MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY İDDİALI KONUŞTU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, bu kez eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç hakkında, çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Erkan Akçay Bülent Arınç’ın üç maymunu oynadığını iddia ederek, “Bülent Arınç’a suikast iddiasıyla FETÖ’cülerin bir kozmik oda operasyonu olmuştu. Bülent Arınç bu operasyona alet edildi. Bunun bir FETÖ operasyonu olduğu ortaya çıktığı halde, Bülent Arınç hala 3 maymunu oynuyor" dedi. İYİ Parti’yi kast ederek, ‘FETÖ’nün bugüne kadar her şeyi vardı bir partisi yoktu, şimdi partisi var.” diyen Erkan Akçay, “Münnecim olmaya gerek yok. Bazıları kızabilirler ama bu parti FETÖ’nün desteklediği partidir" iddiasını hatırlattı.

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY İDDİALI KONUŞTU

banner46
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın "Asla ve kata biz MHP’lileşmeyeceğiz" sözlerine ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve hükümetinde Cumhurbaşkanının önderlik ettiği bazı politikalar var. Bu, Irak-Suriye politikaları, FETÖ ile mücadele politikaları ve terörle mücadele politikalarıdır. Sayın Bülent Arınç ve Ahmet Davutoğlu, kısmen de Abdullah Gül uygulanan bu politikalardan rahatsızlıklarını dolaylı yönden ve MHP’yi eleştirerek dile getirmeye gayret ediyorlar" dedi.

“FETÖ’NÜN BİR PARTİSİ YOKTU, ŞİMDİ PARTİSİ VAR”
MHP'li Erkan Akçay, İyi Parti ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik sert eleştirilerde bulundu. Erkan Akçay, "Türkiye’de 40-50 yıllık bir FETÖ tarihi var. Son 10-15 yılda çok büyük bir etkinlik kazanan FETÖ’nün gazeteleri, televizyonları, dergileri, şirketleri vardı. Ayrıca özel yetiştirdiği elemanları devletin en kritik mevkilerine sızdırmıştı. Siyasi partilerde etkinlik sağlamaya çalıştılar. Bir sızma gayretleri vardır. Bunlar ayrıca bir partiyi ele geçirmek istiyorlardı. Milliyetçi Hareket Partisi üzerine FETÖ’nün çok sayıda girişimi ve operasyonu olmuştur. Ele geçiremediler ve sızmayı da başaramadılar. Her zaman safra gibi atılmışlardır. FETÖ’nün bugüne kadar her şeyi vardı bir partisi yoktu, şimdi partisi var. Münnecim olmaya gerek yok. Bazıları kızabilirler ama bu parti FETÖ’nün desteklediği partidir. Sembolünden tutun da sembolik davranışlara kadar pek çok şey söylenebilir. İstedikleri kadar tepki göstersinler bu bir saklanamaz, gizlenemez hakikate haline gelmiştir. Bu partinin doğuşu adeta bir ölü doğum gibi olmuştur. Bir felsefesi, bir tezi olmayan siyasi hareketlerin başarılı olması mümkün değil. Eninde sonunda kısa bir zaman süre içerisinde artık siyasetin etkisiz konumuna gelmesi kaçınılmazdır" dedi.

“SAYIN ARINÇ’I UYANIK BİR SİYASETÇİ OLARAK BİLİRİZ”
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın katıldığı bir televizyon programında, "Asla ve kata biz MHP’lileşmeyeceğiz" sözlerini de değerlendiren Akçay, şöyle konuştu:  "Adalet ve Kalkınma Partisinde MHP’lileşelim diyen mi var? Arınç’ın bu sıkıntısı nedendir onun üzerinde durmak gerekiyor. Anladığım kadarıyla Sayın Arınç’ı uyanık bir siyasetçi olarak biliriz. Durduk yere bir takım konuşmaları yapmaz diye biliyorduk ama son zamanlarda biraz daha medyada ve sosyal hayatta görünmeye başladı. Ben açıklamalarını bir açıdan yadırgadım bir açıdan da yadırgamadım. Siyasi açıdan baktığımızda bir şeyler amaçlayıp düşündüğü izlenimi edindim.”

“ARTIK GÖLGE ETMESİN BAŞKA İNSAN İSTEMEZ DİYORUM”
 Daha önce Ahmet Davutoğlu’nun da bazı çıkışları olduğuna dikkat çeken Erkan Akçay, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve hükümetinde Cumhurbaşkanının önderlik ettiği bazı politikalar var. Bu, Irak, Suriye politikaları, FETÖ ile mücadele politikaları ve terörle mücadele politikalarıdır. Sayın Bülent Arınç ve Ahmet Davutoğlu, kısmen de Abdullah Gül uygulanan bu politikalardan rahatsızlıklarını bu şekilde dolaylı yönden ve MHP’yi eleştirerek dile getirmeye gayret ediyorlar. Bu kesinlikle yanlış tutum olarak değerlendiriyorum. Ayrıca Arınç, siyaseten bugüne kadar vermiş olduğu hizmetleri vermiştir. Artık gölge etmesin başka insan istemez diyorum. Milliyetçi Hareket Partisinin politikalarından niye rahatsızlık duyar, ülkemizin aleyhine ne var bunda? FETÖ ile mücadele etmesin mi devlet, terör ile PKK ile mücadele etmesin mi, Irak’ta, Suriye’de bir terör devleti koridoru kurulmasına onay mı versin? Sayın Abdullah Gül de geçtiğimiz haftalarda ‘işte evin içi düzgün değilse uyguladığın dış politikada yanlış olur’ gibi son derece yanlış sözler sarf etti. Türkiye Cumhuriyeti, Irak ve Suriye’de bir devlet politikası uyguluyor. Bunu sabote etmek istercesine Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarıyla karşılaştım. Şimdi Sayın Arınç’ın bu tür çıkışlarını, rahatsızlıklarını bir karın ağrısı olarak değerlendiriyorum” diye konuştu.

“BÜLENT ARINÇ’IN ‘EVET’ DEDİĞİ KANAATİNDE DEĞİLİM”
“16 Nisan Anayasa referandumunda da ben Bülent Arınç’ın ‘evet’ dediği kanaatinde değilim” diyen  Erkan Akçay, “Nasıl ki Ahmet Davutoğlu Konya mitinginde ‘evet’ demediyse. Ben kendi kanaatimi belirtiyorum. Yanlış söylüyorsam düzeltirler. Bülent Arınç çıksın desin o zaman ‘Ben anayasa referandumuna evet dedim’ desin ona itibar edeyim ama demediler. 16 Nisan’a kadar bir gün olsun ağızlarından ‘biz bu anayasa referandumunda ‘evet’ vereceğiz’ demediler. Sayın Davutoğlu Konya’daki mitingde ‘evet’ şapkası giymeyi reddetti” ifadelerine yer verdi.

“BÜLENT ARINÇ HALA 3 MAYMUNU OYNUYOR”
Erkan Akçay Bülent Arınç’ın üç maymunu oynadığını iddia ederek, “Hatırlarsanız Paris’te 3 PKK’lı öldürülmüştü. Yani adeta onları savunur bir pozisyona girmişti Bülent Arınç. Güzellemelerden pek kaçınmadı. Ondan sonra Bülent Arınç’a suikast iddiasıyla FETÖ’cülerin bir kozmik oda operasyonu olmuştu. Bülent Arınç bu operasyona alet edildi. Bunun bir FETÖ operasyonu olduğu ortaya çıktığı halde Bülent Arınç hala 3 maymunu oynuyor. Niye tepki göstermiyorsun? Kozmik Oda operasyonunda Kozmik odaya girenlerle ilgili bir bilirkişilik yapan Umut Barış da İyi Parti’nin kurucularından, bunu da belirtelim" görüşlerine yer verdi.
 
"ARINÇ'IN ÜZERİNDE FETÖ GÖLGESİ VAR"
Bülent Arınç’ın üzerinde FETÖ gölgesi olduğu iddia eden Erkan Akçay, “Kozmik oda operasyonunda odaya girenlerle ilgili bilirkişilik yapan Umut Barış adlı kişi İYİ Parti'nin kurucularından. Sayın Arınç'ın artık üzerinde bir gölge var. O da FETÖ gölgesidir. Ben kendisine ‘FETÖCÜ demiyorum.’ Amaen son yaptığı açıklamada ‘Türkiye'de belki 80 kişi karşı çıktı.  Ama 80 milyon kişi de onaylıyordu’ diyor. Nerden çıkartıyor böyle bir şeyi? Yani siyaseten kendi hatasını bütün millete ortak etmek istiyor. Türkiye bedel ödeyerek FETÖ'yle savaştı. Sayın Bülent Arınç FETÖ düzenlemeleri yaparken, MHP bu toplantılara katılmamıştır. Sayın Arınç mutlaka yurtdışında FETÖ okulunu ziyaret etmiştir. Şimdi bir nevi ikrardır aynı zamanda ‘80 milyon buna karşı çıkmadı’ demek. Susmuş olsaydı daha iyi olurdu" dedi.
 
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.