SİYASET Haberleri

GENÇ MİLLETVEKİLİ BAYBATUR SEÇİLME YAŞINI DEĞERLENDİRDİ
14 Aralık 2016, 14:36 0
GENÇ MİLLETVEKİLİ BAYBATUR SEÇİLME YAŞINI DEĞERLENDİRDİ
Gençlerin parlamentoda siyaset yapabilmesinin önünü açan düzenlemeyi de içeren anayasa değişiklik teklifi bütçe görüşmelerinin ardından meclis genel kurulunda görüşülmeye başlanacak.
CHP TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK SIRALANDI TEPKİLERİN ARDI ARKASI KESİLMEDİ
13 Aralık 2016, 21:14 0
CHP TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK SIRALANDI TEPKİLERİN ARDI ARKASI KESİLMEDİ
AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal'ın geçtiğimiz gün köşe yazısında, CHP'yi terör örgütleri arasında yazmasının ardından tepkiler çığ gibi büyüyor. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in bu duruma tepki göstermesi üzerine, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik de bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.
'DİPLOMASIZIN KORUYUCU MELEKLERİ!’
13 Aralık 2016, 09:01 0
'DİPLOMASIZIN KORUYUCU MELEKLERİ!’
Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomasını sorduğu ve bunun üzerine Meclis Başkanlığının, soru önergelerinin İçtüzüğe aykırı olduğunu belirterek, Bakanlıklara ulaşmadan duruma müdahale ettiği iddia edildi. CHP’li Biçer yaptığı açıklamada; “Erdoğan’ın diplomasını soruyoruz. Koruyucu melekleri var Cumhurbaşkanının. Diplomasızın koruyucu melekleri. Söz konusu Cumhurbaşkanı Erdoğan olunca kanun da, usul de, şekil de değişebiliyor.” dedi.
‘ERDOĞAN 10 GÜN KONUŞMASA DOLAR DÜŞER’
07 Aralık 2016, 11:34 1
‘ERDOĞAN 10 GÜN KONUŞMASA DOLAR DÜŞER’
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Manisa’da yaptığı açıklamalarda “Ekonomideki sıkıntılar OHAL baskısıyla gizlenmeye çalışılıyor. Dikkat edin Erdoğan ve AKP’li yöneticiler konuştukça dolar yükseliyor. Düşünün AKP ve MHP’nin başkanlık için anlaştık dedikleri gün döviz yükseliyor. Erdoğan ve AKP’li yöneticiler 10 gün konuşmasalar iddia ediyorum hem dolar hem de ülkedeki tansiyon düşer.” dedi.
“ARACI ECEVİT” LAFINI KULLANMADIM!
07 Aralık 2016, 09:31 0
“ARACI ECEVİT” LAFINI KULLANMADIM!
AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkan vekili Selçuk Özdağ, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Papa ile Fethullah Gülen’in görüşmesine aracılık eden kişinin eski Başbakan merhum Bülent Ecevit olduğuna dair bir ifade kullanmadığını kaydetti. Özdağ, konuyla ilgili tüm bilgi ve dosyanın Vatikan’a gönderildiğini Vatikan’dan cevap gelmeden isim spekülasyonlarına inanılmaması gerektiğini ifade etti.
DEMİRCİ'YE İSTİKLAL MADALYASI VERİLSİN TEKLİFİ
04 Aralık 2016, 11:43 0
DEMİRCİ'YE İSTİKLAL MADALYASI VERİLSİN TEKLİFİ
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Demirci ilçesine Kurtuluş Savaşı'nda gösterilen mücadele ve kahramanlık nedeniyle "İstiklal Madalyası" verilmesi için AK Parti, CHP ve MHP'li il milletvekilleriyle birlikte kanun teklifi verdiklerini belirtti.
DUYDUĞUNUZDA YER YERİNDEN OYNAYACAK!
02 Aralık 2016, 06:47 0
DUYDUĞUNUZDA YER YERİNDEN OYNAYACAK!
Darbe Araştırma Komisyonu Başkanvekili AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, gündeme bomba gibi düşen çarpıcı iddialarda bulundu. Özdağ; "Fetullah Gülen ve Papa görüşmesine aracılık edeni duyduğunuzda yer yerinden oynayacak" dedi.
AKÇAY'DAN ÖZEL'E SERT ELEŞTİRİ
01 Aralık 2016, 12:13 0
AKÇAY'DAN ÖZEL'E SERT ELEŞTİRİ
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye dair yaptığı açıklamalarına çok sert tepki gösterdi. MHP’li Akçay Özgür Özel’in “HDP’nin badiliğine” soyunduğunu ifade etti.
YUNUSEMRE KAYMAKAMI BELLİ OLDU
01 Aralık 2016, 09:24 0
YUNUSEMRE KAYMAKAMI BELLİ OLDU
Manisa'da geçtiğimiz günlerde FETÖ operasyonları kapsamında açığa alınan Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal'ın yerine bugün yeni atama yapıldı.
CHP'Lİ BİÇER;‘ÇOCUKLARIMIZIN KATİLİSİNİZ!’
30 Kasım 2016, 17:36 0
CHP'Lİ BİÇER;‘ÇOCUKLARIMIZIN KATİLİSİNİZ!’
CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, Adana’nın Aladağ ilçesinde bir kız yurdunda çıkan yangında 11’i öğrenci 12 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine hükümete ve cemaatlere yüklendi. Biçer; ‘İster tarikat, ister cemaat, ister hükümet, ister devlet; her ne olursanız olun sonuçta çocuklarımızın katilisiniz.’