ŞİMDİ BİRLİK OLMA ZAMANI

36 şehidimiz arkasından içimiz yandı. Lakin tüm dünya bilmeli ki, ülkemiz için hepimiz şehit olmaya hazırız. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Biz millet olarak vatan için canımızı vermekten çekinmeyiz. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.

İdlib, bizim için önemli... Biz buralarda tutunamazsak sırayı ülkemize getirmek istiyorlar. Suriye'deki iç karışıklığın Türkiye'ye sıçramaması için mücadele önemli. Belki rejim içimizi yaktı lakin Silahlı Kuvvetlerimiz rejim hedeflerini yerle yeksan etti. Binlerce rejim askeri askerlerimizce etkisiz hale getirildi. Türkiye güçlü, kararlı...

Bu meselede en önemli ders şu olmalı; yerli ve milli olarak silah mühimmat üretimi desteklenmeli, ülkemiz daha da güçlendirilmeli. Özellikle patriot ya da S-400 gibi hava savunma sistemlerini kendimiz yapmalıyız. Bağımlılıktan kurtulma adına gayret ve çabadan vazgeçilmemelidir. Ya güçlü olacağız, coğrafyamızda söz sahibi olmak adına ya da büyük acılar yaşarız.

Şimdi birlik olma zamanıdır. Ne olursa olsun dayanışma elzemdir. Millet bir olmalı, diri olmalı, iri olmalı, hep birlikte Türkiye olmalıdır. Ancak ülke düşmanına böyle kan kusturulur.

Türkiye Cumhuriyeti payidar olacaktır!...

Kalın Sağlıcakla...

YORUM EKLE

banner95

banner94