banner83

DENGE’NİN HABERİ SES GETİRDİ İŞSİZ BABAYA TÜRKİYE SAHİP ÇIKTI!

Koronavirüs salgını sonrasında işsiz kalan ve Denge’nin haberiyle sesini duyuran Mehmet Emin Yapıcı için tüm Türkiye seferber oldu.  İşsizlik nedeniyle zor günler geçiren Yapıcı’nın hikâyesini duyan hayırseverler, aileye maddi ve manevi destek vererek sahip çıktı. Gelen yardımlar ile evinin eski eşyalarını yenileyen, kirasını ve borçlarını ödeyen Yapıcı, bu zor zamanlarında kendisine el uzatan herkese teşekkürlerini sunarak, “Hayırseverlerimizin ve kurumlarımızın sayesinde ailem rahat bir nefes almaya başladı’’ dedi. Yapıcı, evine fazla gelen gıda yardımlarını ise mahallesindeki ihtiyaç sahipleriyle paylaştı.

DENGE’NİN HABERİ SES GETİRDİ İŞSİZ BABAYA TÜRKİYE SAHİP ÇIKTI!
banner87

Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Barbaros Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Emin Yapıcı (40), çalıştığı halı yıkamacı firmasından koronavirüs salgını nedeniyle çıkarıldı. Yaklaşık 2 aydır işsiz olan Yapıcı, Yüzde 72 engelli olan eşi Tuna Yapıcı ve 10 yaşındaki oğlu Emirhan Yapıcı ile birlikte hayatta kalma mücadelesi verirken 6 Mayıs Çarşamba günü gazetemiz Denge’de çıkan haberle sesini Türkiye’ye duyurdu. Denge'ye anlattığı aile dramının ardından Türkiye'nin dört bir yanından ve yurt dışından Yapıcı ailesine yardım eli uzandı. Kimileri nakdi yardımda bulunurken, kimi de eşya ve gıda yardımında bulundu. Manisa Valiliği, kaymakamlık ve Yunusemre Belediyesi de aileye yardım elini uzattı.

“TELEFONUM HİÇ SUSMADI''

Mehmet Emin Yapıcı, Denge'de haberinin çıkması ardından yardım konusunda kendisine birçok kişinin ulaştığını ifade ederek, 6 Mayıs gecesi heyecandan uyuyamadığını söyledi. Yapıcı, “Telefonum o gün hiç susmadı. Türkiye'nin dört bir yanından yardım konusunda arayanlar oldu. Ne yapacağımı, nasıl cevap vereceğimi şaşırdım. O gece sabah kadar heyecandan uyuyamadım.'' dedi.

“DENGE’YE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Gazetemizde çıkan haber sonrası 1 gecede hayatının değiştiğini söyleyen baba Yapıcı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Öncelikle Denge'ye çok teşekkür ediyorum. Onların sayesinde Türkiye sesimizi duydu. Birçok ilden ve Manisa'dan hayırseverlerimiz maddi ve manevi destek oldu. Birçok hayırsever maddi ve manevi destek oldu. Nakdi yardımlar ile evime eşya aldım. Borçlarımı kapattım. Kiramı ödedim. Biz çok büyük bir ülkeyiz.”

“BAYRAMDAN SONRA İŞE BAŞLAYACAĞIM”

Ailesini geçindirebilmek için yardımseverler tarafından kendisine bir iş de bulunduğunu kaydeden Yapıcı, “Hayırseverlerimizin ve kurumlarımızın sayesinde ailem rahat bir nefes olmaya başladı. Nasip olursa Ramazan Bayramı'ndan sonra bir fabrikada işe başlayacağım. Bizim için artık yeni bir hayat başlıyor'' dedi.

GIDA YARDIMLARINI İHTİYAÇ SAHİPLERİYLE PAYLAŞTI

Yapıcı ayrıca, evine fazla gelen gıda yardımlarını da mahallesindeki ihtiyaç sahiplerine verdiğini ifade etti. Haber sonrası kendisine gelen yardımları birçok aileyle paylaşarak adeta bir iyilik ve yardımlaşma çemberi oluştuğunu belirtti.

MİNİK EMİRHAN ARTIK DERSLERİNİ ÇALIŞABİLECEK

Ailesine gelen destekler sayesinde bilgisayara ve internete kavuşacağını ifade eden 10 yaşındaki Emirhan Yapıcı'da Denge'ye teşekkür etti. Bilgisayar ve internet sayesinde canlı derslere katılabileceğini ifade eden 10 yaşındaki Emirhan Yapıcı, “Kendimi çok iyi hissediyorum. Çünkü bize yardımlar oldu. Denge gazetesine ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Aileme yardımcı oldular. Yardımlar sayesinde gelecek bilgisayar ve bağlanacak internet sayesinde artık canlı derslere katılabileceğim. Derslerimden geri kalmayacağım. Bu yardımlardan en çokta bir odam olmasına sevindim. Artık kıyafetlerimi koyabileceğim bir dolabım ve akşam rahatlıkla uyuyabileceğim bir yatağım var.'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2020, 14:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih
Salih - 1 yıl Önce

Haberi yapan arkadaşa çok teşekkür ederim. Büyük bir başarı. Manisa dan Türkiye ye hatta yurt dışına bir yerel gazetenin sesini duyurması ve ihtiyaç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarının giderilmesi...

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94