banner83

Manisa Tabip Odası Açıkladı; Manisa'da Durum Kötüye Gidiyor

Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Türkiye’de Covid-19 vaka sayısında artış gözlenmesi tedirgin etmeye başladı. Manisa Tabip Odası Başkanı Şahut Duran, normalleşme süreciyle birlikte birçok ilde olduğu Manisa’da da vaka sayılarının arttığını ve bu sayının bin 500’ü geçtiğini belirterek, “Eğer gerekli tedbirler artırılmazsa Manisa başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde vaka sayısın daha da artacağından endişe ediyoruz. Şuanda her gün kötüye gidiyor” diye konuştu."

Manisa Tabip Odası Açıkladı; Manisa'da Durum Kötüye Gidiyor
banner87

Pandemi döneminde, yeniden normalleşme adı altında birçok kısıtlamanın kaldırılması ve birçok iş yerinin yeniden faaliyete geçmesinin ardından, Türkiye'de vaka sayılarının yeniden artışa geçtiği gözlendi. Normalleşme sürecinde vaka sayılarında artış gözlenmesi tedirgin etmeye başladı.

“NORMALLEŞMEYE BİRDEN BİRE GEÇİLDİ”

Manisa Tabip Odası Başkanı Şahut Duran yaptığı açıklamada, Türkiye'nin bir anda normalleşme sürecine girmesinin ve insanlarda rahatlık oluşmasının Manisa dahil bir çok ilde vaka sayısının artışına neden olduğunu ifade etti. Şahut Duran yaptığı açıklamada, "Normalleşmeye kontrollü bir şekilde geçilmedi. Vaka sayıları binlerdeyken kontrolsüz bir şekilde normalleşme süreci uygulanmaya başladı. İnsanlar sıkılmıştı, bunalmıştı, doğrudur. Ama sanki hiçbir şey yokmuş şekilde, hastalık bitmiş gibi normalleşme sürecine geçilmesi anlamsızdı. Halkın bu kadar hızlı bir şekilde rahatlamaya geçmesi iyi olmadı" ifadelerini kullandı.

 “MANİSA'DA BİN 500'ÜN ÜZERİNDE VAKA VAR”

Normalleşme sürecinden sonra bir çok ilde olduğu gibi Manisa'da da vaka sayısının yükselmesine neden olduğunu ifade eden Manisa Tabip Odası Başkanı Şahut Duran, kentteki vaka sayısının özellikle son 10 günde 1500'ün üzerine çıktığını iddia etti. Duran yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

* “Manisa'da ciddi bir artış var. Her günde kötüye gidiyor. Edindiğimiz bilgilere göre ilimizde 1500'ün üzerinde vaka sayısı var. Bu son 10 gün içerisinde yaşanan bir artış.

* Turgutlu, Akhisar, Şehzadeler ve Yunusemre'de artışlar var. Pandemi hastanesi olan Merkez Efendi Devlet Hastanesi yoğun bakımlarıyla birlikte ful dolmuş durumda.

* Turgutlu Devlet Hastanesi'nde aralarında doktorlarında bulunduğu 25 sağlık çalışanında Covid-19 testinin pozitif çıktığın duyduk. Ancak bu hastane hala hizmet veriyor. Özellikle Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren fabrikalarında Covid-19 testleri pozitif çıkan işçiler var. Bunlar normalleşme sürecine girdiğimizde ortaya çıkan yeni vakalar.

* 10 gün sonra Manisa'da vaka sayısının daha da yükseleceğini düşünüyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 14:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mesut Duran
Mesut Duran - 2 yıl Önce

Maske takan yok zorunlu olduğu halde bazıları kol dirseğine takarak geziyor gerekli ceza uygulansın mesafe ye uyan yok katı kural gerekir anladıkları dil budur

Nevin İzmir
Nevin İzmir - 2 yıl Önce

Oyuncak değil.Cok ciddi bir durum.Olumcul.Hemde bir yudum nefes için cabalaya cabalaya ,zoraki ölüm.Goze almayınız.Yapacagimiz,mesafeyi koruyun.Kalabaliga girmeyin.Maske takın ve ellerinizi sık sık sabunların.Bir süre birbirinize gitmeyin.Yakin mesafede olmayın.İsinizi görüp evinize girin.Yazik değil mi bunca sağlık çalışanı perişan oldu.Hastalik kapma riski altinda,psikolojileri sıfırın altında.Biz çok duyarsız ve bencil bir toplum olduk.lutfen,kurllara uyun.Ailenizi ve sağlık çalışanlarını bir düşünün.

Mesut Duran
Mesut Duran - 2 yıl Önce

Maske takan yok zorunlu olduğu halde bazıları kol dirseğine takarak geziyor gerekli ceza uygulansın mesafe ye uyan yok katı kural gerekir anladıkları dil budur

Aysun
Aysun - 2 yıl Önce

Sali gunu beyaz filin onnde yururken polis memuru bir byani uyardi bayan takmasini syledi takti emekliler parkin orya dgru ilerlerken geri indrdi şaka gbi yazack cezayi o an o zmn grecek insanimiz anlamiyr polis memuru senn saglik acidan syluyr anlamiyor hlkimiz şaka gbi ya rabbimiz yar ve yardimcimiz olsun.

Ahmet canbaz
Ahmet canbaz - 2 yıl Önce

Allah yardımcımız olsun

Tuncay Erturk
Tuncay Erturk - 2 yıl Önce

Sehzadelerin Hatuniyenin guneyi yani spil e kadar maskeye hic uyulmuyor.Uyardigin zaman dayak yemedigimiz kaliyor.

Ayse cetin
Ayse cetin - 2 yıl Önce

Isi olanda, disarda olmayanda gereksiz bir kalabalik var gunasiri bari cikin be insanlar biz, haftada bir zaruri cikiyoruz alidveris icin zaten hava, sicak ne isiniz var disarda ne olur k cikmasaniz. Calisanlara soeum yok. Allah askina emniyet gorevlileri dogu caddesi uzerindeki tutku ic giyime bir el atsinlar. Ceza yazsinlar o kadat kalabalik ki icerisi gecerken sasirdim kaldim. Sahipleti de coj duyarsie ve maske olayi zaten sifir duzeyde sodyzl mesafe hic yok nerdese insanlar yanak yanaga lutfen denetimleri biraz daha sıklaştırın...

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94