banner83

VÜCUDU TAŞ ÜRETTİ; REKORTMEN OLDU

Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nde ameliyata alınan 82 yaşındaki Mehmet Ali Gündoğdu’nun safra kesesinden 70 gr ağırlında yaklaşık 120 bin taş çıkartıldı. Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Murad Önal, daha önce hiçbir insanın safrakesesinden bu kadar taş çıkmadığını söyledi.

VÜCUDU TAŞ ÜRETTİ; REKORTMEN OLDU
banner87
 Safrakesesindeki aşırı şişme ve ağrı nedeniyle Turgutlu Devlet Hastanesi’ne giden Mehmet Ali Gündoğdu, buradan Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. 82 yaşındaki Gündoğdu, Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Murad Önal ve ekibi tarafından acil olarak ameliyata alındı. İki saat süren başarılı bir operasyonla Gündoğdu’nun safra kesesinden 1 ila 3 mm büyüklüğünde, 70 gram ağırlığında 120 bin civarında taş çıkartıldı. Gündoğdu’nun hastaneye geldiğinde safra kesesinin patlamak üzere olduğunu belirten Dr. Murad Önal, başarılı bir ameliyatla Gündoğdu’nun sağlığına kavuştuğunu söyledi.

Vücudu taş üretti rekortmen oldu

Gündoğdu’nun aşırı taştan dolayı safra kesesinde iltihaplanma meydana geldiğini ve bu yüzden ağrı çektiğini dile getiren Önal, “ Gündoğdu’nun safra kesesinde biriken taşlar safrakesesi yolunu tıkamış. Bu taşları yıllar içinde kendi vücudu üretmiş. Bildiğimiz kadarıyla hiçbir insanının safrakesesinden bu kadar taş çıkmadı. Ez fazla çıkan taş sayısının 8 bin 422 tane olduğunu biliyoruz. Hastanın safra kesesi’ndeki taşlar o kadar fazlaydı ki, portakal büyüklüğündeki safra kesesi kavun büyüklüğüne gelmişti. Ancak hastamız ameliyattan sonra sağlığına kavuştu. Ameliyat olmasaydı ölümcül bir rahatsızlıktı” dedi.

“Doktorlar hayatımı kurtardı”

Safra kesesi’nden 120 bin taş çıktığını duyunca çok şaşırdığını belirten Mehmet Ali Gündoğdu ise, ameliyatı gerçekleştiren doktorlarına teşekkür ederek, kendisini büyük bir rahatsızlıktan kurtardıklarını söyledi. Sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu belirten Gündoğdu, “Doktorlar hayatımı kurtardı ve sağlığım kavuştum. Hepsinden Allah razı olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94