banner83

29 HAFTALIK DOĞAN BÜŞRA BEBEK HAYATA TUTUNDU  

Gebeliğin 29. haftasında 1 kilo 140 gram olarak dünyaya gelen Büşra bebek, 42 gün boyunca kaldığı Manisa Şehir Hastanesi’nden sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

29 HAFTALIK DOĞAN BÜŞRA BEBEK HAYATA TUTUNDU  
banner87
Manisa’nın Salihli ilçesinde yaşayan Zeynep Kayadelen 4. çocuğuna hamileyken gebeliğin 29. haftasında erken doğum sancıları başladı. Salihli’den Manisa’ya sevk edilen Kayadelen 1140 gram ağırlığında prematüre olarak bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Manisa Şehir Hastanesi’nde doğan ilk prematüre bebek 42 günlük yoğun bakım ünitesinde 2 kilogram ağırlığa ulaşarak sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

YAKIN TAKİBE ALACAĞIZ


  Manisa Şehir Hastanesinde doğumu gerçekleşen ilk prematüre bebekle ilgili bilgi veren Yenidoğan Neonatoloji Hekimi Uzm. Dr. Sinem Akbay, “Hastamız gebeliğin 29. Haftasında 1140 gram olarak dünyaya geldi. Anne karnındaki transport önemli olduğu için 112 tarafından ilk önce anne sevki oldu. Daha sonrasında doğum hastanemizde gerçekleşti. 2 gün solunum cihazına bağlı olarak izledik. Doğum sonrasında 42. günde sağlıklı bir şekilde anne ve babaya teslim edeceğiz bebeğimizi. Bundan sonra da prematürenin getirmiş olduğu komplikasyonları açısından yakın takibe alacağız. Gelişen teknolojiyle birlikte çok düşük doğum ağırlıklı bebekler artık yaşama tutunmakta. Manisa Şehir Hastanesi 3. Basamak yani İleri Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinin açılmasıyla da artık hastanemizde yer olduğu sürece bu tür hastaları takip etmekteyiz. Bu şekilde transport esnasında oluşabilecek komplikasyonları hem önlemiş oluyoruz hem de aile konforunu sağlamaktayız. Birinci hedefimiz bu. Bebeğimiz Manisa Şehir Hastanesine kabul edilen ilk prematüre bebeğimiz ve sağlıklı bir şekilde ailemize teslim edilecek.” dedi.

DOĞUM ÖNCESİ YAŞADIĞI KORKULARINI HEPSİNİ GERİDE BIRAKTI


  Salihli’de yaşayan ve 4. çocuğuna hamileyken erken doğumun başlamasıyla büyük bir tedirginlik ve korku yaşadığını kaydeden 32 yaşındaki anne Zeynep Kayadelen şunları söyledi: "Sağ olsun doktorlarımız doğumu gerçekleştirdi, kızımızı buraya aldılar. 42 gündür burada. Erken doğumdan dolayı büyük bir korku yaşadım. Hiç beklemediğimiz bir anda gelen doğumun tedirginliğini yaşadım. Çok şükür hepsini atlattık. Doktorumuza çok minnettarız. Bebeğimiz taburcu olacak ve kucağımıza alacağız inşallah."
 
  ÇOCUĞUNUN YAŞAYACAĞINA UMUDU YOKTU

  4. çocukları Büşra’nın erken dünyaya gelmesi sonucu bebeğin yaşayacağına dair hiç umudu olmadığını kaydeden baba Alim Kayadelen ise şunları söyledi: "Bebek bu hale gelmez diyordum, yaşamaz diyordum. 6 buçuk aylık olarak doğdu. Allah’a çok şükür bugünlere geldi. Doktorlarımızdan tüm sağlık personelimizden Allah razı olsun. Kızımız bizim dördüncü çocuğumuz.” 
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94