banner83

İYİ Partili Dervişoğlu Manisa’da İktidarı Eleştirdi

Manisa ziyaretinin ikinci gününde partisinin il başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendiren İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, “Ziyaret ettiğimiz esnaf hep aynı şeyi hissettik. Toplumda derin bir umutsuzluk var. Hala hükümet vatandaştan kredi talep ediyor. Hükümet, yetersiz bakiye veren sahte kredi kartı gibi.” dedi.

İYİ Partili Dervişoğlu Manisa’da İktidarı Eleştirdi
banner87

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ve partinin kurmaylarıyla birlikte Manisa’daki iki günlük programında esnafı ziyaret ederek, sıkıntılarını dinledi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, Manisa ziyaretinin ikinci gününde partisinin il başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Yaptıkları esnaf ziyaretlerinde Türkiye’nin gerçek tablosunu gördüklerinin ifade eden İYİ Partili Dervişoğlu, şunları söyledi; “Türkiye’de sorunlar ortaklaşmış. Edirne’nin derdi neyse Kars’ın, Manisa’nın derdi neyse Niğde’nin de derdi o dur. Bu dertler yumağı toplumda bir umutsuzluğa sebep oldu. Ziyaret ettiğimiz esnaf hep aynı şeyi hissettik. Toplumda derin bir umutsuzluk var. AKP’nin son kurultayında slogan ‘Güven ve İstikrardı’. Vatandaş şimdi bize diyor ki ‘Hangi güven, hangi istikrar’. Hala hükümet vatandaştan kredi talep ediyor. Hükümet, yetersiz bakiye veren sahte kredi kartı gibi. Manisa’nın Köprübaşı ilçe ziyaretinde bir üreticimiz bir ay önce 150 liraya sattığı pulluk bıçağını şimdi 300 liraya geri alamamış. Bu şartlar altında güven ve istikrardan bahsetmek mümkün değil. Vatandaş artık güven ve istikrar arıyor.”

“MİLLET SANDIĞI BEKLİYOR”

Manisa olmak üzere çeşitli illere gerçekleştirdikleri ziyaretlerde toplumun sabırsızlıkla sandığı beklediği kanaatine vardıklarını söyleyen İYİ Partili Dervişoğlu şu ifadelere yer verdi; “Yaptığımız ziyaretlerde gerçek gündem konuşuluyor. Hükümetin hayali gündemi değil. Millette bir kararlılık var. Sandığın önüne geleceği anı bekliyor. Ama zamanı ile ilgili bir öngörüsü veya talebi yok. Ama sandık önüne geldiğinde bu iktidarı nasıl getirdiyse o şekilde götürecek bir hesabın içerisinde oldukları kanaati içerisindeyim.”

CUMHURBAŞKANI VE TBMM BAŞKANIA ÇAĞRIDA BULUNDU

Konuşmasında Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesi konusuna da değinen İYİ Partili Dervişoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a çağrıda bulundu. Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesinin ardından önümüzdeki dönemlerde başka taleplerinde gündeme gelmesinin önünü açıldığını belirten İYİ Partili Dervişoğlu sözlerine şöyle devam etti; “İstanbul Sözleşmesi’nden çekinilmesi, önümüzdeki dönemde farklı farklı taleplerinde gündeme geleceği anlamına gelmektedir. Uç vermeye başlamıştır. Hatta medeni kanuna el uzatacaklarının işaretini alıyoruz. TBMM başkanı bu konuyla alakalı garabet içeren bir açıklamada bulundu. ‘Gerekirse Montrö Sözleşmesi’nden de geri çekilebilir’ diye bir ibare kullandı. Gerek TBMM başkanına ve gerekçe sayın Cumhurbaşkanına sesleniyorum. Oturduğunuz koltuk Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğudur. Ona layık davranın. Bu milletin ayranını kabartmayın.”

Partinin il başkanlığında düzenlenen basın toplantısının ardından İYİ Partili Dervişoğlu partinin kurmaylarıyla birlikte Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde esnaf ziyaretinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94