Kadın Muhtardan Anlamlı Etkinlik

Manisa’da, toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığını arttırılması amacıyla, Kadın Muhtar Zuhal Güneş tarafından Dünya Kız Çocukları Günü’nde anlamlı bir etkinliğe imza atıldı.

Kadın Muhtardan Anlamlı Etkinlik
banner46

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde, Hafsa Sultan Mahallesi Muhtarı Zuhal Güneş, okuma kültürünü aşılamak amacıyla muhtarlık binasının bir kısmını kütüphaneye çevirerek, çocukların eğitimlerine katkı sağlamayı hedefledi. Muhtar Güneş, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde de çocukları yalnız bırakmadı. Güneş ve ekibi, dünya kız çocukları günü dolaysıyla muhtarlık binasının önünde yer alan parkta kitap okuma etkinliği düzenledi. Toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığını arttırmak amacıyla yapılan etkinlikte, annelerinin yanlarında getirdiği minderlerin üstüne oturarak 1 saat kitap okuyan çocuklar, daha sonra sosyal hizmetler uzmanı stajyer öğrencilerinin katkısıyla dinlendirici müzik eşliğinde kitap okumaya devam etti.  Etkinlik sonrası yaptığı konuşmayla cinsiyet eşitliği temelinin ailede atıldığına dikkat çeken Güneş,  “Bu bağlamda da annelerimiz bizi bu etkinlikte yalnız bırakmadı. Bizi yalnız bırakmadıkları için çocuklarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“Sağlıklı Bir Nesil Yetiştirmenin Yolu Eğitim Eşitliğinden Geçiyor”
Toplumda sağlıklı bireylerin yetişmesi için cinsiyet eşitliğinin yanı sıra eğitim eşitliğinin de çok önemli olduğuna vurgu yapan Muhtar Zuhal Güneş, “Hafsa Sultan Mahalle muhtarlığı olarak kitap okuma alışkanlığının gittikçe azaldığı, gelişen bilgisayar teknolojilerinin özellikle gençlerin ve çocukların kitap okumasını olumsuz etkilediği bir dünyada böyle bir etkinliğin farkındalık yaratacağına inanıyoruz. Sağlıklı bir nesil yetiştirmenin yolu eğitim eşitliğinden geçiyor. Haklarının farkında olan bilinçli kadınlar için, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.” diye konuştu.  Etkinlik sonunda çocuklara muhtarlığın yaptığı ve üzerlerinde isimler yazılı kitap ayraçları hediye edildi. Mahalleli etkinlikten çok memnun kaldıklarını ve devamını istediklerini belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER