BELEDİYE YAPMAYINCA VATANDAŞLAR YAPTI

Manisa’nın Demirci ilçesinde, belediye tarafından 4 yıl önce yıkılan hayvan pazarının yerine yenisi yapılmayınca, vatandaşlar kendi çabalarıyla hayvan pazarı kurup satışlara başladı.

BELEDİYE YAPMAYINCA VATANDAŞLAR YAPTI
banner87
Edinilen bilgilere göre, geçtiğimiz yıllarda AK Partili Demirci Belediyesi ilçedeki hayvan pazarını 4 yıl önce yıktı. Hayvan Pazarı yıkıldıktan sonra, hiçbir çalışma yapılmadı ve alternatif bir formülde bulunmadı. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Demirci merkez ve kırsal mahallelerde hayvan yetiştiriciliği yapan ve hayvanları satmak için çare arayan vatandaşlar, Belediyenin bu konuda hiçbir şey yapmaması üzere kendi çözümlerini aramaya başladı.
Yıkılan eski hayvan pazarı
SATIŞLAR BAŞLADI

İlçeye bağlı Kılavuzlar Mahallesi’nde hayvan pazarı kuran vatandaşlar, Demirci ilçesinde yıllardır kurulan hayvan pazarının kurulduğu gün, yani geçtiğimiz Cuma günü satışlar başladı.

KENDİ ÇABALARIYLA DİĞER HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİNİ BİLGİLENDİRDİLER

Hayvan pazarının kurulmasının ardından vatandaşlar bunu çevredeki kırsal mahallelere ve ilçe merkezine duyurmak için Demirci Belediyesi’nin ilan bürosundan ilan vermek istediler. Yetiştiricilerin bu talebi, iddialara göre Demirci Belediyesi tarafından yerine getirilmedi. Üreticiler de kendi çabalarıyla kurduğu hayvan pazarında kurbanlık satışı yapılacağını, yine kendi çabalarıyla, telefon ederek hayvan yetiştiricilerine iletebildi.

VATANDAŞLARDAN BELEDİYEYE TEPKİ

Kılavuzlar Hayvan Pazarına ilk günden rağbet çok oldu. İlçe merkezindeki hayvan pazarının yıkılmasının ardından, Kurban Bayramı öncesinde belediyenin hiçbir girişimde bulunmadığını iddia eden vatandaşlar, belediyeye de tepki gösterdi.  Demircili vatandaşlar “Başkan Selami Selçuk madem yeni yer yapmayacaktı eski yeri neden yıktı? Eski yer yıkılalı 4 yıl oldu. Neden yeni hayvan pazarı yapmadı?“ şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER