banner83

Turgutlu’ya üçüncü 112

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası ilçeye 112 acil istasyonu kuruyor. Turgutlu’daki üçüncü 112 acil istasyonunun protokolü Vali Halil İbrahim Daşöz’ün makamında imzalandı.

Turgutlu’ya üçüncü 112
banner87
 Vali Halil İbrahim Daşöz’ün makamında imzalanan protokol törenine, Vali Halil İbrahim Daşöz, Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, İl Sağlık Müdürü Dr. Ziya Tay ve Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mesut Altan hazır bulundu. İmza töreninde konuşan Vali Halil İbrahim Daşöz, “Turgutlumuz adına çok güzel bir protokol imzaladık. Turgutlu’da 2 tane 112 acil istasyonu var ve imzalanan protokolle üçüncüsü olacak. Ticaret ve Sanayi Odamız bize büyük bir destek verdi. Kendi hizmet binalarının altındaki uygun bir yeri garaj bölümü ile birlikte bize tahsis ettiler. Böylece bir eksiklik giderilmiş olacak. Sağlık hizmeti insanın yaşam kalitesiyle doğrudan ilişkilidir. Geleceğe yönelik umutlarıyla ve güvenlik duygusuyla doğrudan ilişkili hizmetlerdir.” dedi.”

3 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun ilçe için gerekli olduğunu söyleyen Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü “Bu protokol, ilçemizin hem doğusu, hem güneyinde kalan mahallelerine ambulansların çok çabuk ulaşması ve Ahmetli-Salihli istikametindeki karayolundaki müdahalelerde zaman tasarrufu sağlayacağı için çok önemli.”dedi. 

Turgutlu ilçesindeki 2 istasyonun yeterli olmadığını ve 3. istasyonun gerekli olduğunu vurgulayan İl Sağlık Müdürü Dr. Ziya Tay ”Kaymakam beyin öncülüğünde Ticaret ve Sanayi Odamız bize binayı herşeyi hazır şekilde teslim edecek ve böylece Turgutlu’da 3. acil istasyonumuz açılmış olacak. Manisa genelinde ise 39. istasyonumuza kavuşmuş olacağız. Şu an itibarı ile 35 bin kişiye 1 acil yardım istasyonu oranına ulaştık. Bu protokolle bu rakkam 34 bin’e düşecek. Bu rakkam avrupa ortalamalarından bile iyi.”dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94