İLK DERS GÜNÜ BÜYÜK ŞOK!

2019-2020 eğitim-öğretim yılı dün heyecanla başladı. Ancak Manisa’da bir okul var ki; veliler ve öğrenciler okulun ilk günü karşılaştıkları manzara karşısında heyecan değil büyük bir şok yaşadı.

İLK DERS GÜNÜ BÜYÜK ŞOK!
banner87

Manisa’da binlerce öğrenci uzun süren yaz tatilinin ardından yeni eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı ve arkadaşlarına kavuşmanın mutluluğuyla okullara akın etti. Ancak Yunusemre ilçesinde bulunan Taytanlı İlhan İlköğretim Okulu öğrencileri ve velilerin  heyecanı üzüntüye dönüştü. Sabah erken saatlerinde çocuklarını okula götüren veliler camları olmayan okulla karşılaşınca büyük bir şok yaşadı. Duruma tepki gösteren bazı veliler çocuklarının ellerinden tutup evin yolunu tuttular.

 3 AYLIK TATİLDE NEDEN HAZIRLANMADI?

Velilerden Ersin Zengin, duruma tepkisini şu şekilde dile getirdi. “Okulumuzun sınıf ve koridor camları yok. Öğrenciler bu tehlike içinde eğitime başladı. Okul müdürü de Milli Eğitimden haber beklediklerini söyledi. Ve şu anda öğrenciler camları olmayan bir okulda eğitim görmeye çalışıyor. Bazı veliler de böyle bir okulda çocuklarının derse girmesini kabul etmeyip, çocuklarıyla birlikte evin yolunu tuttu. Bu sorumluluk kime aitse ilgili kişilerden  çözüm istiyoruz. 3 aylık tatilde okul neden hazırlanmadı? Bize neden bir bilgi verilmedi. Şimdi yapmaya kalksalar uzun bir zaman alacak Çocuklarımız nerede eğitim görecek? Çocuklarımızı böyle bir okula göndermek istemiyoruz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Remzi
Remzi - 1 yıl Önce

TAM BİR REZİLLİK ANALAR BABALAR ÇOCUKLARINI BÖYLE KARABİNADAN BOZMA YERLERDE EĞİTİME Mİ GÖNDERECEK NE ZAMAN AKILLANACAĞIZ

Ali Reisss
Ali Reisss - 1 yıl Önce

Eyyamcılık yapmayın

Bir gün değil hergün TAYTANLI
Bir gün değil hergün TAYTANLI - 1 yıl Önce

Doğru haber yapın

Berk
Berk - 1 yıl Önce

Sorumsuzluk bu

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94