ÖZEL HABER Haberleri

HİNDİ BULAMAZSANIZ KAZ YİYİN
30 Aralık 2017, 10:41 1
HİNDİ BULAMAZSANIZ KAZ YİYİN
Et fiyatlarındaki artış ve bakımının zor olması nedeniyle hindi yetiştirmekten vazgeçen Manisalı kümes hayvanları yetiştiricisi Hüseyin Koç, yeni yıla sayılı günler kala, ilginç bir öneride bulundu. Hindi fiyatlarındaki artışa dikkat çeken Hüseyin Koç, “Hindi bulamazsanız kaz eti yiyin” dedi.
PARA ÖDEMEK İSTEMEYEN ÇİFTÇİ AK PARTİLİ BİLEN’LE GÖRÜŞTÜ
29 Aralık 2017, 09:53 0
PARA ÖDEMEK İSTEMEYEN ÇİFTÇİ AK PARTİLİ BİLEN’LE GÖRÜŞTÜ
Gazetemiz Denge, geçtiğimiz hafta Yuntdağ’ın 63 mahallesinde yaşayan vatandaşlardan yüksek miktarda para alan Çiftçi Mallarını Koruma Birliği’nin haberini gündeme taşımıştı. Konunun takibini ilk günden bu yana sürdüren ve probleme kökten çözüm arayan Yuntdağ Köyleri Yardımlaşma Dayanışma Kalkınma Turizm Kültür ve Spor Derneği ( YUNT-KÖY-DER) Başkanı Hayrullah Eser, Çiftçi Mallarını Koruma Birliği ile ilgili sorunları bir de AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen’e anlattı.
2018 EYLÜL AYINDA TARIM ARAZİLERİ BU GÖLETLE SULANACAK
28 Aralık 2017, 10:02 0
2018 EYLÜL AYINDA TARIM ARAZİLERİ BU GÖLETLE SULANACAK
Yaklaşık 4 yıldır bir türlü yapımı bitirilemeyen Gevenlik Göleti için AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ yeni bir açıklama yaptı. Özdağ, bakanlıkla yaptığı görüşmelerin ardından, “Gölet tamamlanacak, tarım arazilerine 2018 Eylül-Ekim aylarında su verilecek.”dedi.
HURDA ARAÇLAR YAĞMALANDI
27 Aralık 2017, 11:00 0
HURDA ARAÇLAR YAĞMALANDI
Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı 75. Yıl Mahallesi’nde, açık alanda biriktirilen hurdaya ayrılmış otobüs, kamyon, minibüs ve benzeri araçlar adeta yağmalandı. Uzun süredir terk edilmiş halde bırakılan ve hurdaya ayrılan araçlar, kimliği belirsiz kişi veya kişilerin saldırılarına maruz kaldı. Araçların camları ve kapıları taşlarla kırıldı, içerisi talan edildi.
BAĞIŞLANAN ARSANIN KADERİ UZUN YILLARDIR BELİRSİZLİĞİNİ KORUYOR
27 Aralık 2017, 10:48 0
BAĞIŞLANAN ARSANIN KADERİ UZUN YILLARDIR BELİRSİZLİĞİNİ KORUYOR
Manisalı hayırsever merhum Suphi Egemen’in yanında yarım asır boyunca çalışan Saime ve Muhittin Özyıldız çifti, Egemen’in okul yapımı için bağışladığı arsanın üzerinde bulunan bağ evinde yaşamını sürdürmeye devam ediyor. Yaşlı çift, 10 yıldır okul yapılıp yapılmayacağı belirsizliğinin tedirginliği ile yaşıyor.
BİTMEYEN GÖLETE BİTTİ DEMESİNLER
26 Aralık 2017, 12:49 0
BİTMEYEN GÖLETE BİTTİ DEMESİNLER
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ tarafından yapılan açıklamada, Gevenlik Göleti ve Sulaması’nın inşa yapım çalışmalarında sona gelindiği belirtiliyordu. Ancak, göletin yapıldığı mahallenin muhtarı ile vatandaşlar, "Siyasiler kimi kandırıyor? Bitmeyen gölete, bitti demesinler" sözleriyle Özdağ’ın açıklamalarına tepki gösterdiler. İddialara göre; göletteki yapımcı firma bırakıp gittiği için, bir yıldır çalışma yapılamıyor. Tarım arazilerine çekilen borularının çalınmasıyla da, kanallar kapatılmamış durumda.
16 YAŞINDAKİ GENÇ  SAĞLIĞINA KAVUŞTU
26 Aralık 2017, 11:07 0
16 YAŞINDAKİ GENÇ SAĞLIĞINA KAVUŞTU
Manisa’da, Prof. Dr. Cüneyt Temiz ve ekibi yine bir ilke imza attı. Bir gencin omuriliğinde yer alan 10 santimetre büyüklüğünde, oldukça riskli ve tehlikeli olan tümör başarılı bir operasyonla alındı. 16 yaşındaki Kadir Ceylan sağlığına kavuştu.
GECE HIRSIZ KOVALIYOR GÜNDÜZ ÇALIŞIYORLAR
23 Aralık 2017, 12:46 0
GECE HIRSIZ KOVALIYOR GÜNDÜZ ÇALIŞIYORLAR
Hasat sonrası mahalle meydanında kasalar halinde toplanan zeytinler hırsızların hedefi oldu.
İNEKLER KESİLDİ SÜT FİYATI FIRLADI
23 Aralık 2017, 11:21 0
İNEKLER KESİLDİ SÜT FİYATI FIRLADI
Et fiyatlarının yükselmesiyle beraber süt veren ineklerin de kesilmesiyle, 2017’nin son aylarında süt fiyatları adeta fırladı.
İKİNCİBİR UZUNBURUN’A MÜSADE ETMEYİN
23 Aralık 2017, 09:56 0
İKİNCİBİR UZUNBURUN’A MÜSADE ETMEYİN
Manisa Şehzadeler ilçesine bağlı Turgut Özal Mahallesi’ndeki şehir çöplüğü, Uzunburun Katı Atık ve Bertaraf Tesisleri’ne taşınmasıyla, Manisa’nın 40 yılık çöp sorunu tarih oldu. Fakat, Mahalle Muhtarı İsmet Bakşi’nin iddilarına göre; ilçede bazı firmalaryasal olmadığı haldeşehir çöplüğünü kullanmaya devam ediyor ve yol kenarlarında adeta ikinci bir uzun burun oluşturuluyor.