banner83

SİYASET

Bülent Arınç: Doğruları savunmaya kararlıyım
Bülent Arınç: Doğruları savunmaya kararlıyım

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi iken, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala'nın tutukluluğunu eleştirdiği için tartışmalara neden olan ardından üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç, yeni bir açıklama yayımladı.

Türkiye’nin sorunlarına DEVA olacağız
Türkiye’nin sorunlarına DEVA olacağız

DEVA Partisi Manisa İl Başkanı Prof. Dr. Süreyya Sakınç, Türkiye’nin ve Manisa’nın sorunlarına deva olacaklarını belirterek, gazetemiz Denge’ye özel açıklamalarda bulundu. Tüm sorularımıza samimi ve içtenlikle yanıt veren Sakınç, genelden yerele birçok konu hakkında dobra dobra konuştu.

AK PARTİ’Lİ AYDOĞAN İSTİFA İDDİALARINI YALANLADI
AK PARTİ’Lİ AYDOĞAN İSTİFA İDDİALARINI YALANLADI

AK Parti Yunusemre İlçe Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Ahmet Aydoğan, AK Parti’den 55 kişinin istifa ederek İYİ Parti’ye geçtiği iddialarıyla ilgili “Partimizden istifa edilmesi bir kenara dursun son bir ay içerisinde Yunusemre İlçe Başkanlığımıza başvurarak üye olmak isteyen ve üyelikleri gerçekleştirilen 200’ün üzerinde gönüldaşımız vardır” dedi.      AK Parti Yunusemre İlçe Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Ahmet Aydoğan, geçtiğimiz günlerde bazı haber sitelerinde yer alan 55 kişinin AK Parti’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçtiği iddialarıyla ilgili olarak açıklama yaptı. Yayınlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Aydoğan, “Geçtiğimiz günlerde bazı haber sitelerinde kaynağı nereden geldiği belli olmayan ve 55 kişinin partimizden istifa edip İYİ Parti'ye geçtiği iddiasıyla hayal ürünü olan bir haber yayınlanmıştır. Bu haber baştan aşağıya yalandır. Bu gibi haberlerin daha önceki dönemlerde de yapıldığını biliyor fakat dünyada ve ülkemizde Covid-19 diye bilinen pandemi sürecinden geçtiğimiz dönemlerde bu partinin bizleri çekmek istediği siyasi çukura düşmemek adına cevap verilmemiştir. Fakat bu tip mesnetsiz haberlerin arkası kesilmeyeceğini düşünerek cevap verme zaruriyeti doğmuştur. Söz konusu haberdeki kişilerin partimize üyelikleri olmadığı ve bu toplantıyı organize ettiği söylenen, plaket verilen şahıs Yunusemre ilçe sınırlarımızda ikamet etmediği gibi ne şimdi ne de geçmiş dönemlerde partimize üyeliği bulunmamaktadır. Ayrıca tarafımıza gelen bilgiler ışığında söz konusu toplantıdaki kişilerin büyük bir kısmının İyi Parti yöneticisi olduğu söylenmektedir. Kaldı ki partimizden istifa edilmesi bir kenara dursun son bir ay içerisinde Yunusemre İlçe Başkanlığımıza başvurarak üye olmak isteyen ve üyelikleri gerçekleştirilen 200’ün üzerinde gönüldaşımız vardır. Bu haberde yaratılmak istenen algınında amaçlarının da farkındayız” dedi.   


banner95

banner94