SAĞLIK Haberleri

DOĞRU BESLENMEYE DİKKAT
02 Ağustos 2017, 13:42 0
DOĞRU BESLENMEYE DİKKAT
Ağustos ayına girdiğimiz şu günlerde tüm yurtta sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi pek çok riski de beraberinde getirirken, uzmanlar aşırı sıcaklarda sıkça görülen ancak dikkat edilmediğinde ölüme bile yol açabilen besin zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyardı.
DİŞ İPİ KULLANIMI
02 Ağustos 2017, 09:33 0
DİŞ İPİ KULLANIMI
Bu yazımızda diş ipi nasıl kullanılır tüm ayrıntılarını anlatacağız
OMUZ, DİRSEK VE BOYUN AĞRILARI FARKLI BİR HASTALIĞIN HABERCİSİ OLABİLİR
01 Ağustos 2017, 14:14 0
OMUZ, DİRSEK VE BOYUN AĞRILARI FARKLI BİR HASTALIĞIN HABERCİSİ OLABİLİR
Yaygın problemlerden olan omuz, dirsek ve boyun ağrıları, hastanın yaşam kalitesini düşürerek gündelik işlerini yapmasını zorlaştırabiliyor. Ayrıca bu hastalıklar önemli ağrı ve sakatlık nedeni de olabiliyor. Ya da daha farklı bir hastalığın habercisi olarak karşımıza çıkabiliyor. Konuya ilişkin merak edilenleri uzmanına sorduk.
UZMANLAR YÜKSEK YAĞ İÇEREN YİYECEKLERE KARŞI UYARDI
31 Temmuz 2017, 15:28 0
UZMANLAR YÜKSEK YAĞ İÇEREN YİYECEKLERE KARŞI UYARDI
Prof. Dr. Nazan Turhan, yiyeceklerin vücudun işlevini doğrudan etkilediğini ifade ederek, "Dışarıda yemek yerken dengeli seçim, porsiyon boyutu, içecek seçimi sağlık açısından önemli. Soslar veya peynir gibi yüksek yağ içerikli eklentilere dikkat edilmeli" dedi.
YAZ AYLARINDA AŞIRI TERLEMEYE DİKKAT
31 Temmuz 2017, 15:08 0
YAZ AYLARINDA AŞIRI TERLEMEYE DİKKAT
Dermatoloji Uzmanı Dr. Lütfiye Çoban, “Yaz mevsiminin gelmesi ve havaların ısınması, aşırı terleme yaşayan kişilerin kabusu olabiliyor. Çünkü vücut için doğal bir süreç olan terleme, özellikle sıcak havalarda iş ve sosyal hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Bölgesel aşırı terleme, hastaların kıyafetlerinde iz bırakması sebebiyle açık renk giyinmelerine hatta tokalaşmalarına bile engel olabiliyor” dedi.
YAZIN BU BESİNLERLE SAĞLIKLI KALIN
31 Temmuz 2017, 11:44 0
YAZIN BU BESİNLERLE SAĞLIKLI KALIN
Beslenme ve Diyet Uzmanı Gizem Akgül, yaz aylarında sıvı kaybına karşı dikkatli olmak gerektiğini belirterek, bu mevsimde domates, salatalık, karpuz ve kiraz tüketiminin önemli olduğuna vurgu yaptı.
ŞİFA BULMAK İÇİN ADANA'YA GİTTİ
31 Temmuz 2017, 10:38 0
ŞİFA BULMAK İÇİN ADANA'YA GİTTİ
Adana’nın Feke ilçesine bağlı Güzpınarı Mahallesi’nde bulunan şifalı içme suyu faydası ile hem yöre halkının hem de Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen vatandaşların yoğun ilgisini görüyor. Şifalı içme suyunun böbrek taşı, nezle, çeşitli ağrılar gibi birçok hastalığa iyi geldiği düşünülüyor. Şifalı suyun faydalarını duyan ve rahatsızlığı olan Türkiye’nin çeşitli şehirlerindeki vatandaşlar şifalı içme suyuna akın ediyorlar. Bölgede konaklama alanı ve alışveriş yapılabilecek bir yer olmadığı için zorluk çeken vatandaşlar uzun bir yolculuk ve kısıtlı imkanlara rağmen şifalı suya yoğun ilgi gösteriyor.Bu vatandaşlardan biri de Şifalı sudan faydalanmak için Manisa’dan gelen eğitimci İsmet Çavuş...
MİGREN AĞRILARINA NE YAPMAK GEREKİR?
28 Temmuz 2017, 14:16 0
MİGREN AĞRILARINA NE YAPMAK GEREKİR?
Migren ağrılarına ne yapmak gerekir? İşte tüm sorularınızın cevabı bu yazımızda.
TÜRKİYE'DEN AVRUPA'YA KENE EĞİTİMİ
27 Temmuz 2017, 13:50 0
TÜRKİYE'DEN AVRUPA'YA KENE EĞİTİMİ
Son yıllarda sağlık alanında yaptığı çalışmalarla örnek bir ülke olan Türkiye, virüs taşıyan kenelerin bulaştırdığı Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığında Avrupa’ya eğitim vermeye başladı.
SU İÇSENİZ YARIYOR MU?
27 Temmuz 2017, 13:25 0
SU İÇSENİZ YARIYOR MU?
Sürekli diyet yapıyor ve tüm çabalarınıza rağmen kilo veremiyorsanız, kilolarınızın sebebinin insülin direncinin olabileceğini söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ziya Ömer, ''İnsülinin görevi kan şekerini düşürmektir. Kilo alımı arttıkça vücut kan şekerini dengede tutmak için çok fazla insülin salgılamaya başlar. Bu duruma insülin direnci denir. Böylece kandaki şeker miktarı yükselerek diyabet ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle kişi kendini sürekli aç hisseder” dedi.