KLİMASAN’A ÇEVKO ÖDÜLÜ

Ambalajlarında “Yeşil Nokta” markasını kullanan firmaların;yasal sorumluluklarının ötesinde geri dönüşüm çalışmalarına artı katkı sağlayan özel projeleriyle yarıştıkları “Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri 2016”nın sonuçları belli oldu. Yarışmada Manisa Organize Sanayi Bölgesi 1.Kısım’da üretim yapan ve Dünyanın en büyük ticari soğutucu üreticisi şirketlerinden olan Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş., ‘Atık Yönetimi Sistemi ve Uygulamaları” kategorisinde, Yeşil Nokta Teşvik ödülünün sahibi oldu.

KLİMASAN’A ÇEVKO ÖDÜLÜ

banner46
HABER 
NURGÜL YILMAZ


Sürdürülebilir bir geri kazanım sisteminin Türkiye’de gelişimini sağlamak için 25 yıldır çalışan ÇEVKO Vakfı’nın yasal sorumluluklarının ötesinde örnek çalışmalar yapanları ödüllendirmek, daha fazla sorumluluk üstlenmelerini teşvik etmek ve diğer firmaları da özendirmek amacıyla 3. kez düzenlediği “Yeşil Nokta Ödülleri 2016” sonuçlandı.

“YEŞİL NOKTA SANAYİ ÖDÜLÜ KAZANAN FİRMALAR!
“Atık Yönetim Sistemi ve Uygulamaları” kategorisinde; sıfır atık / sıfır kayıp hedefiyle “Sürdürülebilir Atık Yönetim Sistemi ve 5R Atık Azaltım Uygulamaları” ile araç başı üretim atıklarını %11 azaltan Tofaş Türk Otomobil Fabrikaları A.Ş., Yeşil Nokta Sanayi Ödülü’nü almaya hak kazandı. Abdi İbrahim İlaç San. Tic. A.Ş., Anadolu Cam. San. A.Ş., PepsiCo Türkiye ödül kazanan diğer firmalar.

KLİMASAN’A “YEŞİL NOKTA TEŞVİK” ÖDÜLÜ
Sürdürülebilir geri dönüşüm sistemine katkı sağlayan çalışma ve projeleriyle katıldıkları kategorilerde Yeşil Nokta Teşvik ödülü kazanan firmalar  arasında ise “Atık Yönetimi Sistemi ve Uygulamaları” kategorisi ile Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş., Yeşil Nokta Teşvik ödülünün sahibi oldu.

DÜNYANIN EN BÜYÜK TİCARİ SOĞUTUCU ÜRETİCİSİ
Klimasan ticari soğutma pazarında faaliyet gösteriyor ve Dünyanın en büyük ticari soğutucu üreticisi şirketlerinden. İçecek vitrinleri alanında Türkiye’de lider bir marka olan Klimasan, Türkiye’deki en önemli ticari buzdolabı firmalarından. Klimasan geniş müşteri portföyü ile Avrupa ve Orta Doğu’daki ana içecek üreticileri için soğutucu ve dondurucu üretiyor.

YILLIK 450.000 ADET  ÜRETİM KAPASİTESİ
Yıllık 450.000 adet  üretim kapasitesi olan KlimasanKlimasan Manisa Organize Sanayi Bölgesi 1.Kısım’da üretim yapıyor.  1.000’ den fazla çalışanı ile Klimasan Çok uluslu şirketlerin onaylı üreticisi olma başarısı elde eden Dünya devlerinden. Afrika’dan Uzak Doğu’ ya, Avrupa’ dan Amerika’ ya toplam 70 ülkede 120’den fazla müşteri ağı olan Klimasan; ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, TS EN ISO 14001:2005 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelerinin de sahibi. 

MOSB’UN YÜKSELEN DEĞERİ KLİMASAN
Türkiye'nin en büyük 500 kuruluşundan biri olma başarısını elde eden Klimasan geniş müşteri portföyü, güçlü marka imajı, sağlam finansal yapı, yaygın satış ve satış sonrası hizmet ağı, ihracat potansiyeli, modern üretim tesisleri ve yüksek verimliliği Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin yükselen değerlerinden.

ÜRETİM KAPASİTESİ YILLIK 450.000 ADET
Klimasan üretimini 2008 yılında taşındığı Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 87.000 metrekare alan üzerindeki fabrikasında gerçekleştiriyor.  Yeni otomasyon teknoloji üretimine sahip olan bu yeni fabrikanın üretim kapasitesi yıllık 450.000 adet. Yapılan ve güncellenen yatırımlar ile üretimin uluslararası standartlarda yapıldığı fabrikada, tüm dünya için kaliteli ürünler üretiliyor.

DEV SANAYİCİLER ÖDÜL TÖRENİNDEYDİ
Türkiye’de piyasaya ambalajlı ürün sunan ve ambalajlarında uluslararası “Yeşil Nokta” markasını kullanan  firmalarıngeri dönüşüme artı katkı sağlayan çalışmalarının, sosyal sorumluluk projelerininbaşvurduğu“Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri 2016”da; kazanan firmaları açıklamak ve ödüllerini sunmak üzere ÇEVKO Vakfı özel bir tören düzenledi.  ÇEVKO Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Okyar Yayalar, ÇEVKO Vakfı Genel Sekreteri Mete İmer ve vakıf üst düzey yöneticileri ile “Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri” ne  katılan sanayi firmalarının üst düzey yöneticilerininkatıldığı ödül töreni, 1 Aralık’ta, Wyndham Grand İstanbul Hotel’de gerçekleşti.

FİRMALAR 2 AYRI SINIFTA YARIŞTI
Sunuculuğunu Gülay Özdem’in yaptığı törende; “Atık Yönetim Sistemi ve Uygulamaları”, “Ambalaj Tasarımında Kaynak Azaltarak Önleme Uygulamaları” ve “Çevre Konulu Sosyal Sorumluluk Uygulamaları” kategorilerinde; Küçük ve Orta Ölçekli İşletme ve Büyük Ölçekli İşletme olmak üzere 2 ayrı sınıfta yarışan firmaların en başarılı çalışma ve projeleri açıklanarak “Yeşil Nokta Sanayi” ve “Yeşil Nokta Teşvik” ödülleri sunuldu.

YEŞİL NOKTA’YI KULLANAN FİRMALARIN SAYISI BİNİ AŞTI
Geri dönüşüm sistemine -yasal yükümlülüklerinin ötesinde- daha fazla katkı sağlayan; çevreci, doğaya saygılı projeleri hayata geçiren “Yeşil Noktalı” firmaları takdir etmek ve diğer firmaları da benzer çalışmalara teşvik açısından önem taşıyan “Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri 2016” törenininaçılış konuşmasını ÇEVKO VakfıYönetim Kurulu Başkanı Okyar Yayalar yaptı. Yayalar, bu yıl 25’nci yılını kutlayan ÇEVKO Vakfı’nın Türkiye temsilciliğini yürüttüğü Yeşil Nokta markasının Türkiye’de yaygınlaşmayadevam ettiğini ve Yeşil Nokta’yı ambalajlarında kullanan firmaların sayısının bini aştığını söyledi.

ÇEVRECİ, DOĞAYA SAYGILILARA TAKDİR VE TEŞVİK!
ÇEVKO Vakfı’nın 2002 yılından beri Türkiye Temsilciliğini yürüttüğü ve o işletmenin ambalaj atıklarıyla ilgili yasal yükümlülüklerini yerine getirdiğinin göstergesi olan “Yeşil Nokta” markasının Türkiye’deki gelişimi ile yaptıkları çalışmaları aktaran ÇEVKO Vakfı Genel Sekreteri Mete İmer ise PRO Europe (PackagingRecoveryOrganization Europe) tarafından akredite edilen Yeşil Nokta Ödülleri yarışmasının çevreci, doğaya saygılı firmaları takdir ve teşvik açısından büyük önem taşıdığını kaydetti.
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.