BAŞKAN ŞİRİN ETV MANİSA’DA ÖZEL AÇIKLAMALAR YAPTI

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, ETV Manisa’da Arif Pektaş’ın hazırlayıp sunduğu Kasaba’dan Turgutlu’ya programına katıldı. 5 yıllık görev süresi boyunca yapılan hizmetlerin açıklandığı programda, Başkan Şirin Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi hakkında özel açıklamalar yaptı.

BAŞKAN ŞİRİN ETV MANİSA’DA ÖZEL AÇIKLAMALAR YAPTI
banner87
  Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, görev süresi boyunca yaptığı hizmetleri ETV Manisa’da açıkladı. Yeni dönemde yapacakları projeleri de paylaşan Başkan Şirin, "Turgutlu Organize Sanayi Bölgesinde Turgutlu Belediyesi’nin devir ile birlikte yüzde 88 bir ortaklığı var. Yönetim noktasında hep şunu söylemiştik. Turgutlu’nun çıkışı istihdamdır. Ekonomik anlamda bu çıkışı sağlayacak olanda OSB’dir. Turgutlu OSB’ye yatırımcıyı çekmek zorundayız. Turgutlu ancak bu şekilde kendi kabuğunu kırabilir. Turgutlu’nun öncelikle OSB’nin alt yapı yatırımlarını bitirmesi gerekiyordu. Çünkü alt yapınız varsa, enerji ile sıkıntınız yoksa, arıtmanız ile ilgili bir probleminiz yoksa yatırımcı geldiğinde bunlara bakıyor. Bir de merkeze, limana, hava alanına yakınlığına bakıyor. Geçmişte bunlara bakıldığında maalesef yolları ve bir takım sıkıntıları olan bir OSB’deydik. Bu Organiza Sanayi Bölgemiz’in alt yapısı, yolları sıkıntılıydı. Bunları komple elden geçirdik. 2014’te göreve başladığımızda  18 milyon liralık yatırım yapılan bir OSB vardı. Bu 5 yıllık görev süresi içerisinde ihtiyaç duyulan yağmur suyu, içme suyu, elektrik, yolları ve alt yapısıyla beraber toplamda 85 milyon liralık bir yatırım bölgemizi çok daha iyi bir konuma getirdi. Kısacası OSB’de artık alt yapı ve yollar ile sıkıntıyı bitirdik" dedi.
 
"TURGUTLU’YA ARTIK AMİRAL GEMİLERİ GELSİN İSTİYORUZ"
  Turgutlu OSB'nin arıtmasıyla ilgili son aşamaya gelindiğini belirten Başkan Şirin, "Bugün arıtmasıyla ilgili son aşamaya geldik. İzinlerini aldık, arsasını aldık. Bu sorunu da artık çözüme kavuşturuyoruz. Turgutlu OSB artık yatırımcının arsa talep ettiği, bölgenin göz bebeği konuma geldi. Şimdi artık istihdam ve kaliteli yatırımcıları çekme konusunda tercih edilebilir konumdayız. Turgutlu’ya artık amiral gemileri gelsin istiyoruz. Hatırlarsanız bir BMC konusu gündeme gelmişti. Davullar çalındı oynandı ama gelmedi. Burada bizim Turgutlu’muz için yapacağımız şey istihdamı sağlayacak büyük amiral gemileri ile görüşmek ve onları Turgutlu’ya çekmek olacak ve bu görüşmeler de yapılıyor. Hali hazırdı OSB’de şuanda 4 binden fazla işçi kardeşimiz çalışıyor. Yapımı devam eden yatırımlarımız var bunlar da hizmete girdiğinde bu sayı daha da artacak” dedi.
 
"KASAMIZDA OLAN PARA 11 MİLYON LİRADIR"
OSB’nin borç durumu ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Şirin “Biz 2014 yılında devraldığımızda OSB’nin kasasında 3 milyon 900 bin lira para vardı. Şuanda 2018 yılı aralık ayı itibariyle kasamızda olan para 11 milyon liradır. Yani Turgutlu OSB’nin borçlu olduğunu söyleyenlere bu rakamlar verilecek en güzel cevaptır” diye konuştu. –Caner KILIÇ
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER