banner83

Ata Spor Kulübü kuruldu

Atatürk İlköğretim Okulu bünyesinde çalışmalarına devam eden minik voleybol takımı, profesyonel olmak için ilk adımı atarak Ata Okul Spor Kulübü’nü kurdu

Ata Spor Kulübü kuruldu
banner87
 Yaklaşık üç ay önce kurulan Atatürk İlköğretim Okulu voleybol takımı, artık profgesyonel müsabakalara kurdukları kulüp bünyesinde katılabilecekler. Dün resmen kurulan kulüp, birçok spor branşlarında hizmet verecek. Yeni kurulan kulübün başkanlığını Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Ayşen Oğuz yapacak. Yardımcılığını ise Beden Öğretmeni Osman Koca yapacak.

“Hedefimiz, voleybolu sevdirmek”

Atatürk İlköğretim Okulu bünyesinde bulunan voleybol takımı, antrenmanlarına Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Spor Salonu’nda devam ediyor. Antrenmanda görüştüğümüz Atatürk İlköğretim Okulu Beden Öğretmeni Osman Koca, Ata Spor Kulübü adı altında profesyonel bir kulüp kurduklarını açıkladı. Manisa sporuna hizmet edecek kulübün hedefi ise katılacakları turnuvadan tecrübe elde edip gelecek seneler için avantaj sağlamak, Koca,“Artık profesyonel bir spor kulübü oluşumunu tamamladık ve resmen kurduk. Ama öncelikli olarak sporcularımız aynı zamanda okul takımında da hizmet veriyorlar. Artık yeni bir kulüp kurduğumuz için de resmi maçlara katılma şansını yakaladık. Okul takımı olarak oynayacak olduğumuz maçlar için henüz bir belirsizlik söz konusu. Muhtemelen bu maçlar 2. Klasbahis döneme sarkacaktır. Ancak kulüp maçları önümüzdeki ay başlayacak. Bu seneki hedefimiz öncelikli olarak bu turnuvalara katılabilmek. Daha sonra öğrenci sayımızı arttırarak voleybol sporunu miniklere sevdirmek ve Manisa’ya voleybol sporunu tanıtma hedefinde olacağız. Yeni kurduğumuz kulübümüzün bir diğer hedefi de kulübümüz bünyesinde Manisa sporuna hizmet verecek sporcular yetiştirmektir. Bu yıl turnuvalara katılıp tecrübe sahibi olacak öğrencilerimiz ile gelecek yıl kulübümüze farklı okullardan öğrencileri de katarak iddialı bir konuma geçmek istiyoruz. Yaklaşık 3 ay önce kurumlu olan bir takımız ve haftanın üç günü antrenmanlarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz.”

“Fenerbahçe’de oynamak istiyorum”

Elinde sakatlığı bulunan ve buna rağmen antrenmanda arkadaşlarını yalnız bırakmayan minik sporcu Tuba Kurt voleybolu çok sevdiğini söyledi. Büyüklere örnek olacak spor aşkını küçük yaşlardan itibaren yaşadığını ve bu spora büyüyünce de devam etmek istediğini söyleyen minik sporcu Tuba Kurt, “Elimde bir sakatlık var ama ona rağmen arkadaşlarımı yalnız bırakmadım ve antrenmanlarını heyecan içerisinde takip ediyorum. Uzun zamandır voleybol oynuyorum ve bu sporu çok seviyorum. İlerideki hedeflerim oldukça büyük. Özellikle profesyonel sporcu olup Fenerbahçe’de forma giymek istiyorum. Fenerbahçe’de oynarsam ve Milli Takıma da seçilirsem hayallerimi gerçekleştirmiş olurum.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94