SAĞLIK Haberleri

CEVİZİN BEYİN ÜZERİNE ETKİLERİ
04 Ekim 2017, 12:18 0
CEVİZİN BEYİN ÜZERİNE ETKİLERİ
Aksuvital Ar-Ge Merkezi’nden Eczacı Gülay Fidaner, Türkiye'de en fazla tüketilen kuru yemiş türleri arasında yer alan cevizin, beyin üzerindeki etkisinin incelendiği önemli bir araştırmaya dikkat çekti.
SONBAHARDA BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ KORUYUN
02 Ekim 2017, 11:16 0
SONBAHARDA BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ KORUYUN
Havaların soğumaya başlaması, iş-okul-çalışma temposunun artması, mevsim geçişine ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurmaya çalışılırken halsizlik, yorgunluk ve isteksizlik halinde bağışıklık sisteminin desteklenmeye başlanması önerildi. 
HEM SAĞLIK TARAMASI HEM EKSİKLERİ GİDERİLDİ
29 Eylül 2017, 15:36 0
HEM SAĞLIK TARAMASI HEM EKSİKLERİ GİDERİLDİ
Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü, evde bakım hizmetlerinden faydalanmayan 65 yaş üstü vatandaşların ayaklarına kadar giderek, hem sağlık taramasını gerçekleştiriyor, hem de hayırseverlerin destekleriyle maddi ihtiyaçlarını karşılıyor. 
TESTİS KANSERİ NASIL ANLAŞILIR?
29 Eylül 2017, 10:38 0
TESTİS KANSERİ NASIL ANLAŞILIR?
Genellikle 20-35 yaş aralığındaki erkeklerde görülen testis kanserinin belirtileri ve teşhisi hususunda yapılması gerekenler nelerdir? Erken teşhis edildiğinde büyük oranda tedavinin mümkün olduğu bu kanser türü ile ilgili bilgileri, Kanser Vakfı sıraladı.
TÜP BEBEK UYGULAMASINDA İZLENECEK ADIMLAR
29 Eylül 2017, 10:28 0
TÜP BEBEK UYGULAMASINDA İZLENECEK ADIMLAR
Gelişen teknoloji hayatımızın her alanında olduğu gibi üreme tıbbında da pek çok yeni uygulamayı beraberinde getirmekte. İlk uygulamalardan günümüze geçen süreçte tüp bebek tedavileri de önemli aşamalar katetti.
MCBÜ DÜNDAR ÇİLOĞLU  ONKOLOJİ HASTANESİ’NİN  TEMELİ ATILDI
29 Eylül 2017, 09:36 0
MCBÜ DÜNDAR ÇİLOĞLU ONKOLOJİ HASTANESİ’NİN TEMELİ ATILDI
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Dündar Çiloğlu Onkoloji Hastanesi Temel Atma Töreni, tarihinde gerçekleştirildi.MCBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi,Onkoloji Hastanesi fiziki özellikleri hakkında da bilgi vererek, “İnşaatın oturma alanı 1388, toplam kapalı alanı 5148 metrekare. Bodrum dahil 4 kat yangın yönetmeliğine uygun ve engelliler için erişebilirlik standartlarına uygun olarak yapılıyor. 6 tanesi engelli olmak üzere 20 hasta odamız, 12 doktor ve hemşire odamız, 9 poliklinik odamız, aynı anda 27 hastanın tedavi görebileceği kemoterapi odamız ve palyatif hasta bakım servisimiz olacak. Dündar Çiloğlu Onkoloji Hastanemizi 2018’de faaliyete geçirmeyi arzu ediyoruz” diye konuştu.
ARI SÜTÜNÜN FAYDALARI
28 Eylül 2017, 12:46 0
ARI SÜTÜNÜN FAYDALARI
 Uzman Biyolog Arzu Kabakçı, bal arıları tarafından larvalarının beslenmesi için ürettikleri arı sütünün hücre yenilenmesi, osteoblastik (kemik arttırıcı), östrojenik (menapoz sonrası) şikâyetlerin azaltılmasında, antibakteriyal, antiinflamatuar, antioksidan, antitümöral, antiaging, kollajen sentezini uyarması gibi etkileri sahip olduğunu söyledi.
SİNİR SIKIŞMALARI MEYDANA GELİYOR
28 Eylül 2017, 12:45 0
SİNİR SIKIŞMALARI MEYDANA GELİYOR
 Op. Dr. Ali Otuzbir, günlük hayatımızın vazgeçilmezleri bilgisayar ve akıllı telefonların çok fazla kullanıma bağlı olarak, ellerde tendon ve sinir sıkışmalarına sebep olduğunu belirtti. 
SAĞLIĞINIZ İÇİN HER GÜN SÜT İÇİN
27 Eylül 2017, 09:57 0
SAĞLIĞINIZ İÇİN HER GÜN SÜT İÇİN
Manisa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Yıldırım 27 Eylül Dünya Okul Süt Günü nedeniyle açıklama yaptı. Engin Yıldırım ana sınıfı dahil olmak üzere; ilkokul öğrencilerine süt içme alışkanlığı kazandırmak, bu sayede yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunmak amacıyla okul sütü programının yürütüldüğüne vurgu yaptı. Engin Yıldırım, “Her gün yetişkin bireylerin 3 porsiyon, çocukların, adolesan dönemi gençlerin, gebe ve emzikli kadınlarla, menopoz sonrası kadınların günde 2-4 porsiyon süt ve süt ürünleri tüketmeleri önerilmektedir. Sağlığınız için, her gün süt içmeyi ihmal etmeyin” dedi.
SARI NOKTA HASTALIĞI İÇİN GEÇ KALMAYIN!
26 Eylül 2017, 14:00 0
SARI NOKTA HASTALIĞI İÇİN GEÇ KALMAYIN!
Halk arasında sarı nokta hastalığı olarak bilinen, diğer ismi ile yaşa bağlı makula dejeneresansının, batı toplumlarında görme kaybının önemli nedenlerinden biri olduğunu söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Çoşar Batman, hastalığın nedeninin bilinmediğini ancak genetik ve çevresel faktörlerin, hastalığın gelişimi ve ilerlemesinde rolü olabileceğini belirtti.