MANİSALI VEKİLLERDEN ‘İMAMOĞLU’ POLEMİĞİ

İstanbul’da yoğun kar yağışı sonrası yaşananlar Türkiye’nin gündeminde. Manisalı milletvekilleri de karşılıklı açıklamalarla tartışmaya katıldı. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “İBB Başkanı görev ve sorumluluğunu yerine getirememiştir” sözlerine karşılık CHP’li Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, “3,5 yıllık tek adam rejiminde meydana gelen orman yangınlarına, sel felaketlerine, madenlerde, fabrikalarda iş cinayetlerine bir kez bile ses çıkardıklarını duymadık.” diye karşılık verdi.

MANİSALI VEKİLLERDEN ‘İMAMOĞLU’ POLEMİĞİ
banner87

MHP'li Akçay, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kenti kar esir aldığı sırada İngiltere Büyükelçisi ile lokantada bir araya geldiğini belirtti. 5393 sayılı Belediye Kanunu ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile belediye başkanlarının görevlerinin açıkça belirlendiğini kaydeden Akçay, "Bu görevler arasında yabancı ülkelerin büyükelçileri veya başkonsoloslarıyla ilişki kurmak yer almamaktadır. Belediye başkanının görevleri arasında yol yapmak, yolları açık tutmak, metro yapmak, işletmek, karla, selle, depremle mücadele etmek gibi görevleri vardır. Ancak İBB Başkanı kanundaki bu görevlerini yapmak yerine başka her şeyle meşgul oluyor. Başta İBB Başkanı olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi görev ve sorumluluğunu yerine getirememiştir. İmamoğlu'nun meteorolojinin uyarılarını dikkate alarak daha kar yağmaya başlamadan evvel hazırlıkları yapıp duruma vaziyet etmesi, organizasyon yapması gerekirdi" dedi.

CHP’Lİ BAKIRLIOĞLU’NDAN MHP’Lİ AKÇAY’IN CEVAP

Erkan Akçay’a CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu’ndan tepki geldi. CHP’li Bakırlıoğlu, Erkan Akçay’ı MHP’nin siyasi tutumu ve daha önceki söylemleri üzerinden eleştirdi. Bakırlıoğlu açıklamasına şöyle devam ederek; “MHP’nin koşulsuz destekleri yüzünden tek adam rejimi ülkeyi bataklığa sürüklüyor. Erkan Akçay 3,5 yıllık tek adam rejiminde meydana gelen orman yangınlarına, sel felaketlerine, madenlerde, fabrikalarda iş cinayetlerine bir kez bile ses çıkardıklarını duymadık. Soma’lı madenciyi alçakça tekmeleyen Yusuf Yerkel’in Almanya’ya ataşe olarak atayan AKP’lilerle beraber sırtını sıvazlayıp, alkışlıyordu. Ülke büyük bir ekonomik kriz altındayken, işsizlik, yoksulluk, yolsuzluk ayyuka çıkmışken Sayın Akçay İstanbul’u gözlüyor ama gözleri kapalı” dedi

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2022, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94