banner83

Mevsimlik İşçileri Ziyaret Edip, Onların Sıkıntılarını Dile Getirdiler

Mevsimlik İşçileri Ziyaret Edip, Onların Sıkıntılarını Dile Getirdiler
banner87

HÜDA PAR Manisa İl Başkanı Sait Seyitoğlu, beraberindeki heyetle birlikte mevsimlik işçileri ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

İl Başkanı Seyitoğlu, Şehzadeler İlçe Başkanı Ramazan Sındırac, Turgutlu İlçe Başkanı Necmettin Erdoğan ve il idare kurulu üyesi Burhan Aydın ile beraber,  Turgutlu ilçesi Sarıbey Köyü’nde bulunan mevsimlik işçileri ziyaret etti.

Ziyaret esnasında işçilerin sorun ve sıkıntılarını dinleyen İl Başkanı Seyitoğlu, işçilerin başta barınma sıkıntısı olmak üzere birçok sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

Yapılan ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan Seyitoğlu, “Özellikle Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Van, Ağrı ve Erzurum gibi ülkemizin değişik illerinden mevsimlik işçileri her sene Manisa’ya gelmektedirler. Maddi sıkıntılarını bir nebze de olsa gidermek için buralara gelip çalışıyorlar. Gelen işçilerin durumları içler acısı. Çadırlarda kalıyorlar. Doğru düzgün yiyecekleri yok. Buraya gelip tarımsal her türlü işi yapıyorlar. Özellikle meyve ve sebze hasadını yapıyorlar.” dedi.

Mevsimlik işçilerin çok fazla sorunu olduğunu dile getiren Seyitoğlu, “Özellikle ilk olarak yapılması gereken temiz bir konaklama yerinin temin edilmesidir. Mülki amirlerin, işçilerin konaklaması için sağlıklı bir ortam oluşturmaları gerekir. Özellikle yağmur sel gibi doğal afetlerden korunmaları için barınaklar yapılması gerekir. İşçilerin de istek ve temennileri bu yöndedir. Güzel bir konaklama yeri yapılırsa işçi kardeşlerimizin daha verimli işler yapacaklarına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94