banner83

AK PARTİ'YE GEÇEN AKKAL'IN DANIŞMANI "UTANÇ DUYARIM" DİYEREK İSTİFA ETTİ

İYİ Parti'den istifa ederek AK Parti'ye geçen Manisa Milletvekili Tamer Akkal'ın TBMM danışmanı Cenk Özatıcı görevinden istifa ettiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Özatıcı, "AK Parti'ye geçen bir milletvekilinin yanında, aynı göreve devam etmeyi utanç vesilesi kabul ederim" dedi.  

AK PARTİ'YE GEÇEN AKKAL'IN DANIŞMANI "UTANÇ DUYARIM" DİYEREK İSTİFA ETTİ
banner87
İYİ Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, yerel seçimler için partisinin CHP ile yaptığı işbirliğinde birçok ilçede aday gösterilmemesine ve yerel dinamiklerin görüşlerinin alınmamasına tepki göstererek partisinden istifa etmişti. Akkal, istifasının ardından bugün AK Parti grup toplantısına katılarak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden parti rozeti takarak AK Parti'ye geçmişti.
 
Tamer Akkal'ın AK Parti'ye geçmesine meclis danışmanı Cenk Özatıcı sert tepki göstererek görevinden istifa ettiğini duyurdu.
"UTANÇ VESİLESİ KABUL EDERİM"
Özatıcı, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu: "Türkiye'de Parlamenter demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü ve güçler ayrılığı ilkesini tesis etmek, adil bir toplumu, adil bir devleti inşa etmek ve tek adam rejimine son vermek amacıyla kurulmuş partimi, İYİ Parti'ye, Gençlik Kolları kurucu Genel Sekreteri ve Manisa Milletvekili adayı olarak tüm gücümle hizmet etmeye çalıştım. Manisa'da 6. Sıra milletvekili adayı olarak, seçilme sansım olmadığı halde nasıl bir gayret gösterdiğime, ilk önce Allah, sonra beraber emek verdiğimiz teşkilatlarımız şahittir"
 
"ONURLU BİR YENİLGİ, YÜZ KIZARTICI BİR ZAFERDEN İYİDİR"
"Bu haramzade düzene boyun eğerek zafer kazanmaktansa, onurlu ve cesur insanlarla kaybetmeyi tercih ederim" diyen Özatıcı, "Seçimden sonra, ODTÜ'de doktora yapan bir ülkücü öğrenci olarak, İYİ Parti Manisa milletvekilinin yanında TBMM'de danışmanlık kadrosu aldım. Hem okudum hem çalıştım. Fakat geldiğimiz noktada 130.000 vatandaşımızın oyunu, teşkilatlarımızın baskı ve imkansızlıklar içinde verdikleri mücadeleyi hiçe sayarak AK Parti'ye geçen bir milletvekilin yanında, aynı göreve devam etmeyi utanç vesikası olarak kabul ederim. Bu sebeple bu görevden istifa ettiğimi kamuoyuna arz ederim. Onurlu bir yenilgi, yüz kızartıcı bir zaferden iyidir" ifadelerini kullandı. HABERLER.COM
 
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz Öntürk
Yavuz Öntürk - 2 yıl Önce

Hell olsun adamsın haram para ile şah olmaktan helal ile mat olalım

ali kızılay
ali kızılay - 2 yıl Önce

PParayı bulmuştur ondan gecmişdir. Eski genel başkanı damilleti satmışdı unutmayalım.

MAHMURE GÖKTAŞ
MAHMURE GÖKTAŞ @ali kızılay - 2 yıl Önce

Ahmet Davutoğlu yeni partiyi kuracak ayrıca kurulacak yeni partide Selçuk Özdağ da bulunacak Abdullah Gül ve Ali Babacan bu oluşumda yer almayacak muhtemelen Tamer Akkal'ın da yeni yuvası orası olur AK Parti'de bile uzun süre kalmaz rahat olun

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94