banner83

Kemoterapi tedavisi olabilecekler

Manisa Devlet Hastanesi kanser hastalarının tedavisi için başlattığı radyoterapi uygulamasına kemoterapi olarak bilinen tıbbi onkoloji hizmetini de ekledi. Yeni atanan Tıbbi Onkolog Serkan Değirmencioğlu ile kanser hastalarına kemoterapi hizmeti sunmaya başlayan hastane, Manisa’da radyoterapi ve kemoterapinin birlikte uygulandığı tek merkez haline geldi.

Kemoterapi tedavisi olabilecekler
banner87
 Manisa Devlet Hastanesi Onkoloji Servisine yeni atanan Tıbbi Onkolog Serkan Değirmencioğlu hastanede başlanan kemoterapi hizmetine ilişkin bilgiler verdi.

Kanser tanısı konan tüm hastaların tedavilerini yapabildiklerini kaydeden Uzm. Dr. Değirmencioğlu radyoterapi ve kemoterapinin kanser tedavisinde birbirini tamamlayan iki uygulama olduğuna işaret ederek, “Hastanemizde hangi kanser türünde olursa olsun gelen hastalarımızın hem ışın tedavisini hem de ilaç tedavisini birlikte uygulayabilmekteyiz” dedi. Kemoterapi olarak adlandırılan tıbbi onkolojinin ilaç tedavilerinin tümünü kapsadığını ifade eden Uzm. Dr. Değirmencioğlu hastanede öncelikli olarak kanser tanısı konan hastaların evrelerini belirlediklerini, ardından da gerek damar yolu, gerekse ağız yoluyla hastanın evresine göre Sekabet ilaç tedavisini uyguladıklarını söyledi. Erken, lokal ileri ve metastetik olarak bilinen 3 evrenin dışında son dönem olarak tanımlanan iyileşme şansı bulunmayan hastalarla da ilgilendiklerini kaydeden Uzm. Dr. Değirmencioğlu, insanların son dönemlerini rahat geçirmeleri, yaşam kalitelerini sağlanmak adına iştah açıcılar ve ağrı kesicilerle desteklenmelerinin yanı sıra beslenmeleri gibi rahatlatıcı tedavileri de uyguladıklarını belirtti. Şu anda Manisa Devlet Hastanesi’nde 10 yataklı servisin yüzde 80’inin dolu olduğunu kaydeden Uzm. Dr. Değirmencioğlu, kanser hastalarının evrelerine göre 3-4 günlük yatarak yada ayaktan günübirlik tedavilerin uygulanmasına başladıklarını söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94