banner83

DEV TESİSİN TEMELİ ATILDI

Manisa Belediyesi’nin 3. TOKİ konutları yanında yapımına başladığı Adnan Menderes Mahallesi Spor Tesisleri’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Hizmete açtıkları tesislerden Manisaspor’un genç takımlarının yanı sıra tüm amatör kulüplerin yararlandığını vurgulayan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Adnan Menderes Spor Tesisi de tamamlandığında yine bu kentin gençlerine hizmet verecektir” dedi

DEV TESİSİN TEMELİ ATILDI
banner87
 Adnan Menderes Mahallesi’nde düzenlenen temel atma törenine Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP MYK Üyesi Mustafa Enöz, Belediye Başkan Yardımcıları Mesut Bayram Laçalar, Azmi Açıkdil, Nursel Ustamehmetoğlu, Funda Solak, Sedat Cesurol, Süleyman Çoban, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Özkaya, MHP İl Başkanı Tamer Akkal, Merkez İlçe Başkanı Engin Kabadağ, Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Pabuççuoğlu, Belediye Meclis üyeleri, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü İrfan Akarsu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahattin Akyüz, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Kırlı, Adnan Menderes Mahallesi Muhtarı Fevzi Kayacan ile mahalle sakinleri ve Belediye birim müdürleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, törenin açılış konuşmasını yapmak üzere Belediye Başkanı Cengiz Ergün kürsüye davet edildi.

Hizmette mahalle ayrımı olmaz”

‘Hizmette mahalle ayrımı olmaz’ diyerek çıktıkları yolda 3 yılı geride bıraktıklarını belirten Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Önceki hafta, günahıyla sevabıyla üç yılımızın muhasebesini halka açık ve şeffaf bir şekilde yaparak, bu kentin belediyesini yönetirken hesap verebilir bir yönetim anlayışını tercih ettiğimizi, bir kez daha dosta düşmana gösterdik.  Evet, son ayların sloganı bildiğiniz üzere “Manisa Değişiyor”… Manisa Değişiyor diyoruz çünkü şehrin ortak yaşam alanlarındaki değişim artık gözle görülebilir bir şekilde kendini gösteriyor. Manisa’ya birkaç yıldır gelmeyen gurbetteki Manisalılar bile geldiklerinde bu değişimi fark edip gerek e-postalarla gerekse de bizleri gördüklerinde şehrin sokaklarına, caddelerine yapılan hizmetlerin farkına vardıklarını söylüyorlar. Bizler, elbette bu tarafsız görüşleri dinlerken mutlu oluyoruz ve çalışmalarımızı hızlandırarak değişimin ilk etabını tamamlamaya çalışıyoruz” dedi.

Kentin gençlerine hizmet verecek

Manisa’da yaşayanların gündelik hayatta faydalanamayacağı atıl binalar yapmanın belediyecilik anlayışlarında yer olmadığını vurgulayan Başkan Ergün, “Bizim belediyecilik anlayışımızın olmazsa olmazları arasında, büyük devasa yapılar yerine, yediden yetmişe herkesin faydalanabileceği insan odaklı yapılar ile büyüyen Manisa’yı geleceğe hazırlamak var. İşte bu projelerimizden birinin daha temelini atmak için bugün bir aradayız. Her fırsatta gençlerimize yeni spor alanları açmak için söz veriyoruz. Allah’a şükürler olsun ki üç yılda Manisa’daki spor müsabakalarına destek olmak üzere Güzelyurt Mahallesi’ndeki tesislerin yapımını tamamladık, Uncubozköy Halil Onultmak Spor Tesislerini yeniledik, şimdi de yine profesyonel ve amatör spor kulüplerine destek olacak Adnan Menderes Spor Tesisleri’nin temelini atarak verdiğimiz sözleri yerine getirmiş oluyoruz. Buradan bir ayrıntıyı özellikle belirtmek istiyorum. Güzelyurt Mahallesi’nde TOKİ 2 yanındaki tesislerimizde Kasım ayından beri spor müsabakaları yapılıyor. Tesislerimiz Manisasporumuzun genç takımı dahil Manisa’daki bir çok futbol kulübünün müsabakalarına defalarca ev sahipliği yapmış, bu kentin spor kulüplerinin emrinde olmuştur. Birazdan temelini atacağımız,  bünyesinde kapalı tribünleri, basketbol sahaları, profesyonel futbol sahası, restoran kafeteryaları ve spor merkezleriyle Adnan Menderes Spor Tesisi de tamamlandığında yine bu kentin gençlerine hizmet verecektir” diye konuştu.

“Laleli Gençlik Merkezi’nin temeli 10 Mayıs’ta atılıyor”

Yaptıkları çalışmaları Manisalılarla paylaştıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Ergün, şunları söyledi: “Bugünkü temel atma töreninin ardından 10 Mayıs’ta da sözlerimizden birini daha yerine getiriyoruz ve Laleli Mahallesi’nde gençlerimize hizmet verecek modern gençlik merkezinin de temelini atıyoruz. Bildiğiniz gibi önümüzdeki aylarda da önemli projelerimizin ihalelerini tamamlayıp Sanayi köprülü kavşağı, Yeni Otogar gibi önemli projelerimizin temellerini atacağız. Her fırsatta söylüyoruz, muhalefet belediyesi olmanın zorluklarını fazlasıyla yaşıyoruz ancak bunu hizmetlere yansıtmıyoruz. Aylar önce başlayacak projelerimizin başlaması gecikse de bittiğinde Manisalıların bizleri anlayacağından eminiz. Konuşmanın sonunda bugün temelini atacağımız Adnan Menderes Spor Tesisi’nin gençliğe ve sporseverlere hayırlı hizmetler getirmesini temenni ederim.  10 Mayıs’ta Saat 14.00’te Laleli Gençlik Merkezi’nin temel atma töreninde buluşmak üzere tüm konuklarımıza törenimize katıldıkları için teşekkür ederim.”

Nazar boncuğu

Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Cengiz Ergün, temel atma törenine katılan konuklarla birlikte Adnan Menderes Spor Tesisleri’nin temeline ilk harcı döktü. Harç dökümü öncesi okunan dualar eşliğinde kurban kesildi. Butona ilk harcı döken Belediye Başkanı Cengiz Ergün, temele nazar boncuğu atarak, “Hizmetimiz hayırlı uğurlu olsun. İnşallah Allah açılışını da yapmayı nasip eder” dedi.

2.5 milyon’a mal edildi

Adnan Menderes Mahallesi’nde 12 bin 400 metrekare alan üzerinde inşa edilecek olan Spor Tesisleri’nde 6 bin 500 metrekare çim saha, 1000 kişilik tribün, 362 metrekare kafeterya, 2 adet basketbol sahası, yaklaşık 50 araçlık otopark, bin 500 metrekare kapalı alan, hakem, ev sahibi ve misafir takım soyunma odaları, WC ve duşlar yer alacak. 2012-2013 futbol sezonuna yetiştirilmesi öngörülen tesisin yaklaşık maliyetinin ise 2,5 milyon TL olduğu belirtildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zübeyde
Zübeyde - 3 yıl Önce

7 yıl sonra gelen edit:Nereden nereye be kadere bak kadere o zamanın MHP il başkanı şimdiki AK Parti milletvekili o zamanın güler yüzlü belediye başkanı seküler ulusalcı kesimin oylarıyla başkan olan Cengiz Ergün şimdiyse iyice çöktü asık suratlı oldu muhafazakar saltanatçı hilafetçi İstanbul aşığı kesimden oy almaya çalışıyor oldukça siyaset bu insanları kirlendirdi bayağı

Vatan sevdalısı
Vatan sevdalısı - 3 yıl Önce

O zaman tıraşlı olan Tamer Akkal şimdi sakallı oldu o zaman daha genç ve daha zayıf olan Cengiz Ergün şimdi şişmanladı gözlüklendi ve bir o kadar da yaşlandı

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94