banner83

SİZE DEĞER VERENLERİ ÜZMEYİN

Merhaba kıymetli okurlarım, bu makalemde size, sizi anlatacağım. Aslında hepimizin zaman zaman belki de farkında olmadan huy haline getirdiği durumlar bunlar şimdiden sürçü lisan edersem affola.

İnsan hep bir savaş içindedir önce kendisiyle sonra karşısındakiyle. Olumsuzluklara maruz kalmış insanlar yanı başındaki olumlu güzellikleri görmekte zorluk çeker buna hazır değildir çünkü. 

Araştırmalara göre sürekli olumsuz düşünen insanlar etrafındaki insanların enerji dalgalarını değiştiriyor.
Çok enerjik ve mutlu insanlar bir süre sonra karşısındaki insandan etkilenip istemsizce daha karamsar düşünmeye başlıyor. Bunu engellemek için daima yanınızda olumlu düşünen, konuşan ve davranan insanlar olmasına dikkat edin. Şüphecilik yerine dikkatli insan olmak ön yargı yerine şans verip tedbirli olmak sizi hayatta daha da çok mutlu edecektir.

Size değer veren insanların kıymetini bilin. Siz mutlu olun diye uğraşan, üzmekten, uzak kalmaktan korkan biri varsa hayatınızda kısacası kıymetinizi bilen insanın kıymetini bilin çünkü onlar kolay kırılmaz ama kırılırsa da kalpleri kolay iyileşmez.

Hayatta en güzel şey, sizi siz olduğunuz için sizinle her koşulda yanınızda olan insanlarla bir arada olabilmektir. Herkes bir gün anlar sevdiğinin kıymetini. Ama gidince ama bitince ama ölünce. Kısacası iş işten geçince... Çoğu kez insan kıymet bilmeyen insanlara değer verir, kıymet bilenleri ise önemsemez. Aslında insan kıymet bilmeyen insanlarla sınanır kıymetini bilmediği insanlarda onun sınavıdır.

Güzellikler elimizde, ama maalesef neye saplantılı olursa onun olumsuz yönleriyle yaşar insan hep. Oysaki etrafımızdaki güzelliklerin farkına varsak kıymetini bilsek nasıl yaşanılası bir güzel dünya var.

Haydi yarından itibaren başlayalım her şeyi değiştirmeye. Şairlerin bestekarlarında dediği gibi sevilip sevmek, seviyorum demenin de ötesindedir. İnanın enerjiniz değişecek ve etrafınızdaki birçok insanında enerjisini olumlu şekilde değiştireceksiniz.

Sevgi ve saygılarımla sağlıcakla kalın.

YORUM EKLE

banner95

banner94