banner83

CHP’li Kadınlardan Kadın Cinayetlerine Sert Tepki

CHP’li Kadınlardan Kadın Cinayetlerine Sert Tepki
banner87

CHP Manisa il ve ilçe kadın kolları, Türkiye’de son günlerde artan kadın cinayetlerine ve kamuoyunda İstanbul Sözleşmesi’ne yönelik yaşanan tartışmalara tepki gösterdi.

CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal başkanlığında düzenlenen basın toplantısına CHP Şehzadeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Olcay Şafak ve CHP Yunusemre İlçe Kadın Kolları Başkanı Meral Demir de katıldı. CHP’li Uysal yaptığı açıklamada, Türkiye’de son günlerde kadına yönelik şiddet ve cinayet olaylarının artış gösterdiğini dile getirerek, “Boşanan kadınları sapkın hayatlar yaşamakla suçlayanlar,  boşanmalarını ne pahasına olursa olsun engellemek için meclis’te komisyonlar kuranlar, "aileleri parçalatmayacağız" diye dört bir yerden açıklamalar yaptıranlar, 6284 sayılı yasayı kaldırmak isteyenler, İstanbul Sözleşmesi’nden devletin imzasını çekmesi için uğraşanlar, öldüreni değil, öleni suçlayanlar, katledilen kız kardeşlerimizin cinayetlerinin sorumlusudur.’’dedi.

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ, HUKUKİ GÜVENCEMİZDİR’’

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Uysal, günlerdir kamuoyunda tartışma konusu olan İstanbul Sözleşmesi’nin kadının hukuki güvencesi olduğunun altını çizerek, kadınlar için İstanbul Sözleşmesi’nin kırmızı çizgi olduğunu ifade etti.-Özlem ŞAHİN

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94