SAĞLIK Haberleri

ANİDEN SOĞUYAN HAVA SİZİ YATAĞA DÜŞÜREBİLİR
21 Aralık 2016, 10:26 0
ANİDEN SOĞUYAN HAVA SİZİ YATAĞA DÜŞÜREBİLİR
Hipotermi hakkında uyarılarda bulunan Manisa Devlet Hastanesi Uzman Doktoru Gazi Gündüz, "Hipotermi, vücudun normalden daha hızlı bir şekilde ısı kaybetmesi sonucu ortaya çıkan bir durumdur" dedi.
MİGREN KÂBUSUNUZ OLMASIN
17 Aralık 2016, 12:48 3
MİGREN KÂBUSUNUZ OLMASIN
Migren; yoğun çalışma ve stresli yaşam koşullarına paralel olarak sıklığı artan, çoğunlukla ataklar halinde seyredip şiddetli baş ağrısıyla karakterize nörolojik bir hastalıktır. Kadınların ortalama %18’i, erkeklerin % 6’sında görülür. Migrenli hastaların yaklaşık yüzde 70’inde ailede migren öyküsü bulunur. Migren atakları sırasında hastaların % 80’inde şiddetli baş ağrısı ve buna eşlik eden bazı bulgular görülür. Bunların bir kısmında bu rahatsızlık hissi günlük işlerine devam etmelerini engeller ve yatak istirahati bile gerekebilir.
MUCİZEVİ BULUŞA İMZA ATTILAR
09 Aralık 2016, 11:38 0
MUCİZEVİ BULUŞA İMZA ATTILAR
Her 68 çocuktan 1’inde görülen otizmin tedavisi artık mümkün. Türk bilim insanları, otizm spektrum bozukluğuna neden olan “SLC7A5”isimli yeni bir gen keşfetti.
HER 6 SANİYEDE 1 KİŞİ BU HASTALIKTAN HAYATINI KAYBEDİYOR
06 Aralık 2016, 07:50 0
HER 6 SANİYEDE 1 KİŞİ BU HASTALIKTAN HAYATINI KAYBEDİYOR
Manisa Eczacılar Odası Genel Sekreteri Devrim Balı, dünyada diyabet hastalarının sayısının giderek arttığını belirterek, önümüzdeki 20 yılda bu sayının 800 milyonu bulmasının beklendiğini kaydetti.
7 AYDA 35 KİLO VERDİ
01 Aralık 2016, 13:50 0
7 AYDA 35 KİLO VERDİ
Manisa’ya yüksek lisans eğitimi için gelen Kıbrıslı genç kız, aşırı kilolarından dolayı ayakkabılarını bağlayamaz hale gelince diyetisyen gözetiminde 7 ayda 35 kilo verdi. Genç kız, aşırı kilolulara da zayıflamak için mutlaka diyetisyene gitmeleri tavsiyesinde bulundu.
DAMAR TIKANIKLIĞINA DOĞAL ÇÖZÜMLER
26 Kasım 2016, 09:23 0
DAMAR TIKANIKLIĞINA DOĞAL ÇÖZÜMLER
Damar tıkanıklığı ve damarlar ile ilgili birtakım sorunlar insan sağlığı için oldukça önemli. Araştırmalar sonucu her yıl 6 milyon insanın damar tıkanıklığı sebebiyle hayatını kaybediyor. Bu hastalıkta erken teşhiş ve önlem almak oldukça önemli!
KIŞ AYLARINDA KİLO VERMENİN SIRRI
24 Kasım 2016, 10:50 0
KIŞ AYLARINDA KİLO VERMENİN SIRRI
Özel bir hastane de Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Baysal, kış aylarında kaloriferlerin 20 derece sıcaklığa indirilerek evde kilo verilebileceği konusunda sıra dışı bir öneri de bulundu.
TEK BAŞINA AMELİYAT ÇÖZÜM DEĞİL.
21 Kasım 2016, 11:22 0
TEK BAŞINA AMELİYAT ÇÖZÜM DEĞİL.
Mide küçültme ameliyatlarının ardından yaşanan süreçte beslenme alışkanlıklarının da değiştirilmesi gerekiyor. Mide küçültme ve obezite ameliyatlarının ardından aynı beslenme düzeni ile yaşamlarını sürdüren bireyler daha büyük tehdit altına giriyor.
DİŞLERİNİZİ İHMAL ETMEYİN!
21 Kasım 2016, 09:59 0
DİŞLERİNİZİ İHMAL ETMEYİN!
Ortodonti Uzmanı Dr. Dt. Gizem Altuğ Türkyılmaz, gelişen teknolojiyle birlikte alanlarında da pek çok yenilikler oluştuğunu ifade ederek, tedavilerin artık daha rahat ve güvenilir olduğunu vurguladı. Yetişkin ve çocuklarda uygulanan tedavi yöntemlerinden söz eden Türkyılmaz, hedeflerinin daimi dişlenme olduğunu belirtti ve ekledi: “Daimi dişlenmenin sağlıklı bir şeklide oluşabilmesi için süt dişlenmenin de kontrol altında olması gerekir. İşte bu yüzden 6-7 yaşında olan her çocuğun en az bir kez ortodontiste giderek muayene olması gerekmektedir. Teşhis erken olduğunda tedavi de o kadar hızlı ve rahat olur.”
SEKİZ EYLÜL HASTANESİ’NDEN BAŞARILI OPERASYON
19 Kasım 2016, 09:44 0
SEKİZ EYLÜL HASTANESİ’NDEN BAŞARILI OPERASYON
Özel Sekiz Eylül Hastanesi’nde görev yapan Genel Cerrahi Doktoru Operatör Doktor İbrahim Karataş, fazla kiloları yüzünden kendisine başvuran Fatma Becerikli’ye başarılı bir mide küçültme operasyonu uyguladı.