SAHİBİNDEN SATILIK BÖBREK!

Manisa’da iş ve işçi arayanlar için kurulan, 16 bine yakın takipçisi bulunan bir sosyal medya gurubunda görülen bir ilan hayrete düşürdü. Babası için böbrek satın almak isteyen bir kişinin açtığı ilanın altında birçok tepki yorumları yer alsa da, bazı kişiler de fiyatta anlaşılması durumunda böbreğini satabileceğini yazdı.

SAHİBİNDEN SATILIK BÖBREK!
banner87

Türkiye’de 30 bine yakın hasta organ nakli için bekliyor.  Organ nakli bekleyen hastaların bir kısmı da uygun zamanda organ bulunamadığı için ölüyor.  Yetersiz organ bağışı nedeniyle sırada beklemekte olan bazı hasta ve yakınları sorunlarına kendileri çözüm illegal yollara başvuruyor. Türkiye’de özellikle geçen sene borçları nedeniyle organlarını satmak için sosyal medyada açıkça ilan veren kişiler gündem olmuştu. Bir tarafta sağlığına kavuşmak için organ nakli bekleyen bir tarafta da borçlarını kapatmak için organ satmak isteyen vatandaşlar illegal yollarla çaresizliklerine çare arıyor.
HAYRETE DÜŞÜREN İLAN VE YORUMLAR MANİSA’DAN
Bunun son örneği de, geçtiğimiz günlerde Manisa’ya dair iş ilanlarının yer aldığı, 16 bine yakın takipçisi bulunan bir sayfada yaşandı. Babasına böbrek satın almak istediğini belirten bir şahısın satılık böbrek arandığına dair ilan paylaşması olay oldu. Paylaşımın altına yapılan yorumlarda, şaşırarak tepki veren de oldu, böbreğini satmak istediğini söyleyen de. Gazetemiz Denge de hem böbrek satın almak isteyen kişiyle,  hem de böbreğini satmak isteyen şahıslarla iletişime geçti. Ve sonrasında yapılan konuşmalar giderek daha fazla hayrete düşürecek boyuta ulaştı.
 “ZAMAN KAYBETMEMEK İÇİN PAYLAŞIM YAPTIM”
Sayfada, “Lütfen herkes okusun! 0 Rh+ kan grubuna sahip gönüllü vermek isteyen ya da kendi isteğiyle böbreğini satmak isteyen varsa lütfen bana ulaşsın. Babam diyaliz hastası, babamın sağlığına kavuşması  için böbrek nakline ihtiyacı var. O yüzden bu paylaşımı yapıyorum. Görseniz hayatından bezmiş durumda. Dolandırıcı falan değiliz. Gerçekleri söylüyorum” şeklinde bir ilan yer aldı. İlanı açan kişi olan ve böbrek satın almak istediğini söyleyen şahıs, babasını kaybetmemek için böyle bir şeye başvurduğunu ifade ederek; “Şuan beklemedeyiz. Nakil için başvuru yapacağız. Başvuru yapınca öyle hemen çıkmıyor. Hem kan hem de dokuların uyumlu olması gerek ve böbrek bekleyen kişi çok. Böbrek hayat meselesi. Bazı insanlar nakil beklerken hayata veda ediyor. Ben de zaman kaybetmemek için paylaşım yaptım” dedi.
“500 BİN TL’YE SATARIM”
Babasına böbrek satın almak isteyen kişiye böbreğini satmak istediğini belirten bir şahıs da, 500 bin TL’ye böbreğini satabileceğini, paraya ihtiyacı olduğu için böyle bir şey yapmak istediğini belirterek, “Yardımım olacaksa niye olmasın ki? Donörum uygun olursa satmayı düşünüyorum. Böbreğe ihtiyacınız varsa onu 500 Bin TL’ye satarım” şeklinde konuştu.

 
SİSTEMSİZLİK BU HALE GETİRİYOR
Sosyal medya üzerinden yapılmak istenen organ pazarlığı ile ilgili düşüncelerine başvurduğumuz Manisa Tabip Odası Başkanı Şahut Duran, yaşanan durumu 'çaresizlik' olarak değerlendirdi. Şahut Duran böbrek satın alınması ile ilgili şöyle dedi: “Buradaki olay çaresizlik olayı. Çaresiz kaldığı zaman insanlar çok farklı alanlara girebiliyor. Legal mi, illegal mi bunu ayırt etmeden.  Bu durumun insanları sosyokültürel düzeyleri ile de ilgisi yok. Çaresiz kaldığı zaman suiistimal alanlara da girebiliyor insanlar. Burada suiistimal de söz konusu  olabilir. Türkiye’de  organ satın alma gibi bir şey söz konusu değil.  Organ satın almak etik değil, etiğin dışında yasak.  Ayrıca sağlık çalışanlarının böyle bir şeyi bilerek alet olması da ayrı bir suç.  Meslekten men cezası alacak derecede bir suç.  Bu durum vatandaşın çaresiz kaldığı noktada kendi başına problem çözme girişimidir.  Peki neden insanlar çaresiz kalıp böyle bir yola başvuruyor?  Sağlık sisteminde denetleme mekanizmasının zayıflığı.  Denetleme kamunun elinde.  Şuan kamu alanında baktığınız zaman maalesef ki sağlık denetimi zayıf.  Bu olay vahim bir olaydır aslında. Zayıflıktan kaynaklı olarak bu tür suç teşkil edecek uygulamalarda önümüze çıkmaya başladı.”
“BİR SONRAKİ SÜREÇTE ORGAN MAFYALARI DEVREYE GİRECEK”
Duran, Türkiye’de borçları nedeniyle organ satmak isteyen kişilerin giderek arttığına dikkat çekerek, “Şimdi çok kötü bir dönem yaşıyoruz aslında. Son dönemlerde toplu intiharlar net olarak ekonomik nedenlerden dolayı insanların peş peşe intihar ettiği bir dönem. İkinci anlamdaki çaresizlikte bu. Para karşılığında yapılan organ satışı bir intihardır aslında.  Ekonomik anlamda geçinemeyen insanların intihar etme süreci ve organını satma süreci çok benziyor aslında.  Bu da ciddi ekonomik problemlerin yaşandığının göstergesi aslında.  Ekonomik yapıdaki çöküş bir sonraki süreçte organ mafyasının da devreye girmesine neden olacak.” dedi.
“YETERİ KADAR BAĞIŞ MAALESEF YOK”
Organ bağışına tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir ihtiyaç olduğuna vurgu yapan Manisa Tabip Odası Başkanı Şahut Duran, son olarak herkesi organ bağışı yapması konusunda çağrı yaptı. Duran; “Maalesef Türkiye’de organ bağışı yeterli sayıda değil. Buna yönelik her ne kadar kamu spotlarıyla da çağrılar yapılsa bile belli kültürel yapıların belki muhtemel sebeplerden dolayı dini inançlar bunu etkiliyor ve yeteri kadar bağış maalesef yok.  Gerekli dini liderlerin gerekte kamunun bu hususta daha fazla çalışma yapması gerekiyor.  Yoksa sağlık alanında uygun donör bulunduğunda Türkiye, organ translasyon konusunda çok hızlı ve ön plana çıkmış bir ülke. Herkesi organ bağışına davet ediyoruz”diye konuştu.
 
 
 
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
DR UMAR
DR UMAR - 7 ay Önce

Böbreğinizi 800.000 USD karşılığında satmak istiyor musunuz? Sensin
Böbreğinizi para için satma fırsatı mı arıyorsunuz?
Mali arıza nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz
Yapın, sonra bugün bizimle iletişime geçin ve size iyi teklif edeceğiz
Böbreğiniz için para miktarı. Benim adım Doctor UMAR
UMAR Kliniğinde bir Nefrologum. Kliniğimiz
Böbrek Cerrahisinde uzmanlaşmış ve tedavi ediyoruz
Böbreklerin satın alınması ve nakli
Karşılık gelen donör
Hindistan, Türkiye, Fransa, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt
Böbrek satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız lütfen yapmayın
E-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
E-posta: doctorumarclinic@gmail.com

dikkatle
DR UMAR.

Kelina
Kelina @DR UMAR - 3 ay Önce

Böbreğinizi satmak ister misiniz? Finansal çöküş nedeniyle böbreğini para için satmak için bir fırsat mı arıyorsunuz ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bugün böbrek Hastanesinde bizimle iletişime geçin ve (5,695,135 TL) Böbrek için sağlayacağız.

Hastanemiz böbrek cerrahisinde uzmandır ve biz de alım satımla ilgileniriz. Donör böbrek nakli karşılık gelen bir canlı. Biz Indiana, ABD, Nijerya, Kolombiya, böbrek satın almak veya satmak istiyorsanız lütfen yoluyla bizimle temas kurmaktan çekinmeyin

e-posta: kelinahospita01@gmail.com / WhatsApp (+2348136286824)

   Cevabını bekliyorum.

Dr mcmahon Gary
Dr mcmahon Gary - 7 ay Önce

MESAJ 2020 !!!
mcmahon Böbrek Nakli Hastanesi (MHS)

Email; doctormcmahonhospitalservices@gmail.com


Finansal bir karmaşa içinde misiniz?
Büyük borçları ödemek için acil paraya mı ihtiyacınız var?
Acil ihtiyaçlar için acil para toplamak mı istiyorsunuz?
Bekle, neden çok iyi bir miktar için bir böbrek satmayı düşünmüyorsunuz (550.000 $), ödemenin yarısı ameliyattan önce gerçek donöre şüphe yaratacak şekilde yapılacaktır.
Ben Delta Tıp Hastanesi sözcüsü Dr.Harry White. (DMH) Şubelerimiz: -
ABD, Hindistan, Malezya, Nijerya, Avustralya, Kuveyt, SENEGAL.ETC

NOT: -
* Donör klinik olarak sağlıklı olmalıdır.
* Vericinin organlarını bağışlayabilmesi için A +, B + veya O + kan gruplarından herhangi birine sahip olması gerekir.
* Vericinin vücut ağırlığı en az 20 olmalıdır.

Eğer ilgileniyorsanız, lütfen bize ulaşın
Email; doctormcmahonhospitalservices@gmail.com


Saygılarımla

ahmet
ahmet @Dr mcmahon Gary - 6 ay Önce

acil böbreğimi satmak istiyorum borç gırtlağa dayandı 0553 967 29 18 sms atın konuşalım

dav
dav - 5 ay Önce

Bu, genel halkı bilgilendirmek için sağlıklı ve böbreğini satan% 100 ciddi erkek veya kadınlar acilen ... e-posta: ucsfhealthcare@gmail.com, Şu anda böbrek nakli ihtiyacı olan birçok hastaya sahip olduğumuz için, mali olarak parçalanacağı için böbreğinizi satma fırsatı arıyor ve böbreğinizi bir böbrek için 1.000.000 Euro karşılığında satın alacağız. şimdi bize bir e-posta gönderin, E-MAIL ;; ucsfhealthcare@gmail.com veya bize Whatsapp :: +16155020357

DOCTOR FRANSCID
DOCTOR FRANSCID - 6 ay Önce

Böbrek satmak ister misiniz? Nebraskahospital@gmail.com adresinden hastaneye başvurun. Fiyat: 550.000 dolar. Böbrek cerrahisinde uzmanız ve böbrek alımı ve transferi için bağışçılarımız var. Biz Hindistan, Türkiye, ABD, Malezya ve Dubai bulunmaktadır. Böbrek almak veya satmakla ilgileniyorsanız, lütfen e-posta ile bizimle iletişime geçin. E-posta: Nebraskahospital@gmail.com ve WhatsApp +1 2099207167
En iyi anlaşma.

Doctor Franscis
Doctor Franscis - 6 ay Önce

Böbrek satmak ister misiniz? Nebraskahospital@gmail.com adresinden hastaneye başvurun. Fiyat: 550.000 dolar. Böbrek cerrahisinde uzmanız ve böbrek alımı ve transferi için bağışçılarımız var. Biz Hindistan, Türkiye, ABD, Malezya ve Dubai bulunmaktadır. Böbrek almak veya satmakla ilgileniyorsanız, lütfen e-posta ile bizimle iletişime geçin. E-posta: Nebraskahospital@gmail.com ve WhatsApp +1 2099207167
En iyi anlaşm

Zeki yalcın
Zeki yalcın @Doctor Franscis - 1 ay Önce

Slm.Üniverside çocuk okutuyorum.Seyyar simit satarak geçimimi sağlamaktaydım.Ve bu Kovid 19 Virüsünden dolayı işlerim bozuldu.Maddi yetersizliklerden dolayı böbreğimi satmak istorum.ilgilenenlerin bilgisine sunarım.AB Rh+ pozitif..0552 478 25 77.

DR MAXWELL
DR MAXWELL - 2 ay Önce

Böbrek, Vücut organları mı almak istiyorsunuz yoksa böbrek veya Vücut organlarınızı satmak mı istiyorsunuz? Mali çöküş nedeniyle böbreğinizi para için satmak için bir fırsat mı arıyorsunuz ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bugün bizimle iletişime geçin ve Böbrek için size iyi miktarda para sunacağız. Benim adım Doctor MAXWELL, BILL ROTH HASTANESİ'ndeki bir Nörolog'um. Hastanemiz Böbrek Cerrahisi konusunda uzmanlaşmıştır ve aynı zamanda yaşayan bir ilgili donör ile böbreklerin satın alınması ve nakli ile ilgileniriz. Biz Hint bulunan, ABD, Malezya, Singapur. Japonya.

Böbrek satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız lütfen bize bildirin veya
Organ "ın e-posta yoluyla ve bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

E-posta: birothhospital@gmail.com
Whats uygulama numarası: +33751490980

Saygılarımla
ŞEF TIP MÜDÜRÜ
DR MAXWELL

DR MARTEN
DR MARTEN - 1 ay Önce

Böbrek mi almak istiyorsunuz yoksa satmak mı istiyorsunuz?
böbrek? Sen
para için böbrek satmak için bir fırsat arıyor
mali çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz
bugün bize ulaşın ve size iyi teklif edeceğiz
Böbrek için 400.000 dolar para. Benim adım DOKTOR MARTEN
MARTEN HASTANESİ'nde bir Nefrolog'um. Hastanemiz
Böbrek Cerrahisi konusunda uzmanlaşmış ve ayrıca
yaşayan bir böbrek satın alma ve nakli
karşılık gelen donör.
Biz Hint bulunan, türkiye, ABD, malezya, Dubai
Böbrek satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız lütfen
e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
E-posta: martenhospital@gmail.com

Saygılarımla

DR MARTEN

DR UMAR
DR UMAR - 7 ay Önce

Böbreğinizi 800.000 USD karşılığında satmak istiyor musunuz? Sensin
Böbreğinizi para için satma fırsatı mı arıyorsunuz?
Mali arıza nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz
Yapın, sonra bugün bizimle iletişime geçin ve size iyi teklif edeceğiz
Böbreğiniz için para miktarı. Benim adım Doctor UMAR
UMAR Kliniğinde bir Nefrologum. Kliniğimiz
Böbrek Cerrahisinde uzmanlaşmış ve tedavi ediyoruz
Böbreklerin satın alınması ve nakli
Karşılık gelen donör
Hindistan, Türkiye, Fransa, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt
Böbrek satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız lütfen yapmayın
E-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
E-posta: doctorumarclinic@gmail.com

dikkatle
DR UMAR.


SIRADAKİ HABER