“AK PARTİ BUNU YAPTIĞINA PİŞMAN OLACAK” DEDİ

İstanbul’da YSK’nın Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine yönelik kararı, CHP Manisa il örgütünün tepkisini çekti. CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, “AK Parti, 7 Haziran ile 1 Kasım’ın hayalini kuruyor ama o ortamla bu ortam çok farklı.  Son can havliyle ‘acaba bunu başarabilir miyiz’ diyor. Ama bunu yaptığına pişman olacak. AK Parti’nin sonu daha da hızlanmış olacak.”

“AK PARTİ BUNU YAPTIĞINA PİŞMAN OLACAK” DEDİ
banner87
CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, parti binasında partililerin de katılımıyla yaptığı açıklamada, Manisa’dan İstanbul’da oy kullanmaya gidecek olan kişilerin maddi ve manevi tüm giderlerini karşılayacaklarını açıkladı. Tüm partililerin bu konuda gönüllü olduğunu ifade eden Balaban, “ CHP böyle bir partidir. Tıpkı Kurtuluş Savaşı’ndaki gibi kenetlendik. Bu bir demokrasi seferberliğidir. Bu seçim sadece İstanbul’un seçimi değil, Türkiye’nin seçimidir. 31 Mart’tan çok daha parlak bir sonuçla İstanbul’u alacağız. AKP bu yaptığı yanlışla kendi sonunu hızlandırmıştır. Bu seçim hak, hukuk, adalet seçimi olacak” dedi.
 
“7 HAZİRAN VE 1 KASIM HAYALİNİ KURUYORLAR ANCAK PİŞMAN OLACAKLAR”
CHP’li Balaban, partililerinin sosyal medya da sıkça tartıştığı “AK Parti kaybedeceğini bile bile seçimin tekrarlanmasını istemez” şeklindeki endişelere karşılık şu cevabı verdi, “AK Parti, 7 Haziran ile 1 Kasım’ın hayalini kuruyor ama o ortamla bu ortam çok farklı.  AK Parti son can havliyle ‘acaba bunu başarabilir miyiz’ diyor. Ama bunu yaptığına pişman olacak. AK Parti’nin sonu daha da hızlanmış olacak.” -Özlem ŞAHİN
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER