ÖLÜME BÖYLE TERK EDİLİYORLAR

Manisa’da zayıflıktan adeta kemikleri sayılan ve bitkin düştüğü için zorla yürüyen köpeğin hali yürekleri sızlattı.

ÖLÜME BÖYLE TERK EDİLİYORLAR
banner87

Manisa’da, hayvanseverlerin yönettiği bir sosyal medya sayfasında paylaşılan videoda, köpeğin yüzündeki acı ifade eşliğinde zorla yürümeye çalışması ve videoyu çekenlere ‘beni kurtarın’ dercesine bakması yürekleri sızlattı.  Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi’ndeki kırsal alanda görüntülendiği belirtilen video, sokak canlarının kaderine terk edilmesi üzerine yaşanan kötü sonuçların adeta bir fotoğrafı oldu.

MADALYONUN DİĞER YÜZÜ

Yürek sızlatan bu görüntüler sonrası gazetemize açıklamalarda bulunan sayfa yönetimi, önemli konulara dikkat çekti. Yapılan açıklamalarda şu sözlere yer verildi; “Genelde insanlar bu şekilde videoları bizlere ulaştırdığında vicdanlarını rahatlatıyor. Bizim her yere yetişebileceğimizi düşünüyorlar. Onlar için, video çekmek yardımmış gibi sanılıyor. Keşke sadece video çekmek yerine onu kurtarmak için de gereken diğer şeyleri yapabilseler.”

BİRÇOK HAYVAN KADERİNE TERK EDİLMİŞ DURUMDA

Öte yandan bu bölgede birçok hayvanın açlıkla mücadele ettiği ve kaderine terk edildiği öne sürülürken, yetkililerden yardım beklendiği de kaydedildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER