banner83

ADSM TÖRENLE AÇILDI

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Arınç, hükümetin karnesinde pekiyi yazan hizmetlerden birisinin sağlık olduğunu belirterek, " Sağlık hizmeti nasıl olurmuş, bunu milletimize, memleketimize gösterebildik" diye konuştu.

ADSM TÖRENLE AÇILDI
banner87
 AK Parti il kongresine katılmak üzere hafta sonu Manisa’ya gelen başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yeni hizmet  açılışını yaptı. Açılışa Arınç'ın yanı sıra Vali Halil İbrahim Daşöz, Belediye Başkanı Cengiz Ergün, AK Parti Manisa Milletvekilleri Muzaffer Yurttaş, Uğur Aydemir, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Vural Erol, Emniyet Müdürü Yunus Çetin, Halk Sağlığı Müdürü Ziya Tay, İl Sağlık Müdürü Murat Türkyılmaz ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan törende ilk konuşmayı Manisa Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi Ammar Hekimoğlu yaptı. Hekimoğlu, 55 ünite kapasiteli, konusunda bilgili ve tecrübeli 54 hekim, toplamda 190 personel ile hizmet verdiklerini ifade etti. Hastanenin 5 bin metre kapalı alanda, 5 katlı binada günün ekonomik imkanları ile donatıldığını söyledi. Sağlık İl Müdürü Murat Türkyılmaz ise yaptığı konuşmada, Türkiye’de ki diş ünite sayısının bin 500 civarındayken, bugün 7 binleri aştığını kaydetti. Vali Halil İbrahim Daşöz de sanayide, tarımda marka kent olan Manisa'nın, sağlık kenti haline geldiğini gururla izlediklerini ifade etti.

“Sağlıkta dönüşüm iktidarın gurur kaynağı”

Kendisi de bir doktor olan AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş ise, sağlıkta dönüşümün; iktidarın gurur kaynağı olduğunu, memnuniyet oranının Manisa'da yüzde 80'i aştığını, birinci basamakta bu oranın yüzde 90 üzerine çıktığını ifade etti. Turgutlu Devlet Hastanesi'nin kısa zamanda açılacağını ifade eden Yurttaş,  “Alaşehir Devlet Hastanesi tamamlandı, Gördes Devlet Hastanesi binasının kabasının bittiği, Soma Devlet Hastanesi'nde altyapı çalışmaları devam ediyor. Akhisar, Wipbet Salihli ve Turgutlu’da ağız ve diş sağlığı merkezleri açacağız. Ayrıca kardiyovasküler cerrahi ve yoğun bakım ünitelerini DE güçlendireceğiz. Manisa'da böbrek ve karaciğer transplantasyonu yapabilmek için de çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

“Sağlık hizmetinde çok iyiyiz”

Yaklaşık 6 milyon liraya mal olan merkezin 51 üniteden oluştuğunu ifade eden Arınç, "Hükümetimizin karnesinde pekiyi yazan hizmetlerden biri sağlıktır. Halkımızın bu konudaki istek ve talepleri, en güzel şekilde değerlendirildi. Çok masraflı bir sektörden bahsediyorum. Herhalde bütçede 70-80 katrilyonluk yer tutan bir sektör. Bu sektörü halkımızın en iyi sağlık hizmetlerini alabilmesi noktasında çok rasyonel kullanmamız lazım. Çok şükür ki doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız fedakar, gayretli ve vatanperver şekilde hizmetlerini götürüyorlar. Biz de en güzel hastanelerle hizmet veriyor, eskilerini de yeniliyoruz" dedi.

Manisa'da yapılan hastane yatırımları hakkında da konuşan Arınç, Demirci ilçesinde 75 yataklı hastane için yer tesliminin yapıldığını, Turgutlu ve Alaşehir Devlet Hastanelerinin bittiğini, açılış için gün saydıklarını, farklı ünitelerde ek bina yatırımlarının da devam ettiğini kaydetti.

“Sağlık hizmeti nasıl olurmuş herkese gösterdik”

Kampüs hastane niteliğinde planlanan 600 yataklı Manisa Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin yer tesliminin en yakın zamanda yapılmasını beklediğini belirten Arınç, Merkez Efendi Devlet Hastanesi'nin kapasitesini de 500 yatağa yakın hale getireceklerini söyledi. "Tüm bu yatırımların 1 yıl içerisindeki tutarı 160 milyon lira civarında, siz buna 200 milyon lira da diyebilirsiniz. Baştan itibaren yaptıklarımızla, Manisa'da sağlık alanında bugün neredeyse 1 katrilyona yaklaşan yatırımdan bahsetmek mümkün. Helali hoş olsun. Manisa ve tüm Türkiye için sağlıkta hangi adımları atıyorsak karşılığını da müşteri memnuniyeti olarak görüyoruz. Müşteri dediğim genel bir tabirdir. Hastalarımızın, tedavi almak isteyenlerin memnuniyetidir. Sağlık hizmeti nasıl olurmuş, bunu milletimize memleketimize gösterebildik" dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94