ÖZEL RÖPORTAJ Haberleri

MANİSA'DAN DÜNYAYA...
31 Mayıs 2012, 10:29 0
MANİSA'DAN DÜNYAYA...
“Ey canlar, şarapla buldurun bana beni/ Yakutlara çevirin kehruba çehremi/ Şarapla yıkayın beni öldüğüm zaman/ Asmadan bir tabut içinde gömün beni” dizeleriyle anlatsa da Hayyam şarapla olan mesaisini; başkadır aslında anlatmak istediği. Hayyam’ın ki gibi olmasa da, Hasan Yücel’in de teşviki mesaisi şarap üzerine kuruludur. Şarapla gelen bir başarı öyküsü, tarihi Bin Tepelerin son 4’ünün bulunduğu bölgede yazılan. Ve dört tepeden esinlenerek 4tp ismiyle Manisa’dan dünyaya yayılan.
O BİR HUKUK ADAMI
18 Mayıs 2012, 14:10 0
O BİR HUKUK ADAMI
Hüseyin Erkenci, Manisa’nın yakından tanığını hukuk insanlarından. Ev hanımı bir anne, terzi bir babanın iki çocuğundan biri olan Erkenci, ailenin üniversite mezunu olan tek çocuğu. Mütevazi bir ailenin fedakarlık ve özveriyle okuttuğu Hüseyin Erkenci, bu günlere nasıl geldiğini ULU ÇINARLAR’da Denge okuyucularıyla paylaştı.
KENTİN TARİHİ DEĞERLERİNİ KİTAPLAŞTIRIYOR
09 Mayıs 2012, 13:01 0
KENTİN TARİHİ DEĞERLERİNİ KİTAPLAŞTIRIYOR
ULU ÇINARLAR’da bu hafta, Manisa’nın tanıtımına emek veren eski İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakkı Avan’ı konuk ediyoruz. Sadece mülki bir amir değil aynı zamanda iyi bir yazar olan Avan, Manisalı olmasa da 35 yılını geçirdiği kentin değerlerini kitaplaştırıyor.
O, GERÇEK BİR MARKA
02 Mayıs 2012, 20:22 0
O, GERÇEK BİR MARKA
Hani demiş ya şair “Bilmezdim şarkıların bu kadar güzel, Kelimelerin kifayetsiz olduğunu ...” İşte böyle bir şey şimdi Manisa’nın en hayırsever işadamının hayat hikayesini anlatmak sizlere. Üzerimde, madde alemindeki bir mana adamı şeklinde izlenim bırakan Cemal Ergün’ü anlatmaya şimdi kelimeler kifayetsiz… Hayırseverliğinden mi başlamalı, vergi rekortmenliğinden mi? Bir gönül adamının nasıl anlatılabilir ki maneviyatı?
YORGANCI DENİNCE AKLA O GELİR
26 Nisan 2012, 05:01 0
YORGANCI DENİNCE AKLA O GELİR
İsmi Yaşar Nazif Övgü. Bu isim ilk bakışta yabancı gelebilir. Ancak, Yorgancı Nazif dendiğinde Manisa’da onu tanımayan yoktur. İnce işi ve küçük yaşta tutulduğu saz tutkusuyla uzun yıllar işi ve müziği bir arada götüren Yorgancı Nazif, işinden emekliye ayrılsa da dükkanını kapatmıyor.
O BİR REKORTMEN
19 Nisan 2012, 08:37 0
O BİR REKORTMEN
Dündar Çiloğlu, Manisa’nın başarılı işadamları arasında yer alıyor. Çalışkan, dürüst ve disiplinli işadamı, 20 yıldır vergi rekortmenleri listesindeki yerini kimseye bırakmıyor. Eğitime ayrıca bir önem veren Hayırsever İşadamıyla hayatına dair sıcak bir sohbet gerçekleştirdik.
KIZILAY ONUNLA; O KIZILAY’LA ÖZDEŞLEŞTİ
12 Nisan 2012, 11:00 0
KIZILAY ONUNLA; O KIZILAY’LA ÖZDEŞLEŞTİ
O, Türkiye’nin en büyük ve en güvenilen derneğinin başında olan bir isim. Borçla aldıkları Kızılay Manisa Şubesi’ni bugün ülkenin en zengin şubeleri arasına sokan Cengiz Yurdabekçi, Kızılay’da geçen 40 yılı ULU ÇINAR’larda DENGE okuyucularına anlattı.
MANİSALI ONU YAKINDAN TANIYOR
04 Nisan 2012, 09:54 0
MANİSALI ONU YAKINDAN TANIYOR
Manisa siyasetinde Ümit Canuyar’ın adını duymayan yoktur. Manisa’nın bir zamanlar DP’nin kalesi olmasında etkin rol üstlenen deneyimli siyasetçi bugünlerde ise siyasetle değil işiyle ilgileniyor. Ümit Canuyar, 72 yıllık hayat deneyimini DENGE’ye anlattı.
BABACAN VE SAMİMİ
28 Mart 2012, 10:41 0
BABACAN VE SAMİMİ
Babacan, samimi ve güven verici. İşte bu üç kelime Tezcan Karadanışman’ı tanımlıyor aslında… Ulu Çınarlar’ın bu haftaki yazı dizisinde ağırladığımız Karadanışman, 75 yıllık hayatında yaşadıklarını DENGE okuyucularıyla paylaştı.
HAYATI BOYUNCA HEP ÇALIŞTI...
21 Mart 2012, 10:49 0
HAYATI BOYUNCA HEP ÇALIŞTI...
Gerek Sağlık İl Müdürlüğü gerekse Kızılay’da yaptığı başarılı çalışmalarla sadece Manisa’nın değil; Türkiye’nin yakından tanıdığı İsmet Nardal, Güller Diyarı Isparta’da dünyaya gelse de “ben Manisalıyım. Öyle ki mezar yerimi bile buradan aldım” sözleriyle Manisa’yı ne kadar sevdiğini anlatıyor. Türkiye’nin aynı makamda en uzun görev yapan müdürü sıfatını taşıyan İsmet Nardal, Ulu Çınarlar’da hayatını DENGE okuyucularına anlattı.