banner83

Büyükşehir’in Milli Sporcuları Işık Saçtı

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un aerobik cimnastikte Milli Takım’a seçilen sporcuları Belinay Yetişen, Okay Arsan ve Şimal Seyman, Dünya’nın en iyi cimnastikçileri ile yarışıp elemeleri geçerek finale kaldılar. Finalde topladıkları 19.050 puanla Dünya beşincisi olan sporcular, Manisa’ya büyük gurur yaşattılar ve gelecek adına umut verdiler.

Büyükşehir’in Milli Sporcuları Işık Saçtı
banner87

Manisa Büyükşehir Belediyespor, her branşta başarısıyla umut veriyor. 10 Nisan 2021 tarihinde Manisa’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nda dereceye girerek Tek Bayan, Tek Erkek, Çift ve Trio kategorilerinde Türkiye Şampiyonu olarak Milli Takım’a seçilen sporcularımız Belinay Yetişen, Okay Arsan ve Şimal Seyman, Azerbaycan’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkına sahip oldular. 21-22 Mayıs tarihlerinde Azerbaycan’ın Bakü kentinde yapılan Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası elemelerine katılan Belinay Yetişen, Okay Arsan ve Şimal Seyman üçlüsü, Dünya’nın en iyi cimnastikçileri ile yarışıp, elemeleri geçerek finale kalmaya hak kazandılar.

AVRUPA’DA ŞAMPİYONASI İÇİN UMUT OLDU

İlk defa Dünya arenasında boy gösteren Manisa Büyükşehir Belediyespor’un milli sporcuları, finalde topladıkları 19.050 puanla Dünya 5.’si olarak ışık saçtılar ve “biz de Dünya’da varız” mesajını verdiler. Sporcularla gurur duyduklarını ifade eden Manisa Büyükşehir Belediyespor Cimnastikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Caner Vatansever, “Bu yarışma bundan sonra Eylül ayında İtalya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda madalya kazanma ve İstiklal Marşımızı Avrupa’ya dinletme adına umut oldu” dedi.

BAŞKAN ERGÜN BAŞARILI SPORCULARI KUTLADI

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla başarılı sporcuları tebrik etti.

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un genç cimnastikçileri: “En kısa zamanda İstiklal Marşı’nı okutup ülkemizi ve Manisamızı en iyi şekilde temsil ederek kulübümüzü ve başkanımızı gururlandıracağız”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94