banner83

Türek ailesinden üniversite hastanesine destek

CBÜ Acil Servis Hizmet Binası ve çevre düzenlemesi, Dr. İbrahim Türek ve eşi Sevim Türek'in bağışı ile Manisa halkının hizmetine sunulacak.

Türek ailesinden üniversite hastanesine destek
banner87
 Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi’nde uzunca bir süredir eksik bulunan hasta ve yakınları için bekleme salonu, kafeterya ve tuvalet inşası için gereken kaynak Dr. İbrahim Türek tarafından karşılanacak. Bunların yanı sıra bu protokol çerçevesinde, sanayi şehri olan Manisa'da eksikliği bulunan endüstriyel ve kimyasal madde maruziyeti durumunda gerekli olacak olan detoksifikasyon odası ve Acil Servis önü düzenlemesi için de anlaşmaya varıldı. Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli'nin makam odasında düzenlenen protokol töreninde, hayırsever Dr. İbrahim Türek adına işadamı Erdoğan Türek, CBÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Var, Başhekim Yardımcısı ve Acil Servis Sorumlusu Doç. Dr. İsmet Topçu hazır bulundu.

Törende konuşan Erdoğan Türek, "Ağabeyim Dr. İbrahim Türek, Celal Bayar Üniversitesi’ne ve özellikle de Hastane Acil Servisi’ne katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duymaktadır. Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli çok sevdiğimiz bir evladımızdır. Kendisinin başarılarıyla gurur duymaktayız. Celal Bayar Üniversitesi’ne desteğimiz sürecektir. Bu yardımlarımızın örnek teşkil etmesini diliyoruz. Halkımıza hayırlı olsun" dedi.

Bu eksikliklerin giderilmesiyle, verilmekte olan acil servis hizmet kalitesinin daha da artacağını belirten Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, "Üniversitemize ve Manisamıza yakışır bir acil servis hizmeti verilmesine yaptıkları katkılar nedeniyle değerli işadamımız Erdoğan Türek'in şahsında Dr. İbrahim Türek'e teşekkür ediyoruz. Acil Servisimiz bu eksikliklerin giderilmesiyle en üst seviye olan 3. seviye kademesine yükselecektir. Bundan büyük kıvanç duymaktayız. Bugün Sayın Türek ailesi ile yaptığımız bu işbirliğini, Manisalı hayırseverlerimizle kucaklaşmamızın başlangıcı olması nedeniyle çok önemsiyorum. Hastanemiz her gün daha da büyümekte ve gelişmektedir. Üniversitemiz bölgesinde lider ve örnek bir üniversite olma yolundadır. Bu kapsamda yapılacak her türlü yardım ve katkıya yönetim olarak kolaylık sağlayacağız. Hayırseverlerimizi yakın zamanda başlanacak olan Kardiyoloji-Kalp-Damar Merkezimiz inşasında da yanımızda görmek istiyoruz. Yeniden inşa edilen acil servise “Dr. İbrahim Türek - Sevim Türek Acil Servisi” ismini vereceğiz. Tüm emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94