banner83

MANİSA’DA 120 ÇOCUK ACI HAYATTAN KURTARILDI    

Manisa Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan,  dilenen veya okul çağında olup da çalıştırılan çocuklara para vermemeleri konusunda vatandaşları uyardı. Konan, para vermenin iyilik değil,  çocukları tehlike dolu sokaklarda yaşamaya mahkum etmek olduğunu vurguladı.

MANİSA’DA 120 ÇOCUK ACI HAYATTAN KURTARILDI    
banner87
Manisa Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan, Manisa'da  dilendirilen ve çalıştırılan  çocuklara yönelik kurum bünyesinde yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. 2017'den 2018'e çalıştırılan veya dilendirilen 103 çocuk tespit ettiklerini belirten Konan, “ Bu sayısı şimdilerde 120 civarı olmuştur.  Bu çocukları tespit ettiğimiz zaman aileleriyle  irtibata geçiyoruz. Aileleriyle ilgili yapılacak çalışma  hem ekonomik hem psikososyal ve eğitimle ilgili diğer sosyal kurumlarla ve üniversitelerle çalışma yürütüyoruz.” dedi.
 
“DİLENDİRİLEN 22 AİLESİZ ÇOCUĞA ULAŞTIK”
 
 Ailesi olmayan çocukları da kurumları bünyesinde koruma altına aldıklarını kaydeden Konan, “Bunun dışında refakatsiz olarak değerlendirdiğimiz çocukları da koruma altına alıyoruz. Koruma altına aldıktan sonra da ya çocuk evlerimizde ya da koruyucu aile evlat edinme sisteminden faydalanıyorlar. Şuana kadar dilendirilen veya çalıştırılan refakatsiz 22 çocuğa bu şekilde ulaştık.” şeklinde konuştu.

“KOLLUK KUVVETLERİNE BİLDİRİN”
 
Vatandaşların çocuklara para vermesinin onlara iyilik değil kötülük olduğunu söyleyen Konan, “Bizim temennimiz onlara yardım yaparak değil, o çocukları ilgili kurumlara, kolluk kuvvetlerine bildirerek onlara destek olmak. Sokaklar tehlikelerle dolu, çocukların nelerle karşılaşacakları belli değil. Bu noktada vatandaşlar, onlara bizzat maddi yardım sağlayarak onları sokağa çekmiş olur.”  dedi. - Özlem ŞAHİN
 
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94