banner83

VATAN PARTİLİ RAMAZAN ÇALIŞKAN’DAN ÖZEL AÇIKLAMALAR

Vatan Partisi Manisa İl Başkanı Ramazan Çalışkan, 31 Mart Yerel Seçimler öncesi gazetemiz Denge’ye özel açıklamalarda bulundu. Türkiye ve Manisa’da adaylara bakıldığında, siyasette kadının isminin unutulduğuna dikkat çeken Çalışkan, Vatan Partisi olarak Manisa’da Büyükşehir ve 17 ilçede aday çıkaracaklarını; adaylardan 4’ünün kadın olacağına vurgu yaptı. Başkan Ramazan Çalışkan, ülkenin ekonomik durumu hakkında da değerlendirmelerde bulunarak; "Ekonomik kriz fazlasıyla var. Bugün siyaset, soğan, biber ve patates üzerinden sürdürülüyor. Ekonomideki kriz çok daha yapısal ve çok daha derin. Türk milleti bu krizle karşılaşacak. Bu kriz saklanabilecek bir şey değildir ve AKP’nin bu krizi saklayacak gücü yok." dedi.    

VATAN PARTİLİ RAMAZAN ÇALIŞKAN’DAN ÖZEL AÇIKLAMALAR
banner87
Özel Röportaj; Caner KILIÇ
31 Mart Yerel Seçimlerine doğru gidilirken, Manisa’da belediye başkan adayları bir bir açıklanıyor. Bu yerel seçimlerde Vatan Partisi de boy gösterme kararı aldı. Vatan Partisi Manisa Büyükşehir’de ve 17 ilçede aday gösterecek. Yerel seçimler hakkında gazetemiz Denge’ye önemli açıklamalarda bulunan Vatan Partisi Manisa İl Başkanı Ramazan Çalışkan, ülke ekonomisi hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Partisinin iktidar olma hedefi ile çalıştığına vurgu yapan Çalışkan, iktidar partisi ve ana muhalefet partisinin Manisa’da ve bazı il/ilçelerde aday göstermeme durumunu acziyet ve çözümsüzlük olarak nitelendirdi.
 
İşte Vatan Partisi İl Başkanı Ramazan Çalışkan'ın O Özel Açıklamaları;
 
CHP İLE İTTİFAK GÖRÜŞMELERİ OLDU!
"Cumhuriyet Halk Partisi ile birlikte bir ittifak görüşmemiz oldu. Ancak olumlu bir sonuç alınamadı. Başka bir ittifak görüşmesi yapılmadı.
 
VATAN PARTİSİ MANİSA’DA ADAY ÇIKARACAK!
Manisa’da hem büyükşehir hem de ilçelerde, adaylarımızı ve meclis üyelerimizi göstermek için bir çalışma yürütüyoruz. Bu çalışmaların büyük bir bölümünü bitirdik. Vatan partisi 17 ilçe ve büyükşehirde adaylarıyla Manisa halkının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
 
BELEDİYE BAŞKANLIĞINI KAZANACAĞIZ!
Vatan Partisi, iktidar olma hedefiyle çalışan bir partidir. Ve bu seçimlerde iktidar hedefine uygun programlarımızı aktarmak ve vatandaşlarımıza anlatmak istiyoruz. Bu seçimlerden güç toplayarak çıkacağımızı, Türkiye’de bazı bölgelerde belediye başkanı çıkaracağımızı da göreceğiz.
 
4 KADIN ADAYIMIZ OLACAK
Şuan diğer partilere de baktığımız zaman, kadınların siyasetin tamamen dışına itildiğini görüyoruz. Biz bunu değiştireceğiz. Kadınlar eşit haklara ve hukuka sahiptir. Partimizin Manisa adaylarına bakarsak, 17 ilçenin 4’ünde kadın adayımız var. Şehzadeler, Saruhanlı, Demirci ve Gördes Belediye Başkan Adaylarımız kadınlardan oluşmaktadır. 3 Martta bir kahvaltı düzenleyerek tüm adaylarımızı basına tanıtacağız.
 Saruhanlı Belediye Başkan Adayı Ayla Türkoğlu, Vatan Partisi Manisa İl Başkanı Ramazan Çalışkan ve Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Zaide Sönmez.

BELEDİYE BAŞKANLARI PARKLAR KALDIRIMLAR YAPMAKLA MEŞGUL!
Sadece belediyecilikte değil, hem merkezi hem de yerel manada, halkçılığın ortadan kalktığı bir süreci yaşıyor Türkiye. Zaten yerellere baktığınızda diğer siyasi partilerin birbirinden farklılığının olmadığını görüyoruz. Belediye başkanları parklar kaldırımlar yapmakla meşgul. Bunun tek istisnai şekli Eskişehir’de var diye düşünüyorum. Muhtarlıklar ve halkın belediyelerin yönetimine katılmasını sağlamak lazım. Doğru belediyecilik budur.
 
HAK HUKUK YOK!
Her yerel seçim bir genel havasında geçiyor. Bu da Türkiye’nin yönetilememesi ile ilgili bir meseledir. Bu yönetilememe sorunu çözülmediği için her sorunu genel siyasetle çözülmeye çalışılıyor. Türkiye’nin gerçek sorunları üzerinde tartışmalar yaratılmıyor. Bugün bile baktığınız zaman, sanki iki tane parti seçime giriyor gibi. İki ittifakın adından söz ediliyor. Diğer partilerin hem ekonomik olarak, hem de kendilerini ifade etmesi açısından bir eşitsizlik söz konusu. Hak hukuk yok. Eskiden tüm siyasi parti liderleri TRT’de bir araya getirilirdi ve eşit şekilde söz hakkı tanınırdı. Ama artık böyle bir durum yok.
 
İKTİDAR OLMA HEDEFİNDEYİZ
Vatan partisi bu seçimlerde kuvvet topladığı sürece, Türkiye’de çözümler olacaktır.
Türkiye’nin krize gireceğini Vatan Partisi 25 yıl önce tespit etmişti. Bunun ekonomik programını ve güvenlik programını oluşturduğumuz için, Türkiye’nin tıkandığı tüm noktalarda Vatan Partisi’nin bir çözümünün olduğu için, ‘iktidar hedefindeyiz’ diyebiliyorum.
 
AKP’NİN BU EKONOMİK KRİZİ SAKLAYACAK GÜCÜ YOK
Ekonomik kriz fazlasıyla var. Bugün siyaset, soğan, biber ve patates üzerinden sürdürülüyor. Ekonomideki kriz çok daha yapısal, çok daha derin. Türkiye’nin bu serbest piyasa ekonomisiyle sorunların altından kalkması mümkün değildir. Türkiye’nin yeniden cumhuriyet dönemi programlarına dönmesi gerekiyor. Yani 6 okla, karma ekonomiyle, devletin ekonomide müdahale edebilen bir kuvvet olmasıyla bu mümkün olabilir. Üretim devrimiyle bu krizin altından kalkabiliriz. Türkiye üretmeyen bir ülke oldu. İktidarın kriz yok demesi siyasi bir durumdur. Siz halının altına istediğiniz kadar süpürün, bu gerçeği ortadan kaldırmaz. Türkiye ekonomisinde, bugün yurtdışından gelen, kaynağı belirsiz, bütçe dışı dolar girişleriyle kriz ertelenebiliyor. Bu kriz daha fazla ertelenebilecek bir şey değil. Türk milleti bu krizle karşılaşacak. Vatan Partisi bu krizin altından kalkabilecek bir birikimi temsil ediyor. Bilimsel, devrimsel, Atatürkçü birikimler Vatan Partisi’nde vardır. Bu kriz saklanabilecek bir şey değildir ve AKP’nin bu krizi saklayacak gücü yok.
 
PARTİLER MATRUŞKA GİBİ!
Son günlerde milletvekillerinin parti değiştirmesi, belediye başkan adaylarının sürekli parti değiştirmesi, partilerin aynileşmesidir. Partiler matruşkalar gibi. Birbirlerine benzer oldu. Arlarında bir fark olmadığı için geçişler sıradan oluyor. Türkiye’de artık milliyetçiler halkçılıktan kopmuştur, sosyalistler milliyetçilikten kopmuştur. Milliyetçilik ve halkçılık böyle kenarlara itilince, ortalık serbest piyasanın o yıkıcı etkilerine açık hale getirilmiştir. Halk figüran hale getirilmiştir. Bizim bütün sorunlarımızı ancak Atatürk’ün 6 oku çözer.
 
MANİSA’DA İKTİDARIN VE ANA MUHALEFETİN ADI YOK!
Manisa’da baktığınız zaman iktidar ve ana muhalefet partisinin aday göstermediği bir dönem yaşıyoruz. Bu bir acziyettir. Bu aczin ve çözümsüzlüğün ifadesidir. Önümüzdeki dönemler, büyük çözümler için ve büyük kararlar için Vatan Partisi’nin desteklenmesi gerekiyor. Ben bu yüzden Vatan Partisi’ne oy vermeye davet ediyorum."
 
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 11:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ercan Kırmızıgül
Ercan Kırmızıgül - 2 yıl Önce

ne vardı chpye bırakılan yerlerde aday çıkarmayaydınız eğer sözde cumhur özde vurgun ittifakı elindeki belediyeleri chpye karşı korursa bunun 2 büyük mesulü var biri tkp öbürü vatan partisi işiniz gücünüz akpnin değirmenine su taşımak tatlı su solcuları sizi

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94