AK PARTİ’DE GÖZLER HIZLI’DA

AK Parti Manisa İl Başkanlığından istifa eden Berk Mersinli, partisinin Marmara Bölgesi’ne koordinatör olarak görevlendirildi. Mersinli’nin görevinden ayrılması üzerine gözler il başkanlığı için adı kulislerle konuşulan Akhisar Belediyesi eski Başkanı Salih Hızlı’ya çevrildi.  

AK PARTİ’DE GÖZLER HIZLI’DA
banner87
Mersinli yazılı bir açıklama yaparak 3 yıllık il başkanlığı dönemini ve istifasını anlattı.  28 Aralık 2016 tarihinde atama ile AK Parti İl Başkanlığına gelen Berk Mersinli İl Başkanlığı görevine 10 Şubat 2018 tarihinde kongre ile tekrardan seçildiğini hatırlatarak, “17 yıl boyunca teşkilatımızın gençlik kollarından başlayarak, il gençlik kolları başkanlığı, merkez ilçe başkanlığı, il başkan yardımcılıkları, SKM başkanlığı gibi görevlerde bulunarak partimde hizmet ettim. Son 3 yıldır yine büyük bir heyecanla yönetimimi, 17 ilçe başkanım, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, mahalle başkanlarımız ve tabi ki milletvekillerimiz ile beraber Manisamız ve ülkemiz için çalıştık, inşallah bundan sonrada çalışmaya devam edeceğiz. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın uygun görmesiyle Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın görevlendirmesiyle aldığımız il başkanlığı görevini yerinde ve layıkıyla yaptığımıza inanıyorum. Zamanında bırakmanın bir erdem olduğuna inandığım için, işgal ettiğimiz makamlar milletin bize emaneti olduğu düsturuyla emaneti bir başka arkadaşa bırakma talebimi Genel Merkez Teşkilat Başkanlığına ilettim. Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla 12 Kasım 2019 Salı Günü itibariyle istifamı Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’e ilettim. Son 2 aylık bir zamanda süreç istişarelerle sağlıklı bir şekilde Sayın Teşkilat Başkan Yardımcımız Murat Baybatur ve Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir tarafından yönetilmiştir. Kendilerine teşekkür ediyorum. 12 Kasım 2019 tarihinde Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir tarafından MKYK Üyemiz, Antalya Milletvekilimiz, Marmara Bölgesinden sorumlu Teşkilat Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Köse’nin ekibi içerisinde koordinatör olarak görevlendirildim. Samimiyet ve gayretin, vefa ile taçlandığına çok şükür şahitlik etmiş oldum. Yeni görevimi Sayın Mustafa Köse ve koordinatör arkadaşlarımla en iyi şekilde inşallah yerine getireceğiz.” dedi.
 
KONGREYE KADAR MEVCUT YÖNETİM DEVAM EDECEK

  Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in uygun görmesiyle mevcut 49 kişilik yönetim kurulu üyelerinin yeni atanacak il başkanıyla beraber ilçe kongrelerini yaparak, İl kongresine kadar görevlerine devam edeceklerini kaydeden Mersinli son olarak 3 yıllık görev süresince birlikte çalıştığı herkese teşekkürlerini iletti.
 
GÖZLER SALİH HIZLI’YA ÇEVRİLDİ

Mersinli’nin istifa haberlerinin ardından yerine Akhisar Belediyesi eski Başkanı Salih Hızlı’nın ismi konuşulmaya başlandı. AK Parti Manisa İl Başkanlığı görevine atanması beklenen Hızlı’dan ilk açıklama geldi.  3 dönem Akhisar Belediye Başkanı olan Hızlı, henüz resmi bir bilgilendirmenin olmadığını, il başkanlığı için kendi isminin anılmasını çok onur verici bir durum olarak değerlendirdi. Salih Hızlı, partinin yetkili kurumlarınca gerekli resmi karar verildikten sonra kamuoyu ile görüşlerini paylaşacağını da sözlerine ekledi.
 
AK Parti MKYK Üyesi Murat Baybatur ve AK Partili diğer Manisa Milletvekillerinin de Salih Hızlı'yı önerdiği konuşuluyor.

SALİH HIZLI KİMDİR?


24 Ocak 1968 tarihinde Akhisar’da doğdu. İlk Okulu Cumhuriyet İlkokulunda, Orta Okulu Atatürk Orta Okulunda, Liseyi Akhisar Lisesinde tamamladı. Yüksek Öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümünde bitirdi. İş hayatına 1989 yılında Akhisar’da Mühendislik hizmeti ile başladı. Askerlik dolayısıyla bir yıl ara verdiği iş hayatına müteahhitlik ve mühendislik yaparak devam etti. Mimar olan eşi ile 1993 yılında evlenen Salih Hızlı iki çocuk babasıdır. Adalet ve Kalkınma Partisinde göreve Kurucu Başkan Yardımcısı olarak başladı. Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı kongre sonrası da devam etti. İnşaat Mühendisleri Odası Akhisar Temsilciliği ve Spastik Özürlüler Derneği Yönetim Kurulu Üyelikleri yapmıştır. Salih Hızlı, 31 Mart 2004 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Akhisar Belediye Başkanı seçildi. Sonraki dönemlerde üst üste başkanlık görevini tazeleyen Hızlı, Akhisar'da Cumhuriyet tarihinden ilk kez bir belediye başkanı üçüncü kez Belediye Başkanı olarak siyaset tarihine ismini yazdırdı. AK Parti'de 3 dönem kuralından dolayı 31 Mart 2019 yapılan seçimlerde Salih Hızlı yeniden aday gösterilmedi.
 
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER