banner83

MANİSA'DA BİR İLK!

Manisa’da yaşayan 62 yaşında emekli astsubay İsmail Özdemir’in böbreğinde tespit edilen 8 cm çapındaki kist Manisa’da ilk Celal Bayar Üniversitesi’nde uygulanan laparoskopik(kapalı) yolla herhangi bir kesi ve dikiş olmadan başarıyla yapıldı. Sağlığına kavuşan Özdemir’in bugün taburcu edileceği belirtildi.

MANİSA'DA BİR İLK!
banner87
 Manisa’da ilk kapalı böbrek ameliyatı Celal Bayar Üniversite Hastanesi’nde gerçekleştirildi. Sol yan ağrısı şikayeti ile hastaneye gelen 62 yaşındaki 4 çocuk sahibi emekli astsubay İsmail Özdemir’in yapılan tetkikler sonucu böbreğinde 8 cm boyutunda kist tespit edildi. Daha önce laparoskopik yöntemle çeşitli ameliyatların yapıldığı Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi’nde Üroloji Bölümü Prof. Dr. Bilal Gümüş hastanın laparoskopik yöntemle ameliyat edilmesine karar verdi.  Prof. Dr. Bilal Gümüş, Yard. Doç Dr. Mehmet Yüksel ve asistanlar Erdem Özbek, Mehmet Uyanık ve Serkan Borazan’dan oluşan ameliyat ekibi Özdemir’in böbreğindeki kisti bu yöntemle temizledi.  Laparoskopik yöntemle hastada herhangi bir kesi izi, Betkanyon açık yara bulunmadığı belirten Bilal Gümüş; “5-10 ve 12 milimetre çapındaki 3 adet tüp yolu ile böbreğine ulaşılarak kist boşaltıldı ve kist duvarı çıkartıldı. Ameliyat içerisinde herhangi bir komplikasyon meydana gelmedi” diye konuştu.

Bugün taburcu

Üroloji Bölümü Prof. Dr. Bilal Gümüş, hastanın ameliyatın ardından ikinci gün taburcu edileceğini ve hastanın normal hayatına sağlıklı bir şekilde devam edebileceğini ifade etti.

Laparoskopik yöntemle kısa sürede ağrılarından kurtulup eski sağlığına kavuşan İsmail Özdemir ise uygulanan yöntemden son derece memnun. Ameliyatın ardından herhangi bir kesi, yara ağrısı yaşamadığını ifade eden Özdemir; “Şu an kendimi çok iyi hissediyorum. Ağrılarımdan bu yöntemle rahat bir şekilde kurtuldum. Ameliyatı gerçekleştiren doktorlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94