banner83

ÇOK MAĞDURUZ

TFF Turgutluspor’a Gaziosmanpaşa karşılaşmasında 7 sarı kat gördüğü gerekçesiyle ceza verdi… Başkan Ayhan DENGE’ye konuyla ilgili açıklamalarda bulundu

ÇOK MAĞDURUZ
banner87
 Geçtiğimiz hafta deplasmanda Gaziosmanpaşa ile karşılaşan Turgutluspor, kötü zemin karşısında isyan etmişti. Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan ve Turgutluspor Başkanı Murat Ayhan, yaptıkları açıklamalarda Türkiye Futbol Federasyonu’na ateş püskürmüştü. Yaşanan gelişmelerin ardından Turgutluspor camiasında bir şok daha yaşandı. Gaziosmanpaşa maçında 7 sarı kart gören Kasaba’ya TFF tarafından ceza yağdı. Turgutluspor Başkanı Murat Ayhan’ın açıklamalarına göre kulübe, centilmenliğe aykırı hareketlerden ötürü 2 Bin 100 TL para cezası verildiği iddia edildi.  

“Hakem tatil edecekti, federasyon yetkilisi izin vermedi”

İddiaların üzerine Denge Gazetesi’ne konuşan Turgutluspor Başkanı Murat Ayhan, çamur deryasında ayakta bile durmakta zorlanan oyuncularımız 7 tane sarı kart gördüğü için ceza aldık ifadelerini kullandı. Ayhan,”Gaziosmanpaşa ile Turgutluspor karşılaşmasından önce sahayı gördüğümüzde şok olduk. Bu çağda böyle bir zemin beklemiyorduk. Bunun üzerine karşılaşmadan önce maçın hakemiyle konuştuk ve maçı tatil etmesi yönünde istemde bulunduk. Karşılaşmanın hakemi de maçı tatil edecekti fakat federasyon yetkili karşılaşmayı oynattı ve bu zeminde oyuncularım ayakta bile durmaya zorlanırken 7 sarı kart gördük. Bunun üzerine Türkiye Futbol Federasyonu TFF bize sportmenliğe aykırı olduğumuz ve karşılaşmada 7 sarı kart gördüğümüz gerekçesiyle 2 Bin 100 TL ceza verdi. Böyle bir stada hem futbol oynatılıyor hem de mağdur olan tarafa ceza veriliyor. Anlamak mümkün değil. Biz çok mağdur olduk. Türkiye Futbol Federasyonu’nda bir muhatap bile bulamıyoruz. Federasyon sadece Süper Lig kulüpleriyle ilgileniyor. Ne 2. lig ne de 3.li takımlarıyla ilgilenmiyor. TFF’de muhatap olacak insan bulamıyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94