SİYASET Haberleri

TBMM FETÖCÜ’LERİ ÜSTÜN HİZMETLE ÖDÜLLENDİRMİŞ
29 Kasım 2016, 13:15 0
TBMM FETÖCÜ’LERİ ÜSTÜN HİZMETLE ÖDÜLLENDİRMİŞ
CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, TBMM'nin, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin sorumlusu FETÖ terör örgütü ile bağlantılı bulunan kişi ve kurumlara yıllarca "TBMM Üstün Hizmet Ödülü" verdiğini ortaya çıkardı. Mazlum Nurlu TBMM’ye sunduğu gerekçeli Kanun Teklifi ile TBMM tarafından verilen ödüllerin, geri alınıp alınmayacağını sordu.
“ ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ REFERANDUMU %55-58  İLE GEÇER”
28 Kasım 2016, 08:46 0
“ ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ REFERANDUMU %55-58 İLE GEÇER”
AK Parti Manisa Milletvekili ve 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanvekili Selçuk Özdağ, Türkiye’nin Başkanlık sistemi ile tanışması gerektiğine vurgu yaparak, “Anayasa değişikliğinin meclisten 340 ile 345 arası bir oy ile, referandumun da %55 ile %58 arası oy oranıyla geçeceğini tahmin ediyorum” diye konuştu.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E SÖZÜMÜZ VAR
24 Kasım 2016, 14:52 0
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E SÖZÜMÜZ VAR
CHP Lideri Kılıçdaroğlu; “İzmir’i alıyoruz da, neden Manisa’yı almıyoruz? Belki bizde bir eksiklik var. Bakın! Türkiye’nin bu gün içinde bulunduğu şartlar sıradan değil. Son derece ağır şartlar var. Ekonomi bozulmuş vaziyette, çiftçi perişan vaziyette, esnaf perişan vaziyette. Çocuklar okula gidiyor ama doğru dürüst okul yok, doğru dürüst öğretmen yok. Miting yapalım diyoruz. Doğru! Ama kendi mitingimize yalnız biz gidiyoruz. Oturup konuşuyoruz, sloganlar atıyoruz ama önemli olan, geçmişte CHP’ye gönül koyan veya CHP’nin projelerini çok iyi bilmeyen kitleleri ve kadınları ikna etmektir. Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var. Eğer bir ülkenin mutlu olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, kadına bakacaksınız. Kadının yüzü gülüyorsa, bilin ki O ülkede huzur vardır.” Öte yandan, Türkiye’de hayatın her noktasında aksamalar olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, ülkenin kurtuluş reçetesini ‘kadınlar’ olarak belirledi.
BİZ TECAVÜZCÜLERİ AFFETMİYORUZ!
20 Kasım 2016, 20:27 0
BİZ TECAVÜZCÜLERİ AFFETMİYORUZ!
AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, “Bir kız çocuğu babası aynı zamanda bir hukukçu olarak, inanarak ve bildiğim hukuk bilgilerin süzgecinden geçirerek size söylüyorum; biz şiddeti, istismarı, cebri, tehdidi uygulayıp ırza geçenleri asla ve kat’a affetmiyoruz.”dedi.  
'CİNSEL İSTİSMAR' YASA TEKLİFİNE KARŞI
20 Kasım 2016, 19:48 0
'CİNSEL İSTİSMAR' YASA TEKLİFİNE KARŞI
Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Gençlik Kolları, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin meclise sunduğu, cinsel istismar suçunda mağdur ile failin evlenmesi halinde hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin önergeye karşı çıkmak için imza kampanyası başlattı.
ÖZEL’DEN ‘PURÇU’ YANITI
19 Kasım 2016, 16:42 3
ÖZEL’DEN ‘PURÇU’ YANITI
‘Bu önergeyi, bu gece yarısı geçiremezsem, Salı’ya hiç geçiremem. Çünkü, büyük bir tepki oluşur, Türkiye üstüme çullanır.”
Hasan Ergene, “Cengiz Ergün ile görüşemiyoruz”
13 Kasım 2016, 17:44 0
Hasan Ergene, “Cengiz Ergün ile görüşemiyoruz”
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene Nurgül Yılmaz’ın hazırlayıp Sunduğu Mercek Altı Programının konuğu oldu. 2 saat süren programda Hasan Ergene hem ilçeye yapılan yatırımları ve hizmetleri, hem de yeni projeleri kamuoyuna anlattı. Hasan Ergene program sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile bizzat kendi makamında görüşemediğini, randevu taleplerine cevap verilmediğini ifade etti.
MHP MANİSA'YA 8 ATAMA
08 Kasım 2016, 07:14 0
MHP MANİSA'YA 8 ATAMA
Milliyetçi Hareket Partisi'nde İlçe başkanları ataması gerçekleşti. Yunusemre İlçe Başkanı Buğra Çelikkanat olurken Şehzadeler'e ise Şener Özten atandı.
TÜRKİYE'DE YAŞANANLARI AB BAKANI ÖMER ÇELİK'TEN ÖĞRENECEKLER
06 Kasım 2016, 10:10 0
TÜRKİYE'DE YAŞANANLARI AB BAKANI ÖMER ÇELİK'TEN ÖĞRENECEKLER
Ankara'daki AB Büyükelçilerini 7 Kasım 2016 pazartesi günü toplantıya çağırdı.
HDP'NİN YENİ YOL HARİTASI
06 Kasım 2016, 09:52 1
HDP'NİN YENİ YOL HARİTASI
HDP'den yapılan açıklamada, "Yasama organındaki çalışmalarımızı durdurmaya karar verdik" denildi.