banner83

MANİSA ALARM VERİYOR! ESKİ YASAKLAR GERİ Mİ GELECEK?

Manisa’da koronavirüs vaka sayısındaki artış, Sağlık Bakanlığının vakaların bulunduğu bölgeleri gösteren 'Hayat Eve Sığar' (HES) uygulamasındaki haritaya da yansıdı. Kentteki yoğunluğu gösteren harita 36 günlük sürede neredeyse tamamen kırmızıya büründü.

MANİSA ALARM VERİYOR!  ESKİ YASAKLAR GERİ Mİ GELECEK?
banner87

Haber; Özlem ŞAHİN

36 GÜNDE KIRMIZIYA BÜRÜNDÜ

Yurt genelinde olduğu gibi son günlerde koronavirüs vaka sayısında Manisa’da da hızla artış yaşanmaya başladı. 8 Temmuz ve 28 Ağustos tarihlerinde alınan iki harita görüntüsü, durumun ciddiyetini gözler önüne serdi. Son 36 günlük sürede Manisa haritasının neredeyse tamamı 'kırmızı' renge büründü. Kent merkezinin yarını sıra ilçelerde de durum farklı değil.

“VAKA SAYISI 10 BİNE YAKLAŞTI”

Şuana kadar yetkili kurumlarca Manisa’daki vaka sayısı tam olarak belirtilmez ve vaka sayılarının arttığına dair açıklamalar yapılırken, ağustos ayının başlangıcında il genelindeki vaka sayısını 5 bini aştığını tahmin ettiklerini açıklayan Manisa Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Şahut Duran, bu rakamın şimdi ise 10 bine yaklaştığını söyledi. Şuanda birçok vakanın evden tedavi edildiği için tam olarak hastaları takip edemediklerini kaydeden Duran, “Virüsün ilk çıktığı dönemlerdeki eski, katı kurallar yeniden hayatımıza girecektir.  Eli kulağındadır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94