SAĞLIK Haberleri

AĞRILARA DOĞAL ÇÖZÜM; NÖRAL TERAPİ
23 Mayıs 2017, 14:39 0
AĞRILARA DOĞAL ÇÖZÜM; NÖRAL TERAPİ
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Elif Berber Menekşe, nöral terapinin hemen hemen pek çok hastalıklarda kullanılabilen bir metot olduğunu söyledi. 
EKMEKSİZ DİYET OLMAZ! DEDİ...
23 Mayıs 2017, 14:34 0
EKMEKSİZ DİYET OLMAZ! DEDİ...
Uzman Diyetisyen Deniz Tığlı, diyette yapılan en büyük yanlışların başında kişilerin günlük beslenmesinde ekmeği tamamen çıkarmaları olduğuna dikkat çekerek, ekmeksiz diyetin olmayacağını söyledi. 
DUYGULARINIZ DOYMANIZA ENGEL OLABİLİR
23 Mayıs 2017, 14:28 0
DUYGULARINIZ DOYMANIZA ENGEL OLABİLİR
Psikolog Meriç Mavi, duygulara yenik düşüldüğü zamanlarda vücudun, ihtiyacı olmadığı halde tepki anlamında tüketime geçtiğini, bunun sonucunda da ‘duygusal açlık’ olarak tanımlanan durumun ortaya çıktığını söyledi. 
BEBEKLERDE YAŞANAN GAZ SANCILARI
23 Mayıs 2017, 14:21 0
BEBEKLERDE YAŞANAN GAZ SANCILARI
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Tuba Gezgin Akhan, yeni doğan bebeklerde sık rastlanan gaz sancısı konusunda annelere uyarılarda bulundu. 
SİBER SALDIRILAR SAĞLIĞIMIZI ETKİLİYOR
23 Mayıs 2017, 14:16 0
SİBER SALDIRILAR SAĞLIĞIMIZI ETKİLİYOR
Dünya geniş çaplı bir siber saldırının tehdidi altında. Birçok sektör gibi sağlık da bu saldırılardan etkilenen sektörlerin başında geliyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sağlıkta kullanılan teknolojik araçlar, hasta kayıt sistemleri, mobil sağlık gibi uygulamalara uzaktan erişim ile yaşanabilecek problemler öngörülemeyecek kadar büyük olabilir.
“KANSER SİZİN TERÖRİSTİNİZDİR”
16 Mayıs 2017, 11:08 1
“KANSER SİZİN TERÖRİSTİNİZDİR”
İyi ve kötü huylu olmak üzere iki çeşidi bulunan Prostat kanseri, erkeklerde görülen en yaygın hastalıkların başında geliyor. Ölümcül hastalıklar listesinin baş sıralarında olan bu hastalıkla ilgili bilinmeyenleri uzmanına sorduk.
GÜZELLİK HAK-İŞ İÇİN 'ESSİ'CEK
13 Mayıs 2017, 09:55 0
GÜZELLİK HAK-İŞ İÇİN 'ESSİ'CEK
Türkiye’nin güzellik sektöründeki en büyük merkezlerinden biri olan ESSİ Güzellik Merkezi’nin Manisa şubesi Türkiye’nin en büyük 7 sendikası içerisinde bulunan HAK-İŞ ile önemli bir işbirliğine imza attı.
BAHAR AYLARINDA  BESLENME VE DİYET
12 Mayıs 2017, 08:52 0
BAHAR AYLARINDA BESLENME VE DİYET
Genellikle pek çok kişi, çok kısa sürede kilolarından kurtulmak istiyor. Bunun için sıkı diyetlere başvuranlar, kötü sonuçlarla karşılaşabiliyorlar. Kilo verirken sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine dikkat çeken uzmanlar, verdikleri tavsiyelerde vatandaşın yanlış diyet listelerinden uzak durmasını vurguluyor.
“ESTETİK KAYGILAR HEKİM ARACILIĞIYLA  KLİNİK ORTAMINDA GİDERİLMELİ”
11 Mayıs 2017, 13:21 0
“ESTETİK KAYGILAR HEKİM ARACILIĞIYLA KLİNİK ORTAMINDA GİDERİLMELİ”
Son yıllarda kadınlarda ve erkeklerde artan estetik kaygılardan dolayı Medikal Estetik branşında hekim olmayan kişilerin merdiven altı çalışmalar sergileyerek, insanların hayatları ile oynadıklarını belirten VİP Estetik Medikal Estetik Hekimi Dr. Çağatay Vural, konu ile ilgili önemli bilgilendirmeler de bulundu. Vural, saç ekiminden lazer epilasyona; dövme sildirmeden, ozon terapiye kadar uygulanan çalışmaların hekim kontrolünde yapılması gerektiğine önemle dikkat çekti.
Dizlerdeki gizli bomba
07 Mayıs 2017, 12:54 0
Dizlerdeki gizli bomba
Uzmanlar, bataryası ısınan laptop gibi cihazların uzun süre dizde tutulmamasını tavsiye ediyor. Bataryaların patlama ve zehirleme riskine karşı bu tür cihazların uzun süre diz üstünde tutulmaması gerekiyor.