banner83

AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR

Toplum Merkezi miniklere hizmete devam ediyor. SHEÇEK Spor Kulübü bünyesinde çalışmalarına devam eden sporcular, hocaları Muharrem Kazer eşliğinde futbolun inceliklerini öğreniyor. Hem sahada hem de salonda çalışmalarını sürdüren çocukların mutluluğu ise görülmeye değerdi

AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR
banner87
 Toplum Merkezi’nde futbol fırtınası sürüyor. Hocaları Muharrem Kazer ile birlikte çalışmalarını sürdüren minik futbolcular, hem sahada hem de salonda sinevizyon eşliğinde futbolun temel kurallarını öğreniyor. Şampiyonlar Ligi maçlarından örnekler vererek takımların nasıl atağa kalktığını, nasıl atak sonlandırdığını ve nasıl pas yaptıklarını en iyi şekilde öğreniyorlar. Toplum Merkezi’ndeki spoırcular sadece futbolu deği takım olmanın özelliğini ve sosyal çevre kurallarını da küçük yaşta öğrenerek bilinçlendiriliyorlar. Sporcuların hergün yeni bir şeyler öğrendiğini söyleyen Muharrem Kazer,”Yaklaşık olarak 2010 yılının Temmuz ayından itibaren Toplum Merkezi adı altında futbol ile ilgili bilgileri çocuklarımıza aktarıyoruz. Futbolun temel becerileri son derece önemlidir. Bu temel becerilerin yanı sıra saha içindeki uygulamalarda öncelikle salonda sonra da sahada gösteriyoruz. Biz bu işe 12 sporcuyla başladık ve şuan sporcu sayımız 55’i aştı. Bu noktada öğrencilerimiz 12 ile 15 yaş grubu arasında ve işin temelini kavrama yaş aralığında. Sokakta kuralsız oynanan futbolun burada gerçeklerini öğrenip sporcularımıza futbolu benimsetmektir. Küçük yaş gruplarındaki sporcularımız buraya sadece oyun için geliyorlar. Bunun dışında bu işin önemini benimseyen sporcularımız da var. Sporu yaparken belli bir branşa yöneldiğinizde o branşın kurallarını öğrenmek gerekiyor. Sporcularımız her gün yeni şeyler öğreniyorlar. Onlara sporu ve futbolu sevdirmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda takım oyununu benimsetip sosyalleşmeyi amaçlayan bir anlayışa sahibiz.Bizimle birlikte 16 hatta 17 ay birlikte olan sporcularımız var. Sporcularımızın ilk geldiği günden bu zamana geçen süre zarfında çok iyi gelişim gösterdiler. Çalışmalarımız devam etmektedir ve bundan sonra da miniklere sporu ve futbolu sevdirmek için elimizden geleni Supertotobet yapacağız. Çünkü ağaç yaşken eğilir ve bu pırıl pırıl çocukları spora kazandırmaya devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Yaklaşık 1.5 yıldır sürekli derslere katılan ve arkadaşlarıyla birlikte güzel zaman geçirdiğini ifade eden Arif Kırtaş “Yaklaşık 1.5 yıldır buradayım. Muharrem hocamızla birlikte çalışmalara devam ediyoruz. Buradaki ortam çok güzel ve adeta futbol okulu gibi diyebilirim. Arkadaşlarımızla birlikte çok güzel antrenmanlar geçiriyoruz. İlk başladığımda henüz yeni olduğumuz için işin ciddiyetini fark etmemiştik fakat günler ilerledikçe işin ciddiyetini anladım. Ben Endüstri Meslek Lisesi’nde okuyorum. Hocamız bize ödevler veriyor ve bunları yapıyoruz. Beslenme günlerimiz oluyor. Burası hem spor merkezi hem de sosyal bir aktivite merkezi.”

Önceden futbolu kuralsız ve takım anlayışından uzak bir şekilde benimseyip oynadığını söyleyen Bayramcan Zeyrek,“Üzümcüler İlköğretim Okulu’na gidiyorum. Buraya geldiğim için çok mutluyum. Burada bilmediğimiz yeni şeyleri hocamız bize anlatıyor. Buraya ilk geldiğimde mahallede futbolun hiçbir kuralını bilmeden oynuyordum. Fakat buraya başladıktan sonra futbolun çok da kolay olmadığını ve çalışmamız gerektiğini gördüm. Futbol öyle bir şey ki yaz kış demeden futbol oynamak ve öğrenmek için buraya geliyoruz. Hocamızla birlikte bazen beslenme günlerimiz de oluyor. Arkadaşlık ortamı çok güzel. Yeni arkadaşlıklar kurup devam ettiriyoruz. Sahaya çıktığımızda artık nasıl futbol oynanması gerektiğini, topu nereye atacağımızı ve nasıl pas yapacağımızı çok iyi biliyoruz.”

Toplum Merkezi’ndeki çalışmaların kendisini bilinçlendirdiğini ve takım oyununun ne demek olduğunu artık bildiğini söyleyen Murat Erbakan,“Ben 2000 doğumluyum. Üzümcüler İlköğretim Okulu’nda okuyorum. Burada yaklaşık 2 yıldan beri futbol oynuyorum. Buraya gelmeden önce tek başıma daha çok bireysel futbol oynuyordum. Fakat buraya geldikten sonra takım oyununun ne demek olduğunu öğrendim. Burası futbol okulu gibi futbol ile ilgili ne varsa burada öğrendik ve öğrenmeye devam edeceğiz. İleride ben de profesyonel bir futbolcu olmak istiyorum. Ronaldinho, Kaka, Messi ve Ronaldo gibi ben de futbolun içinde yer almayı istiyorum. Bize bu imkanı sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca buradaki dotlukta çok güzel. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94