banner83

MİNİKLERE DİŞ FIRÇALAMA EĞİTİMİ

Manisa Belediyesi Çocuk Kültür Sanat Merkezi öğrencilerine, ağız ve diş sağlığı eğitimi verilmeye başlandı. Diş doktoru tarafından verilen eğitimlerde, keyifli dakikalar geçiren minikler, nasıl ve hangi sıklıkla diş fırçalanması gerektiğini uygulamalı olarak öğrendi.

MİNİKLERE DİŞ FIRÇALAMA EĞİTİMİ
banner87
 Öğrencilerine temel eğitim vermesinin yanı sıra onların sağlığı konusunda da çalışmalar yürüten Manisa Belediyesi Çocuk Kültür Sanat Merkezleri, bu kapsamda minik öğrenciler için ağız ve diş sağlığı eğitimi vermeye başladı. İlk eğitim Laleli Çocuk Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Eğitime Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Kültür Müdürü Yonca Ekmekçi, Laleli Çocuk Kültür Sanat Merkezi Sorumlusu Serap Gücüyen ile merkezde eğitim gören çocuklar katıldı. Dr. İrem Seyhan Uyaran’ın ağız ve diş sağlığına yönelik konuşmasını dikkatle dinleyen minik öğrencilere anneleri de eşlik ederek, çocuklarını yalnız bırakmadı. Eğitimde, diş fırçalama teknikleri, hangi sıklıkla diş fırçalanması gerektiği, hangi yiyeceklerin diş çürümesine yol açabileceği konusunda bilgiler verildi.

‘Amacımız sağlıklı bir nesil yetiştirmek’

Laleli Çocuk Kültür Sanat Merkezi’ni ziyaret ederek minik öğrencilerin eğitimine katılan Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, amaçlarının daha sağlıklı bir nesil yetiştirmek olduğunu belirtti. Ustamehmetoğlu, eğitimlere yönelik şöyle konuştu, “Bilindiği üzere bu merkezlerimizde çocuklarımızı ilköğretime hazırlıyoruz. Verdiğimiz eğitimlerin yanı sıra onların kendi vücut sağlığının farkına varmaları için çeşitli eğitimler veriyoruz. Bunlardan biri de ağız ve diş sağlığı eğitimidir. Doktorumuz İrem Seyhan Uyar, minik öğrencilerimize ağız ve dişlerin nasıl temizlenmesi gerektiği, hangi sıklıkla diş fırçalanması gerektiğini, dişlere zarar veren yiyeceklerin neler olduğu gibi küçük yaşta öğrenilmesi gereken önemli bilgileri veriyor. Ayrıca çocuklara diş doktorunu tanıtıyoruz. Çocuklardaki genel kanı olan diş hekimi korkusunu yenmelerine yardımcı oluyoruz. Biz bu eğitimlerimizin faydalı olacağı kanaatindeyiz. Eğitimlere annelerin de katılması ayrıca bizleri sevindiren bir gelişme oldu. Çünkü çocuklarımız öğrendiği bilgileri anneleri kontrolünde evde uygulayacaklar” Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu ağız ve diş sağlığı eğitiminin Merkez, Nurlupınar ve Dış Mahalle’de bulunan Çocuk Kültür Sanat Merkezi öğrencilerine de verileceğini, ayrıca çocuklara diş fırçası ve diş macunu hediye edileceğini belirtti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94