750 TL VERİP ALDIĞI GÖZLÜK SAHTE ÇIKINCA ŞOKA UĞRADI

Manisa’da Mehmet Sevgili isimli vatandaş, orijinal güneş gözlüğü almak için gittiği optikte dolandırıldığını iddia etti. 750 TL’lik gözlüğün orijinal olmadığını arkadaşlarından öğrenen Mehmet Sevgili, satış fişi almadığı için bu durum karşısında hukuki süreç başlatamadığını söyleyerek; “Esnaf tanıdığınız birisi diye fiş almamazlık yapmayın” uyarısında bulundu.  

750 TL VERİP ALDIĞI GÖZLÜK SAHTE ÇIKINCA ŞOKA UĞRADI
banner87

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde yaşayan ve emlakçılık yapan Mehmet Sevgili isimli vatandaş, kısa bir süre önce orijinal diye 750 TL vererek aldığı gözlüğün orijinal olmadığını öğrenince büyük bir şoka uğradı.  Gözlüğü, Şehzadeler ilçesinde dünyaca ünlü markaların satıldığı bir optikten aldığını ifade eden Sevgili, en çokta kendisinin tanıdığı bir esnaf tarafından dolandırıldığı için şaşırdığını söyledi.  Sevgili,  “Bu gözlüğün değeri 850 TL-900 TL. Bunu bana satan esnaf,  biz tanıdığız diye 750 TL’ye verdi. Ama konumuz para değil. Paradan ziyade insanın güveninin kırılması.  Bu durum üzdü beni çünkü.” dedi. Gözlüğün orijinal olmadığını öğrenince mahcup olduğunu söyleyen Sevgili olayı şöyle anlattı,  “Manisa’da tanındık bir esnaf arkadaşımıza gittim. Kendisine güneş gözlüğü almak istediğimi söyledim. O da bana istediğim dünyaca ünlü bir markanın gözlüğünü verdi. Fakat sonradan bize vermiş olduğu bu gözlüğün istediğim markanın olmadığını öğrendim. Bir gün arkadaş ortamındayken, bir arkadaşım ‘abi yalnız bu söylediğin marka değil’ dedi. O anda şoka uğradım. Ben de gözlüğü aldığım kişiye telefon açtım, olayı anlattım. Daha sonra gözlüğü aldığım yere gittim. Gözlüğü satan kişi, “Ben o marka değil , o markanın muadili olduğu için bu gözlüğü verdim sana” diyerek bir savunma yaptı"
 
“TANIDIK ESNAF DİYE FİŞ ALMAMAZLIK YAPMAYIN”


Geçmiş yılların hatırına güvenerek gözlük alışverişi sırasında fiş almadığını kaydeden Mehmet Sevgili,  kendisi gibi mağdur olmamaları için vatandaşlara bir de uyarı da bulundu. Sevgili,  “Ben avukatımla görüştüm. Ben bu gözlüğü aldığım zaman tanıdık olduğu için fiş almadım. Bu yüzden avukatım, hukuki bir süreç başlatamayacağımızı belirtti. Vatandaşları uyarmak istiyorum; tanıdık yerlerden alışveriş yapıyorsunuz diye fiş almamazlık yapmayın. Biz bu süreçte kendisinden bir fatura almadık fakat aldığımız gün sosyal medyada paylaşım yaptığım için onun tarihi, günü, saati belli zaten. Kendisi de kabul ediyor bunu. Şuanda bir dava açmayacağız. Ama belki ilerleyen zamanlarda bir örnek teşkil etsin diye dava açabilirim.”
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94