SAĞLIK Haberleri

BU MESLEKLER  ASTIM RİSKİ ALTINDA
27 Mart 2017, 09:05 0
BU MESLEKLER ASTIM RİSKİ ALTINDA
Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Nevin Sofuoğlu, marangoz, fırıncı, boyacı ve kuaförler gibi meslek çalışanlarının yaptıkları işten dolayı, daha fazla astım riski altında olduklarını söyledi. Bu mesleklerin temsilcileri de, önlemler alıp sağlık anlamında riskleri en aza indirmeye çalıştıklarını belirtti.
KIRIŞIKLIKLARDAN KURTULABİLİRSİNİZ!
25 Mart 2017, 14:01 0
KIRIŞIKLIKLARDAN KURTULABİLİRSİNİZ!
Yüzde çıkan kırışıklıklara kimsenin tahammülü yoktur. Özellikle derin kırışıklıklar bir erkek veya kadın için can sıkıcı olabilir. Bu nedenle doğru cilt bakımını yapmak gerekir. Botoks veya kimyasal peeling seçenekleri ise sizlere pahalı gelebilir. Bu nedenle derin kırışıklıkları azaltmanın daha ucuz bir yolu var.
SİYAH NOKTALARINIZDAN KURTULMANIZ MÜMKÜN
21 Mart 2017, 10:11 0
SİYAH NOKTALARINIZDAN KURTULMANIZ MÜMKÜN
Birçoğumuzun baş belası olan siyah noktalar aslında gözeneklerimizde zamanla oluşan toz, yağ ve kir kalıntılarıdır. Bu kalıntılar cilt gözenekleri üzerinde zamanla kararak siyah nokta halini alır ve kişiler için can sıkıcı bir cilt sorununa dönüşür. Özellikle yüz bölgesinin açık olması, gün içerisinde yoğun koşuşturma ve şehirlerin kirli havası gibi birtakım sebeplerden ötürü hızlı bir oluşum izleyen siyah noktaların temizliği aslında çok zor değildir. Siyah noktalarınızdan kurtulmanız için bir takım uzman dokunuşlar yeterli olacaktır.
GÜN DE KAÇ BARDAK SU İÇİYORSUNUZ ?
20 Mart 2017, 10:54 0
GÜN DE KAÇ BARDAK SU İÇİYORSUNUZ ?
Su, vücudumuz olmazsa olmazı. Beyinde yüzde 85, kanda yüzde 80, kaslarda ise yüzde 70 oranında su bulunuyor. Faydaları ise saymakla bitmiyor. Böbrek taşı oluşumunu engellemesinin yanı sıra kolon kanserine yakalanma riskini de yüzde 45 azaltıyor. Gün boyunca terleme, nefes verme, idrar yapma nedeniyle yaklaşık 10 bardak su kaybedildiğini belirten uzmanlar, günde 8 bardaktan fazla su içmek gerektiğini vurguluyor ve suyun faydalarını şöyle sıralıyor:
GÜNDÜZ UYUKLUYORSANIZ DİKKAT!
16 Mart 2017, 10:26 0
GÜNDÜZ UYUKLUYORSANIZ DİKKAT!
Uyku hastalığının belirtileri hakkında bilgi veren Prof. Dr. Derya Karadeniz, "Uyku hastalıklarının belirtileri sadece geceye özgü değil, aynı zamanda gündüze de özgüdür.
KAYGINIZ UZUN SÜRÜYORSA DİKKAT!
15 Mart 2017, 10:08 0
KAYGINIZ UZUN SÜRÜYORSA DİKKAT!
Uzmanlar, uzun süre devam eden kaygı konusunda uyarıyor.
CHİA TOHUMUNUN ZAYIFLAMAYA ETKİSİ
15 Mart 2017, 09:55 0
CHİA TOHUMUNUN ZAYIFLAMAYA ETKİSİ
Chia tohumu bitkisel protein içeriğiyle daha uzun süre tok tutar. Bu sayede kişinin fazla yiyerek kalori almasını önler ve sonucunda sağlıklı zayıflamasına yardımcı olur.
SAĞLIKÇILAR SAĞLIK SİSTEMİNİ ELEŞTİRDİ
15 Mart 2017, 08:40 0
SAĞLIKÇILAR SAĞLIK SİSTEMİNİ ELEŞTİRDİ
Genel Sağlık-İş Manisa İl Temsilcisi Eylem İşçen, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada tıbbiyeliler ve sağlık çalışanları için 14 Mart’ı bayram olarak kutlamanın koşullarının ortadan kalktığını belirterek, sağlık çalışanlarının ağır iş yükü altında bırakıldığını söyledi.
BİR KEPÇE ÇORBA BİR DİLİM EKMEK YERİNE GEÇİYOR
14 Mart 2017, 12:32 0
BİR KEPÇE ÇORBA BİR DİLİM EKMEK YERİNE GEÇİYOR
Uzmanlar, hızlı bir şekilde kilo vermenin sağlıksız olduğunu, haftada en fazla bir kilo vermenin daha uygun olacağını belirtirken, bir kepçe çorbanın da bir dilim ekmeğe denk geldiğini söyledi.
YUMURTA İLE GELEN SAĞLIK
13 Mart 2017, 12:34 0
YUMURTA İLE GELEN SAĞLIK
Yumurta hakkındaki bu ilginç bilgileri okuyunca bir daha yumurtayı mutfağınızdan asla eksik etmeyeceksiniz!