banner83

MİNİ HASTANE TAMAMLANDI

Muradiye Belediyesi ve hayırseverler iş birliği ile Muradiye de yapımına başlanan Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan poliklinik binası tamamlandı, Belediye Başkanı Erdinç Yavaşlı binanın elektrik sorununu çözdüklerini, Sağlık Müdürlüğünün tıbbi cihazları yerleştirmesinin ardından Temmuz ayında hizmete sokmayı planladıklarını söyledi.

MİNİ HASTANE TAMAMLANDI
banner87
Muradiye Beldesinin “Mini Hastane”si tamamlandı. Belediye ve hayırseverler işbirliği ile beldeye yapılmakta olan Poliklinik inşaatı tamamlandı, Muradiye’nin çok önemli bir sorununu çözdüklerini belirten Belediye başkanı Erdinç Yavaşlı “Sağlık Müdürlüğün tıbbi cihazlarını getirmesini ve mini hastanemizin bir an önce hizmete açılmasını istiyoruz” dedi.

 Beldenin ilk 7 katlı binası olacak

Belediye Başkanı Yavaşlı “Beldede yapılmakta olan hastane bölgeye hitap edecek. Hastane polikliniğinin yanı sıra, binada Kültür Eğitim Merkezi bulunacak, 7 katlı olarak yapılmakta olan binanın temeli 700 metrekare. Temeline 70 ton demir harcandı, binanın zemin dahil üç katı hastane poliklinikleri olacak. Üst katları kültür ve eğitim için ayrıldı. Binanın hastane bölümü hayırseverlerin bağışları ve Belediye iş birliği ile bitirildi. İl Sağlık Müdürlüğü, Devlet Hastanesine teslim edecek. Sağlık Müdürlüğü iç donanımlarını ve tıbbı cihazlarını koyduktan sonra hizmete açılacak. Polikliniğin hizmete girmesiyle Manisa’da ki hastanelerin yükü büyük ölçüde azalacak Yuntdağı’ndaki köylerin sağlık hizmeti de buradan sağlanacak." dedi.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail Südütemiz
İsmail Südütemiz - 2 yıl Önce

erdinç yavaşlı için darısı büyükşehire olsun diyelim

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94