banner83

KORONA GÜNLERİNDE SUSUZ KALDILAR!

Manisa’nın kırsal mahallesi Çamlıca da yaşayan köylüler 15 gündür susuzlukla mücadele ediyor. Yüksek hava sıcaklığı ve koronavirüs tehlikesi nedeniyle suya en çok ihtiyaç duyulan bu günlerde taşıma suyla ihtiyaçlarını gidermeye çalışan köylüler bir an önce bu sorunun çözülmesi için yetkililere seslendi.

KORONA GÜNLERİNDE SUSUZ KALDILAR!
banner87

Haber; Özlem Şahin 

Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Yuntdağı Bölgesi’nde bulunan Çamlıca Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar 15 gündür susuzlukla mücadele ediyor. Günlerdir evlerinde su olmadığını aktaran köylüler özellikle kişisel temizliğin hayati önem taşıdığı bu koronavirüs günlerinde mağduriyetlerini bir an önce yetkililerin duymasını istiyor.  Mahalleli adına konuşan Sema Altun isimli vatandaş susuz günlerde geçirdikleri sıkıntıları anlattı. Sadece vatandaşların değil kırsal mahallede baktıkları hayvanlarında susuzluk nedeniyle çok zor durumda kaldığını söyleyen Altun, hayvanların uzun süredir çamurlu su içtiklerini kaydetti.

“SUSUZLUKTAN MAHVOLDUK”

Şehir merkezinde yaşadığını ancak bunaltıcı sıcaklarda Çamlıca’ya giderek oradaki evinde doğaya sığındığını söyleyen Altun,  yaşadıkları sıkıntıları şu sözlerle anlattı: “Kuyuların tam randımanlı çalışması için birincisi pompa küçük geliyormuş. İkincisi kuyunun deposu yokmuş bir üçüncüsü kuyu borularının değişmesi gerekiyormuş. Bu koronavirüs hastalığının kol gezdiği ortamda köylünün suyu kesilir mi hiç? Mahalle muhtarımız da bu konuyla ilgili çözüm aramasına rağmen bulamadı. Susuzluktan mahvolduk. Lütfen yetkililer sesimizi duysun.”  

TEDAVİ İÇİN ANKARA’YA GİDEN MERYEM’İN EVİDE BURADA

Mahallede yaşayan Meryem isimli küçük bir kızın tedavi için şehir dışına çıktığını ancak yakın zamanda döneceğini belirten Altun,  “Çamlıca köyümüzde beyincik ameliyatı olan şuan Ankara'da olan Meryem Karaman’ın evinde de su bulunmamaktadır. Çocuk eve en kısa sürede taburcu olacak susuz ve hijyen olmayan bir ortamda nasıl yaşayacak?” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 13:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Soner Baysal
Soner Baysal - 2 yıl Önce

Sağolsun büyük şehır olduk merkeze 24 kilometre mesefade bir mahalle yıl 2020 susuzluk yaşıyor alkışlar manısa buyukşehır Maskı

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94