TBMM’DE POSTA REKORU LİSTESİ AÇIKLANDI REKOR MANİSA’DA

Milletvekillerinin posta giderlerine ait Mayıs ayı faturası ile ilgili hazırlanan raporda Manisa’dan 3 milletvekili yer aldı. Sadece 3 vekilin Mayıs ayındaki posta giderleri 60 bin TL'ye yaklaştı.

TBMM’DE POSTA REKORU LİSTESİ AÇIKLANDI REKOR MANİSA’DA
banner87
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı toplantısında milletvekillerinin posta giderlerine ait Mayıs ayı faturası ile ilgili hazırlanan rapora göre, Mayıs ayında en fazla fatura CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu’nun oldu. Diğer üç isim de CHP Manisa Milletvekilleri Özgür Özel, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Bekir Başevirgen.

HARCANAN TUTARLAR 

Meclis yönetmeliğine göre TBMM, bir milletvekilinin 1 yıl boyunca, aldığı 2 maaş tutarında bileşik posta giderini karşılıyor. CHP'li milletvekillerinin posta harcamaları, diğer milletvekillerine oranla daha yüksek çıktı. CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu'nun, Mayıs ayı posta gideri faturası 22 bin 753 lira 52 kuruş olurken, Manisa Milletvekilleri Özgür Özel'in 19 bin 235 lira 56 kuruş, Ahmet Vehbi Bakıroğlu'nun 19 bin 234 lira 8 kuruş ve Bekir Başevirgen'in 19 bin 234 lira 8 kuruş olarak kayda geçti.  

3 VEKİL 39 BİN MEKTUP

Manisa milletvekillerinin, Mayıs ayında Manisa'ya yaklaşık 39 bin mektup gönderdiği öğrenildi. CHP'li vekiller Özgür Özel, Vehbi Bakırlıoğlu ve Bekir Başevirgen'in imzasının bulunduğu Ramazan Bayramı öncesi bayram tebriği olarak gönderilen mektuplarda, İstanbul'da oy kullanacak seçmenlerden Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu'na destek istedikleri de açıklandı.


 
YORUM EKLE
YORUMLAR
YEMEZLER
YEMEZLER - 1 yıl Önce

akp nin giderlerini ve masraflarını neden yazmıyorsunuz? yandaş patronunuzun bu konudaki çıkarı nedir? aydınlatabilir misiniz?

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94