SİYASET YOLUNDA MÜCADELEM BAŞLIYOR

Siyaset, ülkemizde işin ehli ve liyakatli kişilere verilince tadından yenmez hale geliyor. Bugün siyaset ve siyasetçi, ülkenin geleceğini belirlemede en büyük rolü oynuyor. Halk adına yapılan her işin arkasında siyaset ve onun başında gelen siyasetçi oluyor.

Toplumumuzun sorunlarını dilim döndüğünce anlatmaya çalışıyor bilgim ve birikimimce de öneriler sunuyorum. Yazdığım yazıların ulaştığı kitleyi görmek sevindirici olsa da bazı okuyucularımın “siyasete mi giriyor?” “o parti, bu parti” şeklindeki düşüncelerine açıklık getirmek istiyorum.

Geçen hafta siyasete gireceğim konusunda haberler yapıldı. Evet, ortada henüz parti konusunda net bir karar olmamasına rağmen, en azından siyasete adım atacağım konusunda kararım nettir.

Şimdiye kadar siyasete mesafeli durmamın nedeni, fikir olarak yazılarımın etkilenmesi ve tarafsız bir şekilde yazamamaktan korkmamdı. Ama bugün ülkemizin içinde bulunduğu şartlar, siyasetteki yozlaşmalar, halkın siyasilere karşı ön yargısı gibi sebepler beni siyaset sahnesine iten argümanlardan sadece biri.

Şimdiye kadar gazeteler ve internet siteleri dahil yüzlerce makale yazdım. Bunların ne ölçüde okunup okunmadığını az çok biliyorum. Hükümetten tutun belediyelere kadar haklı gördüğüm, vatandaşımız adına faydalı bulduğum her konuda yazılar yazdım. Fakat yazılı basın ne kadar güçlü olursa olsun, fikirlerimizi söze dökmek gibisi yok. Hal böyle olunca da, halkım için gördüğüm eksiklikleri ve çözümleri bir an evvel çözüme kavuşması için çalışmalar başlatmak en büyük hayalim.

Ülkem adına, insanımız adına, geleceğimiz adına çorbaya bir kaşık tuz katan herkesin yanında olurum. Vatan için, bayrak için, toprak için her kim bu uğurda bir adım atar ve de söylediklerinde ve icraatlarında bunu başarırsa, ona omuz vermek bizim de boynumuzun borcu olsun.

Benim davam, karanlıklardan çıkmış, ferah, gelecek kaygısı çekmeyen, daha müreffeh, aydın, çağdaş, demokratik, hukuku üstün gören, refah seviyesi yüksek muasır medeniyeti yakalamış bir "TÜRKİYE" hayalini gerçekleştirmektir."

Siyasete girmeyi bu yüzden istiyor, bu meşakkatli yolda yürümenin zor olduğunu biliyorum. Zor olan bu yolda Allah'ın bizi doğru yoldan ayırmamasını temenni ediyorum.

Saygılar

YORUM EKLE
YORUMLAR
İçimizden biri
İçimizden biri - 10 ay Önce

Kendi sitesinden haber yapıp, haberler yapıldı diyor... Sen de kendini yazar gibi görüyorsun ya, hiç güleceğim yoktu :)

yucelucar
yucelucar - 10 ay Önce

Yolun açık olsun Allahım doğru yoldan ayırmasın ,yardımcın olsun

banner95

banner94