MANİSALI ORHAN GENCEBAY SESİSYLE MEST EDİYOR

Manisa’da bir yandan temizlik işçiliği bir yandan da ayakkabı boyacılığı yapan 63 yaşındaki Ata Yılmaz Seperçier, muhteşem sesiyle duyanları adeta mest ediyor. Sepetçier'in karaoke mikrofonla söylediği şarkılar Orhan Gencebay'ı aratmıyor.

banner87

Manisa’da Şehzadeler Belediyesi’nde temizlik işçisi olarak görev yapan Ata Yılmaz Sepetçier, mesai saatleri dışında Beyazfil karşısında küçük bir konteynerde yaptığı ayakkabı boyacılığı sırasında esnaf arkadaşlarına ve çevredekilere adeta müzik şöleni yaşatıyor. Sarı karaoke mikrofonunu boyalı ellerine aldığı zaman, adeta bir konser sahnesindeymiş gibi tüm tavırları da değişen Sepetçier şarkıyı sadece söylemiyor aynı zamanda onu yaşıyor. Şarkılarla tüm sıkıntılarını geride bıraktığını söyleyen Sepetçier, kendisini dinleyenleri de başka bir diyara götürüyor. Özellikle Sanat müziği ve arabesk türünde söyleyen Sepetçier için esnaf arkadaşları ‘İkinci Orhan Gencebay’ diyor. Sepetçier de Gencebay’a olan sevgisini, ayakkabı boyadığı konteynere astığı posterlerle de gösteriyor.

GÜNDÜZ TEMİZLİK GÖREVLİSİ AKŞAM AYAKKABI BOYACISI

Gündüzleri temizlik görevlisi akşamları ise ayakkabıcılık yaparak geçinen Sepetçier, “6 yıldır Şehzadeler Belediyesi’nde temizlik personeli olarak çalışıyorum. Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e teşekkürlerimi sunuyorum. Perşembe günleri izin günüm. Perşembe günü ve iş çıkışı 4’ten sonra buradayım. Yazın saat 9’a, kışın ise 5 buçuğa kadar burada hem ayakkabı boyacılığı yapıyorum hem de şarkılarımı seslendiriyorum” diye konuştu.

“ŞARKI SÖYLEMEK DERTLERİMİ UNUTTURUYOR”

Şarkı söylemenin kendisine bir nevi terapi hissi yarattığını kaydeden Sepetçier, “Orhan Gencebay eserlerini okumayı çok seviyorum. 68 senesinden beri Orhan Gencebay’ı takip ederim. Onun şarkılarını çok seviyorum. Sanat müziği ve arabesk şarkıları söylemeyi çok seviyorum. Benim şarkı söylemem bütün dertlerimi unutturuyor bana. Şarkı söylemeyi çok seviyorum. Ben çocukluğumdan beri hep şarkı söylerim” dedi.

SOSYAL MEDYADA TAKİPÇİLERİNE ÖZEL ŞARKI SÖYLÜYOR

Çevresindeki insanların tavsiyesi ile şarkılarını sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başladığını ve takipçilerinin her geçen gün arttığını söyleyen Sepetçier, “3,4 senedir sosyal medya hesaplarında şarkı paylaşıyorum. Daha önceleri çekiniyordum, utanıyordum kendi kendime. Esnaf arkadaşlarımız ve vatandaşlarımızdan istek parçalar geliyor onları seslendiriyorum. Karaoke indiriyorum, mikrofonla okuyorum. Manisa’da çok takipçim var. Sağ olsunlar beni sosyal medya hesaplarından paylaşıyorlar, bana destek veriyorlar.” diye konuştu.

“KÖKÜMÜZDE MÜZİSYENLİK VAR”

96 senesinde eşini kaybettiğini belirten Sepetçier, bir oğlu olduğunu ve onun da keman çaldığını söyledi. Oğluyla birlikte şarkı söylemeyi çok sevdiğini belirten Sepetçier, “Bizim kökümüz müzisyendir. Annem ve amcalarım da müzisyendi. Benim söylediklerimin hepsi kulaktan okuma. Kulak çok mühim. Ezberlemeden bunları okuyabilmek” diye konuştu.

“GERÇEK ORHAN’I BURADA DİNLİYORUZ”

Ata Yılmaz Sepetçier’in seslendirdiği şarkıları kendisiyle beraber esnaf arkaşalarınında videoya çektiğini belirten Esnaf Ersin Nurtan, çalışırlarken Sepetçier’in müziklerini dinlediklerini kaydetti. Nurtan, “Yılmaz arkadaşımız burada hem boyacılık yapıyor hem şarkı söylüyor. Bütün esnaf arkadaşlarımız Yılmaz’ı dinlemek için buraya geliyor. Gelemediğimiz zamanlarda ise şarkı söylediği videoları açıp dinliyoruz. Onun müziğine herkes hasta burada. En çok Orhan Gencebay şarkısı söylüyor. Burada herkesi Orhan Gencebay sevdalısı yaptı. Sabah iş yaparken internetten Yılmaz abinin şarkı söylediği videoları açıyoruz, gerçek Orhan’ı dinliyoruz burada” dedi.
 

“ACELEM VARDI GÜZEL SESİ DUYUNCA DURDUM”

Ayşegül Yılmaz isimli vatandaş ise yoldan geçerken Sepetçier’in güzel sesini duyunca acele işini bırakıp kendisini dinlemeye koyulduğunu söyleyerek şöyle konuştu; “Bu tarafta işim vardı acele yetişmem gerekiyordu. Yılmaz abinin şarkısını duydum, durdum. Baktım bir ses geliyor, çok güzel… Videoya da aldım kendisini. Gerçekten sesi çok güzel. Bundan sonra Yılmaz abiyi dinlemeye gelirim buraya. Manisa’da belki de böyle keşfedilmemiş birçok yetenek var.”

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2022, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94