SİYASET Haberleri

TBMM’DE POSTA REKORU LİSTESİ AÇIKLANDI REKOR MANİSA’DA
12 Temmuz 2019, 16:32 1
TBMM’DE POSTA REKORU LİSTESİ AÇIKLANDI REKOR MANİSA’DA
Milletvekillerinin posta giderlerine ait Mayıs ayı faturası ile ilgili hazırlanan raporda Manisa’dan 3 milletvekili yer aldı. Sadece 3 vekilin Mayıs ayındaki posta giderleri 60 bin TL'ye yaklaştı.
SENDİKA BAŞKANI KILIÇ KAYA'DAN  ÖZÜR DİLEDİ!
11 Temmuz 2019, 17:13 0
SENDİKA BAŞKANI KILIÇ KAYA'DAN ÖZÜR DİLEDİ!
Bem-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Faruk Karaca, "Art niyetli kişi veya kişiler tarafından şehrimize ve sendikamıza katkıları anlaşılamadan yaşanan her türlü olumsuz tezvirat, hakaret ve dedikodular yüzünden kendisinden şahsım ve sendikam adına özür diliyorum. Hakkını helal et Kılıç kardeşim."diyerek Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya'dan özür diledi.
 İYİ Partili meclis üyesi istifa edip AK Parti'ye geçti 
08 Temmuz 2019, 14:58 1
 İYİ Partili meclis üyesi istifa edip AK Parti'ye geçti 
- Manisa'nın Selendi ilçesinde 31 Mart Yerel Seçimleri'nde İYİ Parti'den Manisa Büyükşehir Belediye Meclis üyesi seçilen Asım Daban, partisinden istifa ederek AK Parti'ye geçti.
BİNALİ YILDIRIM İMAMOĞLU'NU TEBRİK ETTİ
23 Haziran 2019, 19:59 0
BİNALİ YILDIRIM İMAMOĞLU'NU TEBRİK ETTİ
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, açıklamalarda bulundu. "Şu an itibariyle seçimleri rakibim Ekrem İmamoğlu önde götürmektedir. Kendisini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum." diyen Yıldırım, "Bundan sonra Ekrem İmamoğlu arkadaşımıza İstanbul’a güzel hizmetler yapmasını da temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.  
AK PARTiLi MERSiNLi’DEN SERT MESAJLAR
21 Haziran 2019, 12:55 0
AK PARTiLi MERSiNLi’DEN SERT MESAJLAR
AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, parti içerisinde dedikodu üreten, parti içi çekişmelere neden olan ve toplumun tepkisini alan kişileri tek tek tespit ederek gereğini yaptıklarını söyledi. Mersinli; "Kimse milletin iradesinden üstün değildir. Bu hem siyasi hem de bürokrasi için geçerlidir. Millete tepeden bakan, kibirle yaşayan, kula hakkı yiyen, yetimin hakkına göz diken, kibrinden yanına yaklaşılmayanlar kendilerine çeki düzen versinler yoksa biz gerekli çeki düzeni veririz.” ifadelerini kullandı.
MHP’Lİ AKÇAY AYNI KADROYLA TEKRAR SEÇİME ÇIKACAK YSK’Yİ ELEŞTİRDİ
04 Haziran 2019, 15:42 0
MHP’Lİ AKÇAY AYNI KADROYLA TEKRAR SEÇİME ÇIKACAK YSK’Yİ ELEŞTİRDİ
Manisalıların ve İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili Erkan Akçay, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yüksek Seçim Kurulu’nun haklarında soruşturma açılan seçim kurulu başkanları ve il seçim müdürlerini yeniden atamasını doğru bulmadığını ifade edenMHP’li Akçay, “Doğrusu Yüksek Seçim Kurulu başkanı olmak üzere bu konuda topyekün yanlış bir karar almıştır. Bununda bir izahı yoktur. Ancak neticede yapacak bir şey de yok. Biz MHP ve AK Parti olarak, İstanbullular olarak oy vermeye sahip çıkacaktır. Bir oyun dahi zayi olmaması için her türlü gayreti göstereceğiz” şeklinde değerlendirdi
İYİ PARTİ'DE İSTİFA!
31 Mayıs 2019, 12:45 0
İYİ PARTİ'DE İSTİFA!
Manisa’da İYİ Parti Salihli Belediye Meclis Üyesi Reşide Sağlam, partisinden istifa etti.
ALİ UÇAK, MHP İLÇE BAŞKANI OLDU  
23 Mayıs 2019, 11:41 0
ALİ UÇAK, MHP İLÇE BAŞKANI OLDU  
Geçtiğimiz ay MHP Alaşehir İlçe Başkanı Ali Apan'ın ölüm haberi MHP'de üzüntüyle karşılanmıştı. Apan'ın vefatının ardından MHP Alaşehir İlçe Başkanlığı'na yeni isim getirildi. Alaşehir'de önceki dönem belediye başkanlığı görevini yürüten Ali Uçak'ın MHP Alaşehir İlçe Başkanı olması kararlaştırıldı. MHP Alaşehir İlçe Başkanı Ali Uçak, MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran'ı makamında ziyaret etti.
ARINÇ'TAN İSTANBUL VURGUSU
12 Mayıs 2019, 12:38 0
ARINÇ'TAN İSTANBUL VURGUSU
Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ile ilgili yaptığı açıklamada; “Böylesine 3-5 oy kaybıyla kaybedilmiş İstanbul’u, bu kez en az 3-5 puan farkıyla kazanacak noktaya gelmeliyiz. Bu da hepimize ders olmalı. İstanbul seçimleri bir prototip olarak önümüze geliyor, burada başarılı olmazsak işin sonu kötü, başarılı olursak işin sonu güzel. Ona göre çalışmalıyız.”diye konuştu.
“AK PARTİ BUNU YAPTIĞINA PİŞMAN OLACAK” DEDİ
09 Mayıs 2019, 17:35 0
“AK PARTİ BUNU YAPTIĞINA PİŞMAN OLACAK” DEDİ
İstanbul’da YSK’nın Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine yönelik kararı, CHP Manisa il örgütünün tepkisini çekti. CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, “AK Parti, 7 Haziran ile 1 Kasım’ın hayalini kuruyor ama o ortamla bu ortam çok farklı.  Son can havliyle ‘acaba bunu başarabilir miyiz’ diyor. Ama bunu yaptığına pişman olacak. AK Parti’nin sonu daha da hızlanmış olacak.”