banner65

BİNLERCE BAŞVURU ARASINDA MANİSA ÖDÜL ALDI

İlk kez 2011–2012 eğitim öğretim yılında uygulanan, ‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’nin 4’üncüsünü gerçekleştirildi. Ülke genelinde, 5 kategoride yapılan 3 Bin 609 ödül başvurularının arasından, Manisa bölgesel ödül almaya hak kazandı.

BİNLERCE BAŞVURU ARASINDA MANİSA ÖDÜL ALDI

banner46
HABER KAYNAĞI
CANER KILIÇ

 Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimince yürütülen yenilikçilik uygulamalarının eğitim sistemine kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlere daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması amacıyla düzenlenen ‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ne ülke genelinde 5 kategoride toplamda 3.609 başvuru yapıldı. Ardından bu başvurulardan 2.581 proje çalışması onaylandı. Belirlenen kriterler doğrultusunda, bağımsız dış değerlendiriciler tarafından değerlendirilmeleri yapılan 303 çalışma, saha ziyaretine kaldı ve görevli birimler okullara gelerek projeleri yerinde inceledi. Belirlenen kriterler doğrultusunda, bağımsız dış jüri üyeleri tarafından süzgeçten geçirilen ve kabul gören 303 çalışmanın 12’sinin sahibi Manisa, bölgesel ödül almaya hak kazandı.
 
MANİSA BÖLGE ÖDÜLÜ KAZANDI
Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından organize edilen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" bölgesel ödül töreni, Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde,  Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, Manisa, Muğla ve Uşak'tan gelen çeşitli kademelerden kurum yöneticileri ve eğitimcilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Manisa’dan kurumsal kategoride, Kırkağaç Atatürk Ortaokulu ‘Kodluyorum’ Projesiyle bölge ödülü kazandı. Bölge ödülü, Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Yatırım Daire Başkanı Ercihan Altınkaya tarafından, Manisa Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş’a takdim edildi.
 
BİLGİYİ ÜRETMEK GEREKMEKTEDİR
Bilim ve teknolojideki gelişmelerin, kurumların, klasik görevlerinden öte öğrenen, gelişen ve yenilikçi organlar haline gelmesini zorunlu kıldığını belirten Ercihan Altınkaya, şöyle konuştu: "İçinde bulunduğumuz dönemde, değişime ayak uydurmanın ötesinde onu yönetmek, kurumsal amaçların gerçekleşmesinin koşullarından birisidir. Değişimi yönetmek için ise bilgiye sahip olmak yeterli değildir aynı zamanda bilgiyi üretmek gerekmektedir. Eğitim kurumları bilgi vermenin ötesinde, tüm paydaşları ile bilgiyi üretebilmeyi öğreten bir konuma sahip olmak durumundadır. Bilgi toplumunun getirdiği bu gereksinimleri karşılamak ve kurumsal amaçlarımızı gerçekleştirmek adına bakanlığımızca yürütülen faaliyetlerden biri de eğitim ve öğretimde yenilikçilik ödülleridir."
 
94 BAŞVURU, BÖLGESEL ÖDÜL KAZANDI
Altınkaya, ödüllerin, eğitim ve öğretim alanında, modern ve özgün uygulamaların kalitesinin artırılmasını amaçladığını dile getirerek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştiren bir eğitim sistemini kendine vizyon edinmiş olan bakanlığımızda değişimi yönetebilmek, yenilikçi uygulamaların sürdürülebilirliğine bağlıdır. İlk kez 2011–2012 eğitim öğretim yılında uygulanan eğitim ve öğretimde yenilikçilik ödüllerinin 4’üncüsünü gerçekleştirmenin haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 5 kategorideki 2 bin 581 ödül başvurusundan 94 başvuru bölgesel ödül almaya hak kazanmıştır."
 
PLAKET VERİLDİ
Konuşmaların ardından, dereceye giren projelerin gösterimi yapıldı ve ödül kazanan eğitimciler ile yöneticilere plaketleri verildi.
 
BÖLGESEL VE BAKANLI DÜZEYİNDE ÖDÜLLENDİRİLİYOR
Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerine, her tür ve kademedeki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ve yöneticiler ile lise ve üstü düzeyde öğrenim gören öğrenciler, başvuru yapabiliyor. Elektronik ortamda ve saha ziyareti ile yapılacak olan değerlendirmeler sonucu ödül almaya hak kazanan çalışmalar, bölgesel ve Bakanlık düzeyinde düzenlenen törenlerle ödüllendiriliyor.  
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.