banner83

BABA OĞUL EKMEĞİNİ HURDADAN KAZANIYORLAR

Manisa’da, hurda ve karton toplayarak geçimini sağlayan Arif Göçmen, "Ekmek parası bu, utanılacak bir yanı yok" diyerek zaman zaman oğlunu da yanına alıyor ve çocuğuna para kazanmanın zorluklarını öğretmeye çalışıyor.

BABA OĞUL EKMEĞİNİ HURDADAN KAZANIYORLAR
banner87
HABER
ÖZLEM UNCU


Günün 12 saatini sokaklarda çalışarak geçiren Arif Göçmen, ilkokulu bitirdikten sonra serbest meslek ile uğraştığını ve zaman zaman inşaat işçiliği yaptığını belirtti. Evlendikten sonra aile sorumluluklarının ve hayat yükünün daha da arttığını söyleyen Göçmen, hayatını Denge’ye anlattı.
 
“YAPTIĞIM İŞTEN GURUR DUYUYORUM”
Günde 12 saat çalışmaktan yorulmadığını belirten Göçmen, kimseye muhtaç olmadan, güçleri yettiğince çalışmak istediğini dile getirerek; “yaptığım işten utanmıyorum, aksine gurur duyuyorum “ dedi.  Arif Göçmen, "Bu işe başlarken biraz çekindim, ancak zamanla yaptığım işin değerini anladım. Bu iş, ekmek parası, utanacak bir yanı yok. Doğaya ve insanlığa bir katkımın olduğunu bilerek 12 yıldır karton ve hurda topluyorum. Geri dönüşüme kazandırdığım her karton, belki de bir ağacın yok olmasını engelliyor." diye konuştu.
 
KÜÇÜMSEYİCİ TUTUMLARLA KARŞILAŞTIĞINI ANLATTI

Yaptıkları işten dolayı, insanların "sen çöp toplayan birisin" gibi küçümseyici tutumlarıyla karşılaştığını anlatan Arif Göçmen, oysa yaptıkları işi önemli gördüğünü ve bu nedenle küçümsenecek bir yanı olmadığını söyledi.
 
“KARTON VE HURDA TOPLAYICILARININ DOĞAYA KATKISI BÜYÜK”
Arif Göçmen, hurda ve karton geri dönüşümlerinin doğaya çok önemli katkılarının olduğunu yineleyerek, sözlerine şöyle devam etti: "Ben kendi işimin hamalıyım. Çalışırsam karnım doyar, çalışmazsam aç kalırım. Benim için karton ve hurda bir servettir. Biz bu işi severek yapıyoruz. Geri dönüşümle ağaçların yok olmasını engelliyoruz. Biz karton ve hurda ile hayatımızı kazandık. Bence ağaçların kesilmemesi için en büyük desteği bizler sağlıyoruz. Devlet büyüklerimiz benim gibi sokaklarda hurda toplayan, karton toplayan kişilere sahip çıksın çünkü bizim yaptığımız işin önemi büyük."
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
EROL AĞIR
EROL AĞIR - 4 yıl Önce

DEĞERLİ KARDEŞİM NAMUSUNLA VE ALIN TERİYLE KAZANILAN PARAYA HİÇ KİMSE LAF DEMEZ.SİZLERLE GURUR DUYUYORUM.HELALA OLSUN.SİZLERE...

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94