banner83

Bu tesis paylaşılamıyor

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, geçtiğimiz günlerde bazı yerel basında çıkan Maltaspor Tesisleri’nin sadece Belediyespor’un kullanımına sunulduğu yönündeki haberleri yalanlarken, Maltaspor Başkanı Saffet Bahar ise Ergün’ün sözünü tutmadığını iddia etti.

Bu tesis paylaşılamıyor
banner87
 Amatör kulüplere malzeme dağıtımı sırasında Maltaspor Başkanı Saffet Bahar ve yöneticilerle bir saraya gelen Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Malta Parkı içerisinde bulunan tesislerle ilgili açıklama yaptı. Tesisin Maltaspor’a tahsis edilmediği konusunda yapılan değerlendirmelerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Başkan Ergün, “Benim bu konuyla ilgili ne karar aldığım belediye meclis tutanaklarında kayıtlıdır. İsteyen gider işin doğrusunu tutanaklara bakarak görebilir. Şunu ifade edeyim tesisler belediyespora tahsisi yapılmıştır bu doğrudur. Ancak burada bir şart vardır. Maltaspor bu tesisleri zaman ve süre kısıtlaması olmadan isteği zaman kullanabilir. Bize sunacakları antrenman programı dahilinde tesisler Maltasporlu gençlerindir” dedi. Sadece tesislerin Manisa Belediyespor tarafından kullanılacağı şeklinde yapılan açıklamaların kendilerini üzdüğünü dile getiren Başkan Ergün, “Bunun dışında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Tesisin değeri 1,3 Milyon Lira

Maltaspor Kulübü’nün ne eksiği varsa tamamlayacaklarını da ifade eden Ergün, “ Benim ağzımdan bir söz çıkmışsa onu yerine getiririm. Gereken neyse yapılacaktır. O tesislere 1,3 Milyon Lira yatırım yapılıyor, varsa bu kadar paran gel ben sana başka bir Jestbet yerde yer vereyim. Orayı çalıştır, Maltaspor Kulübü’ne yatırım sağla. Basına gidip bu tarz açıklamalar yapmanız üzücüdür” diye konuştu.

“Cengiz Ergün sözünü tutmadı”

Maltaspor Başkanı Saffet Bahar ise Cengiz Ergün’ün sözünü tutmadığını iddia ederek şunları söyledi: “Cengiz Ergün seçim öncesinde tesisleri Maltaspor’a ve oradaki halka hizmet edeceği yönünde beyanatları vardı. Beklentimiz buradaki tesislerin Maltaspor’a direk olarak tahsisi yapılmasıydı, çünkü söylemler bu yöndeydi. Biz Amatör Kulüplerin ayakta kalabilmesi için tesislerden bir gelir elde etmesi lazım. Amatör spor kulüpleri artık maddiyata dönmüştür. Tesisleri biz kendimiz halka açmayı umut ediyorduk, şuanda hayal kırıklığına uğramış durumdayız. Başkanımızdan bu sözünü tutmasını beklerdik. Fakat beklentimizin dışında Haziran ayında buranın tahsisi bizden habersiz Belediyespor’a tahsis edildi ayrıca buranın projesi yapıldığı zamanda haberimiz olmadı. Burada Maltaspor’u ilgilendiren alanda biz yönetim olarak Cengiz Ergün’e ulaşamadık” dedi.

Dava açacağı iddialarını yalanladı

Saffet Bahar ayrıca Malta Parkı içerisinde bulunan Cavit Erkli Spor Tesisleri’nin kendilerine tahsisi yapılmadığı gerekçesiyle Manisa Belediyesi’ne dava açacağı şeklinde yapılan yorumların doğru olmadığını söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94