurucu sıcaklarının altında ehliyet almaya çalışan sürücü adayları ve eğitmenleri adeta isyan etti.
KÖMÜRÜN ANAVATANI KEPENK KAPATIYOR
17 Ocak 2018, 12:30 0
KÖMÜRÜN ANAVATANI KEPENK KAPATIYOR
Manisa Kömürcüler Sitesi’ndeki satıcılar, dar gelirli vatandaşlara hükümetin ücretsiz dağıtmak üzere, Sosyal Yardım Vakfı’na verdiği kömür sebebiyle yaklaşık 2 aydır Soma ilçesi Ege Linyit Kömürleri İşletmesi’nden kömür alamaz hale geldiklerini ve çoğu esnafın kepenk kapattığını iddia etti.
OSMANLI’NIN EMLAK VERGİLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞTI
17 Ocak 2018, 11:21 0
OSMANLI’NIN EMLAK VERGİLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞTI
Manisa’nın Yunusemre ilçesinde, eski ismiyle Dereköy; bugünkü ismiyle Emlakdere Mahallesi olarak bilinen yerleşkede, Osmanlı döneminde emlak vergilerinin toplandığı bina, daha sonra cami olarak kullanılıyordu. Uzun süredir bakımsız haliyle ilgi bekleyen bu cami için yıkım kararı verildi.
SARINASUHLAR ALTYAPI BEKLİYOR
16 Ocak 2018, 11:20 0
SARINASUHLAR ALTYAPI BEKLİYOR
Yunusemre ilçesine bağlı Sarınasuhlar Mahallesi’nde altyapısı olmadığını belirten mahalle muhtarı MASKİ yetkililerine seslenerek, yolumuz Büyükşehir tarafından asfaltlandı. Kanalizasyonumuzu da MASKİ’den bir an önce yapmasını istiyoruz dedi.
SAKATAT ZAM REKORU KIRDI
15 Ocak 2018, 17:17 1
SAKATAT ZAM REKORU KIRDI
Yeni yıl ile birlikte benzin, mazot, et fiyatları gibi birçok kaleme gelen zam, sakatatta da rekor kırdırdı. Düne kadar et fiyatlarının yüksekliğinden dert yanan vatandaş, bu kez de sakatata gelen yüzde 30 ile 40 arası zamdan sonra, tabiri caizse ‘kara kara’ düşünmeye başladı.
SULAMA KANALLARI PİSLİKTEN KOKMAYA BAŞLADI
15 Ocak 2018, 10:01 0
SULAMA KANALLARI PİSLİKTEN KOKMAYA BAŞLADI
Yaz aylarında tarım arazilerini sulamada kullanılan sulama kanalları içerisindeki pislikler, atılan materyaller ve çöpler temizlenmeyince, yerleşim alanlarından geçen bölümlerinde çevreye koku saçıyor.
ARTIK SÜTE SU KARIŞTIRILAMAYACAK!
15 Ocak 2018, 09:50 1
ARTIK SÜTE SU KARIŞTIRILAMAYACAK!
Yeni yıl ile birlikte sağlıklı besin tüketimi kapsamında birçok yeni uygulama yürürlüğe girdi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın çıkarmış olduğu yeni kurallar arasında artık satıcı, çiğ süt satımı için izin almak zorunda. Bu izinin yanında ayrıca çiğ süt satmak isteyen işletmeci, alıcıyı süt konusunda da bilgilendirecek…
BÜYÜKŞEHİR, YUNTDAĞI YOLUNU OTOBAN GİBİ YAPTI
15 Ocak 2018, 09:34 0
BÜYÜKŞEHİR, YUNTDAĞI YOLUNU OTOBAN GİBİ YAPTI
Yunusemre ilçesi Yağcılar Mahallesi ile MCBÜ Muradiye Kampüsü arasından geçerek orman içerisinden Büyük Sümbüller, Ortaköy ve diğer Yuntdağı Mahalleleri’ne giden yolun asfaltlanmasıyla prestijli hale getirildi. Asfaltlama ve çizgi çalışmaları ile ulaşım daha kısa süreye düşürüldü.