BAŞKAN AKYOL, YENİ DÖNEM PROJELERİNİ DENGE’YE ANLATTI  

Gördes ilçesinde 3 dönemdir belediye başkanlığı görevini yürüten AK Partili Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, yeni projelerini Manisa'da Denge gazetesine anlattı.

BAŞKAN AKYOL, YENİ DÖNEM PROJELERİNİ DENGE’YE ANLATTI  
banner87
Manisa’nın Gördes ilçesinde 2009 yılında belediye başkanı olan ve 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı ile girdiği seçimde yüzde 60’lık bir başarı elde eden AK Partili Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, 3. defa yönetim yetkisini kendisine veren Gördeslilere teşekkürlerini sunduğunu ifade etti. Yoğun bir seçim maratonu yaşadıklarını söyleyen Başkan Akyol, 'Ustalık dönemim' dediği bu başkanlık döneminde Cumhur İttifakı'nın katkısıyla ilçesine daha fazla hizmet edebileceğini vurgulayarak, yeni dönemde yapacakları projeleri Manisa'da Denge gazetesine anlattı. Gördeslilerin temel ihtiyaç hakkı olan yol, alt yapı, içme suyu gibi projelerinin yanında ilçede sosyal yaşamın canlanacağı projeleri de hayata geçireceklerini söyleyen Başkan Akyol, “ Gördes,  AK Partili belediyeler arasında Manisa'da 1., Manisa'daki belediyeler açısından da 2. sırada. Gördesliler, Hem Cengiz Başkanımıza hem bize destek verdiler. Şimdi bu desteğin karşılığını almak istiyorlar. Bizde bu bağlamda söz verdiğimiz ve Gördes'i ileriye taşıyacak projelerimizi gerçekleştirmek istiyoruz.” dedi.
 
“200 MİLYONLUK ESER KAZANDIRDIK”
 
Bugüne kadar yaptıkları hizmetlerin neticesinde Gördeslilerden tekrar destek aldığını vurgulayan Başkan Akyol,  “Gördesli hemşerilerimiz 3. defa teveccüh gösterdiler. Bu yetkiyi bize verdiler. Ben öncelikle onlara şükranlarımı sunuyorum. 2009'dan bu tarafa gece gündüz tatil demeden Gördesli hemşerilerimize hizmet etmek için uğraştık. Düğünlerinde sünnetlerinde doğumlarından ölümüne kadar onlarla birlikte olduk. İnşallah onlarla olmaya da devam edeceğiz. Hizmet ettiğimiz süreçte 200 milyonluk eser kazandırdık. Bunu da hemşerilerimiz çok iyi biliyor. Çünkü bizim yaptığımız hizmet siyasetidir. Onlar mutlu olduğu sürece biz mutluyuz. Gördes'e özellikle doğalgaz gelmesi Gördes için bir ayrıcalıktı. Bir farkındalıktı. Gördesli hemşerilerimiz bunu gördü ve bizlere sahip çıktılar. Teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.
 
“GÖRDES, AK PARTİLİ BELEDİYELER ARASINDA MANİSA'DA 1’İNCİ, MANİSA'DAKİ BELEDİYELER AÇISINDAN DA 2’İNCİ SIRADA”
 
Gördes halkının Cumhur İttifakı’na sahip çıktığını ifade eden Başkan Akyol, Büyükşehir Belediyesinden büyük bir destek beklediklerini söyleyerek,  “Geçtiğimiz 5 yılda Büyükşehir yasasıyla Gördes'e istediğimiz anlamda Büyükşehir imkanlarını getiremedik. Önümüzdeki dönemde Cumhur İttifakı’yla beraber Gördeslilerin beklentisi daha fazla. Yüzde 60'ın üzerinde bir oy oranıyla hem Sayın Cengiz Ergün'e hem de bizlere destek verdiler. Gördes, AK Partili belediyeler arasında Manisa'da 1., Manisa'daki belediyeler açısından da 2. sırada. Gördesliler, hem Cengiz Başkanımıza hem bize destek verdiler. Şimdi bu desteğin karşılığını almak istiyorlar. Bizler seçim çalışmasında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığımızla el ele vereceğiz, merkezi hükümetin desteğiyle Gördes'e hizmet etmeye devam edeceğiz dedik.”  dedi.
 
“ İÇME SUYU VE ALT YAPI PROBLEMLERİNE ÇÖZÜM  ”
 
Başkan Akyol, ilk olarak Gördesli vatandaşların yaşam standartlarının normale dönmesi için gerekli olan temel hizmetlere öncelik vereceğini belirterek, “Öncelikle ulaşımla ilgili sorunları var bir an önce onun çözülmesi için gayret edeceğiz. Pazar yeri projemiz var. Bu projemizi gerçekleştirmek istiyoruz. İçme suyu ve mahallelerimizin alt yapı problemleri var. Öncelik sırasına göre projelerimizi gerçekleştireceğiz. Bunların 1 yıl içerisinde bitmesi mümkün değil. 5 yıllık bir hizmet dönemimiz var. Bu süre zarfında projelerimizi tamamlamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
BU PROJELERLE GÖRDES'DE SOSYAL YAŞAM HAREKETLENECEK
 
5 yılı kapsayan yeni dönemde sosyal yaşamın hareketlenmesi için de Gördes'e birçok hizmet getireceklerini söyleyen Başkan Akyol, “Şu anda Büyükşehir ile ortaklaşa kapalı yüzme havuzu projemiz var.  İnşallah bu yıl içerisinde Gördesli gençlerimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz.  Esnafımızı canlandırmak amacıyla İş Merkezi projesini bu yıl içerinde planlıyoruz. Millet Bahçesi'ni Gördes'e de yapacağız. İller Bankası aracığıyla ihaleye çıkıp çamlıkların içerindeki mesire alanında bu bahçeyi yapmayı istiyoruz. Sosyal Yaşam Merkezi projemiz var. Bunun içinde ticari alan, otel, lokanta, konferans salonu, düğün salonları olacak.” dedi. -Özlem ŞAHİN
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94